САБАҚ: АҚШ Үкіметі.АҚШ президенттері туралы | КҮНІ:19.01.2018жыл СЫНЫП: 11 а сынып | |||||||
Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | АҚШ мемлекеттік құрлысымен,президенттерімен танысады | |||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: | |||||||
| ||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: | ||||||||
Өзге елдің мемлекеттік құрылымын өз елімізбен салыстырады | ||||||||
Кейбір оқушылар: | ||||||||
| ||||||||
Тілдік мақсат
| Оқушылар:
Негізгі сөздер мен тіркестер: Government, serving limited,probably means,local government,Inauguration,Qualification,Chief power and duty. | |||||||
Сыныптағы диалог / жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: | ||||||||
Талқылауға арналған тармақтар: (тыңдалым)Мәтінмен жұмыс істеу арқылы тыңдалым және оқылым дағдысы қалыптасады Тақырып бойынша берілген кестені пайдалана отырып, талдау жасайды. Пікірлері тыңдалады. | ||||||||
Сіз неліктен. екенін айта аласыз ба? (айтылым)Айтылым дағдысында оқушы ағылшын тілінен тілдік мақсатты толық игере алмайды,сондықтан еркін сөйлеуге баулу,ол үшін сұрақ -жауап арқылы жетелеу қажет,сонда оқушы мәтінді әңгімелеп сөйлеуге ұмтылады. екенін айтады. | ||||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: (жазылым)Мәтінге байланысты жаттығулар орындату Оқушылар термин сөздерді пайдаланып сөйлем құрастырады. | ||||||||
Алдыңғы тақырып. (бірнеше сөйлеммен: оқушылардың осы тақырып туралы не білетіндерін еске түсіріп жинақтау) *Үйге берілгенге шолу | Миға шабуыл -Попкорн әдісі. Сұрақ: АҚШ пен Британ елінің ата заңының тарихы жайлы білесіздер ма?АҚШ пен Британ елінде Конституция бар ма әлде жоқ па? | |||||||
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | |||||||
Басталуы ( Ой қозғау) 5-7 мин Қызығушылықты ояту | Сабаққа негізделген оқу мақсатын талдау. ( 2 мин) 1. «Миға шабуыл» әдісі Берілген сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар:
3. What do you know about the Constitution of theUSA? (5 мин) | Түрлі түсті қиылған қағаздар. | ||||||
Ортасы «Мағынаны тану» 20 – 25 мин | 1.«True or False statement» Саралау тапсырмасы дұрыс- бұрыс сөйлемдер беріледі оқушылар оны мәтіннен кейін орындап шығады 13ж 126 бет 2.Әр топ өзара талқылап, постерге таблица түрінде өз түсінгендерін салып шығады. (10 мин) 3. Жаңа сөздерді пайдалана отырып сөйлемдерді сәйкестендіреді. 11 жаттығулар 127 беттегі сөздіктерді жазып тапсырмамен байланыстырады 4.Термин сөздерді пайдаланып сұрақ құрастырады. (10 мин) 12ж126бет | Маркер, плакат,постер | ||||||
Аяқталуы «Ой толғаныс» 13 – 15 мин | 3. Сабақты бекіту.«Мина алаңы» әдісі Тақырыпқа байланысты сұрақтар қойылады. 1.Who is the Head of the USA? 2.What are the main parties in the USA? Сабақты қорыту,оқу мақсатын талдау Кері байланыс. «БҮҮ» кестесі(жазбаша) |
Сұрақтар жазылған қима қағаздар. | ||||||
Қосымша ақпарат: Ғаламтор желісінен (Сабақтың ортасы) Үйренуге берілетін тапсырма Проекті жұмысы: Эссе жазу What do you think of the American system of Government? | ||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ – мен байланыс құндылықтардағы байланыс | ||||||
| Кері байланыс: Сұрақтар себеті. Сабақ бойынша сұрақтар жазады. |
| ||||||
Рефлексия Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |