сындарлы о?ыту теориясы негізінде жасал?ан "Тама?ты ?зірлеу жолдары" та?ырыбы бойынша 7 сынып?а арнал?ан ?ыс?а мерзімді саба? жоспары. Тама?ты ?зірлеу т?рлеріні? а?ылшынша атауын білу, та?ам туралы ойларын а?ылшын тілінде жеткізу ар?ылы сыни т?р?ыдан ойлануды саба?ты? ма?саты етіп белгілеп, осы ма?сат?а жете алу ?шін ?ш міндетті аны?тап алдым. Саба?ты т?рт кіріспе, т?саукесер, негізгі ж?не ?орытынды б?лімдеріне б?ліп, уа?ытын есептеп белгілеп ?ойдым. Саба? барысында жеті модуль идеясын ж?зеге асырып ?амту ?шін "К??ілді к?н", "?йден 5 с?з", "Пазл б?лшектері", "Ми?а шабуыл", "2 ж?лдыз 1 тілек", "М?рын - ??ла?", "Адас?ан с?здер", "О?ы - то?та", "Чемодан, себет, еттарт?ыш" ?діс - т?сілдерін жоспарладым.
Просмотр содержимого документа
«Тама?ты ?зірлеуді? жолдары »
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Мұғалімі: Кәрібаева Арайлым Талғатқызы
Күні: ж
Сыныбы : 7
Пәні : ағылшын тілі
Тақырыбы: Тамақты әзірлеудің жолдары.
Мақсаты: Тамақ әзірлеу түрлерінің ағылшынша атауын білу, тағам туралы ойларын ағылшын тілінде айту арқылы сыни тұрғыдан ойлану.
Міндеттері:
- тамақ әзірлеу жолдары туралы білу, тағамдар дәмінің сәйкестігін түсіну;
- дұрыс оқу дағдылары бойынша үйренген білімін қолдану, мәтіннің мазмұнын талдау;
- тамақтар әзірлеу жолдарын жинақтау, айырмашылығы мен артықшылығын атап көрсету арқылы топтық бағалау.
Күтілетін нәтиже:
- тамақ әзірлеу жолдары туралы біледі, тағамдар дәмінің сәйкестігін түсінеді;
- дұрыс оқу дағдылары бойынша үйренген білімін қолданады, мәтіннің мазмұнын талдайды;
- тамақтар әзірлеу жолдарын жинақтайды, айырмашылығы мен артықшылығын атап көрсету арқылы топтық бағалайды.
Қолданылған модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту мен оқуда АКТ-ды пайдалану
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. Талантты және дарынды балаларды оқыту. Оқытудағы басқару және көшбасшылық. Оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту және оқу.
Стратегиялар: «Көңілді күн», «Үйден 5 сөз», «Пазл бөлшектері», «Миға шабуыл», «2 жұлдыз, 1 тілек», «Мұрын - құлақ», «Адасқан сөздер», «Оқы - тоқта», «Чемодан, себет, еттартқыш».
Сабақ жоспары :
Сабақ кезеңдері
Уақыты
Жоспар мазмұны
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Кіріспе
5 мин.
2 мин.
«Көңілді күн»
Мақсат: жайлы көңіл-күй сыйлау.
«Үйден 5 сөз»
Мақсат: үй тапсырмасын пысықтау
«Пазл бөлшектері»
Мақсат: топқа бөлу
Ортаға шеңбер құрып, жақсы көңіл-күй қалыптастыру үшін сергіту сәтін өткізу.
Үй тапсырмасы бойынша интерактивті тақтада берілген қазақ тіліндегі тағам атауларының ағылшынша баламасын жазуларын сұрау.
Кесілген суреттер бөлшектер таратылып, өз бөлшегін таба отырып, топқа бөлінуді сұрау.
Оқушылар интерактивті тақтада қойылған сергіту бейнеролигындағы кейіпкерлермен ілесіп билейди.
Оқушыларды үй тапсырмасы бойынша сөздердің ағылшынша баламасын жазып, өткен тақырыпқа шолу жасайды.
Кесілген суреттерді алып, өзінің қалған бөлшектермен сәйкестігін іздеп, толық құралған суреттер иелері топтарға бөлінеді.
«Көңілді смайликтер»
Интерактивті тақта. Видеоролик
Көңілді смайликтер.
Сурет қиындылары.
Ақ қағаз.
Маркер.
Тұсаукесер
5 мин.
3 мин.
«Миға шабуыл»
Мақсат: сүйікті тағамның дұрыс құрамын анықтау және әзірлеу жолын ұсыну.
«2 жұлдыз, 1 тілек»
Мақсат: сыныптастары айтып шыққан рецептерден ең ұнаған екеуін, кемшілігі бар біреуін айту.
Сүйікті тағамдары және оның құрамы туралы білгендерін ортаға салуды сұрау.
Бағдаршам түстес стикерлармен бірін-бірі бағалауды ұсыну:
-Кімге сыныптастарыңның айтқан рецептердің ішінде ұнағаныбар?
-Кім айтылған рецептерге ұсыныс жасағысы келеді?
Оқушылар өз біліміне, тәжірибесіне сүйеніп жауап береді.
Оқушылар сыныптастары айтып шыққан рецептерден ең ұнаған екеуін, кемшілігі бар біреуін айтады.
Бәрекелді!
Жарайсыңдар!
Стикерлер.
2 мин.
«Мұрын - құлақ»
Мақсат: сергіту сәті
Сергіту сәтін жасату арқылы жылдам ойлап, іс – әрекет жасауды ұсыну.
Сергіту жаттығуларын жасай отырып, жылдам ойланып, іс-әрекет жасайды.
Негізгі бөлім
23 мин.
«Адасқан сөздер»
Мақсат: орындары ауысып кеткен сөздерді реттеп дұрыс сөйлем құрастыру
«Оқы - тоқта»
Мақсат: мәтін бөліктерін оқи отырып түсіну, бөліктерді ретімен жинақтау.
«Чемодан, себет, еттартқыш»
Мақсат: кері байланыс жасай отырып, өзін-өзі бағалау
Таратылған сөздер қиындыларының ретін таба отырып, жұптық жұмыста тұтас сөйлем құрауды тапсыру.
Жұптық жұмыс кезінде құрастырылған сөйлемдерді топта біріктіріп, сыни тұрғыдан ойлана отырып, тұтас мәтін құрап шығаруын сұрау.
Сабақтан алған әсерлерін жазу үшін стикер тарату.
Жұптық жұмыста шапшаң ойлана отырып тұтас сөйлем құрастырады.
Топтаса отырып, шапшаң ойлана отырып тұтас мәтін құрастырады.
Стикерлер арқылы сабақтан алған әсерін жазады.
Жарайсыңдар!
Жапондық бағалау
Таратпа сөздер.
Таратпа мәтін үзінділері.
Оқулық.
Кері байланыс.
Стикер.
Қорытынды
5 мин.
«Критериалды бағалау» Мақсаты: топтық іс-әрекетте өзін-өзі бағалау
Оқушыларға «Критериалды бағалау» парақшасы арқылы өзінің жұмысын бағалауды ұсыну.
Әр оқушы әділ түрде өзінің жұмысына баға береді.
"Критериалды бағалау" парақшасы
Бағалау парақшасы.
Үй тапсырмасы
Оқулықтағы 82 беттегі 9, 10 жаттығуларды орындауды тапсыру.
Оқулықтағы 82 беттегі 9, 10 жаттығуларды орындауды жазып алады.
Оқулық.