Сабақтың мақсаты: 1.Оқушыларды ”School things” тақырыбы бойынша жаңа
лексикалық бірліктермен таныстыру.Тақырып бойынша
бұрын оқылған лексиканың белсенділігін арттыру.
2. Мектеп құрал – сайманына ұқыптылықпен қарауға баулу.
3. Жаңа лексикалық бірліктерді дұрыс дыбыстау дағдысын
дамыту.
Сабақ әдісі: түсіндіру, көрсету,сұрақ-жауап, ойын.
Сабақ типі: аралас сабақ
Көрнекілік: CD ойнатқыш, интерактив тақтада мектеп құрал-саймандары
бейнеленген суреттермен Дара.
Пән аралық байланыс: қазақ тілі, музыка,сурет салу.
Сабақтың барысы
І.Ұйымдастыру сәті.
1-Good morning, children!
Good morning, good morning
Good morning to you.
Good morning dear teacher.
We are glad to see you.
-How are you, children?
- I am, OK! Thank you.
Бүгін бізде ерекше сабақ! Біздер бүгін “Magic land” еліне қызық және тартымды саяхат жасаймыз.Ол елге жету үшін, бізге небір сынақтардан өтуге тура келеді.Балалар, біздің кейіпкеріміз Дара бізбен бірге саяхатқа шығады, онымен сәлемдесіп, бәріміз қосылып
ағылшынның “Hello” әнін шырқайық.
(CD ойнатқыш- ән “Hello and hi!”
Well done,children.Достармен бірге жүрген әрқашан көңілдірек.Жолға шыққан кезде бізге татулық, қажет кезде бір-бірімізге көмектесуіміз керек.
Дайын болсаңдар - Let’s go, children!
ІІ. Оқушылардың білімін жан-жақты тексеру.
1кедергі-тапсырма.
Балалар, назар аударыңдаршы мына суретте адамдардың бейнелері қайда кеткен?
Суреттердың барлығы түсіп қалыпты. Ол суреттерді орныға іліп қояйық .Ол үшін “My family” тақырыбы бойынша сөздерді ағылшын тілінде айтып орнына ілу керек.
Who is this №1? This is a mother.
Who is this №2? This is a father.
(A grandfather, a grandmother, a sister, a brother)
Well done, children! Енді балалар,”I love my family”тақпағынмен”My family”әнін
есімізге түсерейік, хормен айтайық.
I love my father.
I love my mother,
I love my brother
And my little sister.
- Дарамен бірге “My family”әнін айтайық.
-Very good, children!
III Yй тапсырмасын тексеру.
2 кедергі-тапсырма
-Балалар, мына жолда жатқан не бұл?
-Мектеп құрал-саймандары!
-Мектеп құрал-саймандарды ағылшын тілінде қалай атаймыз?
-School things.
-Well done, мектеп құралдарын тастауға, лақтыруға,сындыруға бола ма?
(оқушылар жауабы)
Осы мектеп-саймандарын ағылшын тілінде білесіңдер ма?Оларды ағылшын тілінде атап, Дараның сөмкесіне жинауға көмек берейік!
- What’s this? It’s a pen.
-What’s this? It’s a pencil.
- What’s this? It’s a rubber.
- What’s this? It’s a ruler.
Well done, children!
-Балалар, мына жерде тағы мектеп-саймандары жолда жатыр ғой!Бұл қандай заттар?
- Бұл кітап, дәптер және пенал.
сендер ағылшын тілінде білесіңдер ма?
- Жоқ, білмеймыз.
-Онда бізге Дара осы заттардың атауларын ағылшын тілінде үйренуге көмектеседі.
IV Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
-Бүгін біз сабақта жұмыс жүргізу үшін қажетты заттардың атауларын танысуды
жалғастырамыз.
V. Жаңа сабақты түсіндіру
3-кедергі тапсырма
1.Learn the new words.
-Look at the picture, listen and repeat after me:( Мұғалім жаңа сөздерді айтады, оқушылар тыңдайды және қайталайды)
A book- It’s a book.
A copy-book -It’s a copy-book.
A bag- It’s a bag.
A pencil case- It’s a pencil case.
2.Ойын:”Yes- No” Мұғалім интерактивті тақтадан оқу құрал-сайманын бейнеленбеген өзге затты атайды. Оқушылар жауап береді: Yes- No
3.Ask and answer the question.
-Балалар, Дараның сөмкесіне көп заттарды салып, өте ауыр болып кетіпті.Оған сөмкесін көтеруге көмектесейік.Сөмкесінде қандай мектеп- саймандары бар екін?
Ағылшын тілінде сұрақ қойып, жауап берейік.
(оқушылар жұптасып жұмыс істейді.Бір оқушы сөмкедегі заттарды шығарып, көршісіне “What’s this?деген сұрақты қояды.)
Дидактикалық ойын:”What’s in my bag?”
-What’s this? -What’s this? -What’s this?
- It’s a pencil case. - It’s a book. - It’s a ruler.
-What’s this? -What’s this? - What’s this?
- It’s a copy-book. - It’s a pen. – It’s a rubber.
-Балалар, Дара көп жол жүріп, шаршап қалды. Сол үшін дем алып, сергіту сәтін өткізейік!
Сергіту сәті: We hop, hop ,hop.
We walk, walk, walk.
We fly, fly, fly.
So high!
We go, go, go.
We jump, jump, jump.
We run, run, run.
It’s fun!
VI.Пысықтау
4 кедергі-тапсырма
A.Оқулықпен жұмыс. 3-жаттығу. Look and say.
Мұғалім балаларға интерактив тақтаны пайдаланып мектеп құрал-саймандарын флип-чарт арқылы көрсетеді
( a pen, a bag, a book, a pencil, a ruler, a rubber)
It’s a …..
It’s a ….
B. Дәптермен жұмыс. 4-жаттығу.
Answer the question: What’s this? Colour.
Мұғалім суретке қарауды сұрайды, сұрақ қояды, балалар сұраққа жауап беріп, затты бояйды.
VII.Сабақты қорытындылау
-Well done,children! Біз Дара мен бірге барлық кедергілерден аман-есен өтіп,
Magic land еліне жеттік, жарайсыңдар! Дара сендерге үлкен алғысын айтып, сыйлық
бермекші! (сыйлықтар)
Балалар бүгін сабақта не үйрендіңдер?
Бүгінгі сабақ туралы не айтасыңдар?
VIII. Үйге тапсырма.
Жаңа сөздерді жаттау.
Мадақтау
Красочные школьные элементы в векторе. Back3
.
№12 1-сынып
Сабақ тақырыбы: Our classroom
Сабақ мақсаты: 1. Оқушыларды “Our classroom” тақырыбы бойынша жаңа
лексикалық бірліктермен және зат есімнің көпше түрімен
таныстыру.
2.Дұрыс дыбыстау және ауызша сөйлеу дағдысын дамыту.
3.Оқу құралдарына және сыныптағы заттарға ұқыптылықпен