Мақсаты: жаңа лексикалық материал енгізу, өтілген материалды бекіту.
Міндеттері: жаңа Can I Have…? Here you are, go shopping, tasty, flour, mushrooms, cornflakes, ham, chips фразаларын үйрену. Some үстеуінің есептік емес зат есіммен қолданылуын бекіту.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру сәті.
Амандасу.
T. Good morning, children! I,m glad to see you! How are you?
«Polite phrases while shopping» тақырыбындағы жаңа фразалармен танысу.Осы жаттығу тыңдау дағдысын дамытуға арналады.
Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап беру: кейіпкерлеріміз қайда? Олар не істеп жүр? Оқушылар таспаға жазылған жаттығудың мәтінін тыңдап, аударады. Жаңа Can I Have …, please фразасымен танысады.Мұғалім оның мағынасын түсіндіреді.Оқушыларға оыс диалогтерді жұптауды ұсынады.Одан кейін балалар қалауы бойынша тақта алдында диалогті айтады.
Track 48.
Анар және сатушы:
-Can I have some meat and 6 sausage, please?
-Here you are.
-Әлібек және сатушы:
-Can I have some cheese and 2 yogurts?
- Here you are.
5.Бастапқы түсінікті тексеру.
2- жаттығу. Say: Can I have…,please?
Can I have…? Here you are фразаларын қолдануға, сондай-ақ белгісіздік артиклі мен some есімдігінің қолданылуына бағытталады.Мұғалім some есімдігінің есептік емес зат есімдермен қолданылуын оқушылардың естеріне салады.
Keys:
1. Can I have some salt, please?
2. Can I have some pepper, please?
3. Can I have some tea, please?
4. Can I have 2 onions, please?
5. Can I have a bottle of water, please?
6. Can I have a bottle of lemonade, please?
7. Can I have 10 eggs, please?
8. Can I have some honey, please?
9. Can I have some pasta, please?
10.Can I have 3 carrots, please?
3-жаттығу.Sing a song
Track 49
It is to help our parents
Go shopping every day
You can buy some tasty carrots,
Cheese four sandwiches and pay
How much, how much,
How much is our yummy lunch?
4-жаттығу Learn the new words.4-жаттығуда жаңа лексикалық бірліктерді оқып –үйренеді.Оқушылар жаңа сөздерді хормен қайталайды. Мұғалім айтылуы орыс тіліне ұқсас сөздерге назар аударады.
«Guess the words» дидактикалық ойыны
Мұғалім атаулары осы сабақта оқылатын заттардың суреттері салынған флеш-картаны көрсетеді.Бірақ ол карточканы толық көрсетпей,оның бір бөлігін қағаз парағымен жауып, екінші бөлігін ғана көосетеді.Оқушылар суреттегі заттың не екенін тауып, ағылшын тілінде жай сөйлем құруға тиіс: It is coffee.Etc.
«Find the word»дидактикалық ойыны
Мұғалім тақтаға ағылшын тілінде оқылып жатқан тақырып бойынша сөздер жазып, оларды ана тілінде атайды. Оқушылар тақтаның алдына шығып, осы сөздің ағылшын тіліндегі аудармасын тауып, оны сызады.(өшіреді).
5-жаттығу.Practise the new words.
Can I have…, please? Here you are фразаларының 4- жаттығудағы жаңа лексикалық бірліктермен қолданылуын пысықтау.
Сергіту сәті.
Hands up,
Hands down,
Hands on hips,
Sit down,
Stand up,
Hands to sides,
Bend left,
Bend right,
One, two, three-hop!
One, two, three-stop!
6.Білім мен іс-әрекет тәсілдерін бекіту.
Дәптермен жұмыс
1-жаттығу.Write what they like
Иллюстрация бойынша кейіпкерлердің нені жақсы көретіні туралы сөйлемдер құрып,оларды үлгі бойынша жазу.
Keys:
The cat likes milk.
The boy likes popcorn
The bear likes honey
The chicken likes corn
The rabbit likes cabbage
The mouse likes cheese
The dog likes meat
2-жаттығу Describe what food the boy has got in his trolley. Write. Жаңа лексикалық материалды бекітуге бағытталады.
Keys:
1. There is some butter in the trolley
2. There is some bread in the trolley
3. There is some flour in the trolley
4. There is some eggs in the trolley
5. There is some 2 zucchinis in the trolley
6. There is some milk in the trolley
7. There is some honey in the trolley
3-жаттығу. Circle: food group-red, others-green
Сөздерді оқу. «тамақ» тақырыбына жататын сөздерді қызыл түспен, қалғандарын жасыл түспен айналдыра сызу.
Мұғалім қателіктерге баса назар аудармай, әр оқушының жұмысын атап, тұлғаның өзін-өзі жетілдіруі үшін табыстылық жағдайын туғыза отырып, сабақты қорытындылайды.