Пән атауы: English
Сыныбы: 5
Сабақтың тақырыбы:What is this?
Сабақтың мақсаты: «Мынау» мен «анау» сілтеу есімдіктері арасындағы айырмашылықты түсіндіру.«Мынау» мен «анау» есімдіктерін дұрыс қолдану;
- дұрыс сұрақ қойып жауап беру;
- ойды еркін айтып жеткізу.
Қолданылған модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау, АКТ, Оқытуды басқару және көшбасшылық.
Стратегиялық іс-әрекеттер: «Миға шабуыл», «Қара-жап-айт-жаз-тексер», «Жұптасып- ойлан-бөліс», «Өзін-өзі бағалау».
Уақыт | Жоспар мазмұны | Мұғалім іс-әрекеті | Оқушы іс-әрекеті | Ресурстар |
Кіріспе 2мин 3 мин | Сыныпта жалпы жақсы психологиялық ахуал тудыру | Оқушыларды жылы жүзбен қарсы аламын. Сәлемдесемін. Кім жоқ екенін белгілеп аламын. Бүгін нешесі екенін сұрап, жауап аламын. | Сәлемдеседі. Жылы қабақты сезінеді. Кім жоқ екенін айтады. Бүгін нешесі екенін ағылшынша айтады. | тақта |
Шағын топты алмастыру | Сурет қиындыларын таңдатамын. | Сурет құрастыру арқылы шағын топтарын табады. | машиналар мен гүлдердің суреті | |
«What is this?» 5 мин Тұсаукесер 5 мин 5мин 5 мин 5 мин 3 мин 2 мин | «Миға шабуыл» қызығушылық танытатын сұрақ қою | «Бұл не?» деген тақырыпқа сәйкесетін 3 жұмбақ жасырамын. | 3-топ өзара ақылдасып жұмбақтың шешімін табады да, соған сәйкес тобының атын шығарады 1-a telephone, 2- a clock, 3- a computer | топ атауы жазылған қағаз |
Мақсаты: Сұрақ қою арқылы заттың аты туралы мәлімет алу дағдысын қалыптастыру | Сендер сабақты мақсатына жету үшіналдарыңа қандай міндет қояр едіңдер? Нені білгілерің келеді? | Оқушылар өздері не білгілері келетіндерін айтып өтеді:
| ||
Грамматика: «this, that» - «мынау», «анау» арасындағы айырмашылық | What is – what’s this, that it is – it’s it is not – it isn’t | Мысал құрастырады.
Дәптерлеріне жазады. | слайд, плакат | |
Лексика: «Қара-жап-айт-жаз-тексер». Суреттері бейнеленген жаңа сөздер | a pen, a pencil, a ruler, a rubber, a book, a table, a notebook, a chair, a calculator, a bag | Суреттерді сәйкестендіреді. Дұрыс жазғандарын тексереді. Жаттап алады | слайд сурет, жаңа сөздер | |
«Сергіту сәті» | Бір шумақты жаттығу жасату: Pick up, put down, stand up, turn round. Clap left, clap right, clap up, clap down. Look left, look right, look up, look down. Turn round, sit down, touch something ……… brown! | Қайталап жаттығу жасайды. Pick up, put down, stand up, turn round. Clap left, clap right, clap up, clap down. Look left, look right, look up, look down. Turn round, sit down, touch something ……… brown! | ||
«Жұптасып- ойлан-бөліс» | Заттың суреттерін салдырып, басқа шағын топтан не екенін сұратамын? | Шағын топта ақылдасып, флипчартқа бір сурет салады. Басқа топтан не екенін сұрайды.
| флипчарт, маркер | |
Ролдік ойын «Иә», «Жоқ» | Диалог:Шатастырып сұрақ қою, жауап беру. 10-жаттығу 11-жаттығу | Шатастырып сұрақ қояды, жауап береді. Дәптерді көрсетіп кітап па деп сұрайды. - What is this? Is this a ………(book) - No, it isn’t. It’s a notebook. Дәптерлеріне жазып алады. | ||
Қорытынды 2 мин | Бекіту «БҮБ» | Білемін.Үйрендім. Білгім келеді. | Сабақты түсіндік. Сұрақ жоқ. | |
1 мин | Үйге тапсырма | 2-жаттығу | ||
5мин | «Өзін-өзі бағалау» | Жарайсыңдар! | Табыстылық критерийлеріне қарай өзін-өзі бағалау. | 5 – «қызыл» 4 – «жасыл» 3 – «сарғылт» |
2 мин | Рефлексия | Сабақ қалай өтті? | Стикерлерге жазады. | стикерлер |