kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?орытынды саба? Та?ырыбы: "Маша?а к?мекке барамыз!"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ересек топта "Маша?а к?мекке барамыз" атты  атты ашы? ?йымдастырыл?ан о?у іс-?рекеті

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?орытынды саба? Та?ырыбы: "Маша?а к?мекке барамыз!"»

Конец формы

Материал қосу



Заман-білімдінікі » » Қорытынды сабақ. «Машаға көмекке барамыз!»



Қорытынды сабақ. «Машаға көмекке барамыз

Категориясы: Все новости / Шет тілдері

Жарияланды: 13-05-2015, 20:49

Қарау саны: 172

Есенаманова Жұлдыз Темірқызы

29 «Балауса» мектепке дейінгі ұйымының ағылшын тілі

мұғалімі

Орал қаласы

Батыс Қазақстан облысы

 

Тақырыбы: Қорытынды сабақ. «Машаға көмекке барамыз!»

Мақсаты: Өткен тақырыптарды еске түсіріп, қайталау.

Әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, көрсету, әңгімелеу, қайталау.

Алдын-ала жүргізілетін жұмыстар: балалармен әңгімелесу, көрнекіліктер дайындау.

Қостілдік компонент: көктем–spring , жемістер-fruits, көкөністер-vegetables, жануарлар-animals , сандар-numbers, түстер-colours.

Іс-әрекет кезеңі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивация

Лық-

қозғаушылық

1.Шаттық шеңбері

2. Фонетикалық жаттығу ұйымдастыру.

 

 

Мұғаліммен амандасады.

 

Фонетикалық жаттығу жасайды.

Ұйымдасты

ру

шылық –ізденіс кезеңі

Сұрақ-жауап

-What season is it now?

-What are the month of spring?

-What are the weather like in spring?

 

What kind of animal wake up in spring?

 

No lets go bears house! How does he live? Қане аюдың үйіне барып хал-жағдайын сұрайық.

Балалар, аю көрінбейді. Үйіне кіріп кеткен. әуелі не істейміз?

Ал, есік ағылшынша қалай болады? What is the English for?

Very well.

 

 

Аю: Im very sad because wolves stoted Masha. I don’t know what to do. Мен көңілсізбін. Себебі қасқырлар Машаны ұрлап әкетті. Мен не істерімді білмей отырмын.

Мұғалім: Балалар, Машаны қасқырлар ұрлап әкетіпті. Аю сондай көңілсіз. Қане көңілін көтеріп, бірге ән айтып, жаттығуымызды жасайық.

Енді жолға шығайық, іздеуге.Аю сен мұңайма. Біз сенің Маша досыңды іздеп тауып алып келеміз.

If you happy, happy,happy, clap your hands,

If you happy, happy, happy, clap your hands,

If you happy, happy, happy, clap your hands,

clap your hands,

If you happy, happy, happy, clap your hands.

 

 

Орманда келе жатырғанда алдарынан қоян шығады. Көңіл күйі түсіп жүр екен. Hello, children! Unknown animals destroyed my kitchen garden.I cant learn their footstep. Can you help me?

Балалар қай аңның ізі екенін анықтайды.

Қасқыр-wolf

Жолбарыс-tiger

Мысық-cat

Ит-dog.

Рахмет, балалар. Мен енді білетін болдым.

 

Балалар, қоянның бақшасында қандай көкөністер өседі екен?

 

We helped you. Have you seen Masha and wolve? We are looking for them.

 

If you happy, happy,happy, clap your hands,

If you happy, happy, happy, clap your hands,

If you happy, happy, happy, clap your hands,

clap your hands,

If you happy, happy, happy, clap your hands.

 

Балалар бананын ала алмай отырған маймылға кездеседі.

Балалар жақынырақ барып амандасайық. Маймыл бананын ала алмай жатыр. Көмектесейік.

 

-Hello!

Балалар бананды, оның түсін, санын ағылшын тілінде айтсақ қана маймылға көмектесе аламыз.

-What is it?

-What colour is it?

-How many?

 

Балалар, маймылдың достарына да жеміс теріп берейік. Атауларын ағылшын тілінде атап, себетке сала қойыңыздар.

 

Thank you.

Маймыл біз саған көмектестік. Енді сен бізге жол көрсетіп жібер.

 

 

 

 

If you happy, happy,happy, clap your hands,

If you happy, happy, happy, clap your hands,

If you happy, happy, happy, clap your hands,

clap your hands,

If you happy, happy, happy, clap your hands.

 

Алдарынан түлкі шығады.

Бұл не балалар?

 

Hello, fox! We are looking for Masha. Can you help us?

Yes I can. But you must tell me poems.

 

 

Балалар бір дыбыс естілетін сияқты. Тыңдайықшы.

 

Осы кезде қасқыр Машаны қуып келе жатады. Балалар қасқырды ұстап алып, Машаны құтқарады. Енді Машаны аюға апарайық.

Thank you, Friends. I’m very happy.

Балалар біз де қуанып тұрмыз ба, ендеше қуанышымызды көрсетіп, ән салып жіберейік.

If you happy, happy.

 

 

-It is spring

March, April, May

It is sunny, warm.

 

Bear wake up in spring .

Есік қағамыз.

-door

How are you, bear? Why are you so sad?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Don’t worry bear. We are clever children. We can help you.

Lets go!

Yes, we can.

Cucumber, tomato

Rabbit: We must go by this way.

 

 

 

 

 

-Hello, Monkey!

 

 

 

 

-banana

-yellow

Two.

Apple, lemon, orange.

You must go by this way.

Маймыл сен бізбен бірге жүр. Көмегің керек болып қалар.

Fox.

Балалар білетін тақпақтарын кезекпен айтып береді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

If you happy, happy.

Балалар ән салады. Аюдың сыйлығына риза болады.

Рефлексивті-түзетушілік

-Балалар біз кімге көмекке бардық?

 

-Орманда қандай аңдарды кездестірдік?

-Сендерге бүгінгі ҰОІӘ ұнады ма?

- Біз аюға, Маша қызды қасқырлардан құтқаруға бардық.

-Орманда қоянды, түлкіні кездестірдік.

-Балалар жауабы.

 

Күтілетін нәтиже:

Нені білу керек: ағылшын тілінде түстердің, аңдардың, жануарлардың атауларын, сандарды;

Нені игереді: көктем мезгілі ерекшеліктерін ағылшын тілінде жеткізуді;,

Нені біледі: ағылшын тілінде сөздерді, тақпақтарды дұрыс айтуды, әнді нақышына келтіріп орындауды.


























Ұстаздарға арналған танымдық-әдістемелік сайт Баяндамалар Ағылшын тілін ерте жастан оқыту

АҒЫЛШЫН ТІЛІН ЕРТЕ ЖАСТАН ОҚЫТУ

ADMIN · ЯНВ 29TH, 2015 · 0 COMMENT

Батыс Қазақстан облысы Орал қаласы
№ 29 «Балауса» МдҰ ағылшын тілі мұғалімі
Есенаманова Жұлдыз Темірқызы
Баяндама
Тақырыбы: Ағылшын тілін ерте жастан оқыту
Қазақстан Республикасының білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасында мектепке дейінгі тәрбие мен білім беруге ерекше көңіл бөлінген, басты мақсат мектепке дейінгі білім беруді ұлғайту жолымен балалардың білім алуына бастапқы мүмкіндіктерді қамтамасыз ету болып табылады.

14 желтоқсан 2012жылғы Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә Назарбаевтың Қазақстан халқына жолдауында: «Біз балаларымыз қазақ тілімен қатар орыс және ағылшын тілдерін де белсенді меңгеру үшін жағдай жасауға шаралар қабылдап жатырмыз. Үштілдік мемлекеттік деңгейде ынталандырылуы керек.» деп айтылғандай, қазіргі қоғам мәселелерінің бірі тек қана экономикалық жағдайға бейімделген тұлғаны тәрбиелеу емес, сонымен бірге нақты заманға лайық белсенді жеке тұлғаны қалыптастыру.
Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес елдегі беделді тілдің бірі – халықаралық қатынастағы ағылшын тілі болып саналады. Ағылшын тілі – XXI ғасырдың тілі.
Ағылшын тілі біздің мемлекетіміздің халықаралық байланыстарын дамытуға мүмкіндік беретін тұлғааралық және мәдениаралық қарым-қатынастардың аса маңызды құралы болып табылады. Қазақстан Республикасының тәуелсіз елге айналып, әлемдік өркениеттің даму жолына түсуі, ағылшын тілін жетік меңгертуді талап етеді.
Ал ғалымдардың зерттеуінше, бала жас кезінде тілді қиналмай әрі еркін меңгереді екен.

Ағылшын тілін ерте жастан оқытудың мақсаты – мектеп жасына дейінгі балалардың ағылшын тілінде қарым-қатынас жасай алу негіздерін меңгеруі болып табылады. Ерте жастан ағылшын тілін оқыту сәбилердің коммуникативті даму біліктілігін арттырады, қызығушылығын оятуға мүмкіндік береді, бірден көп тілдерде сөйлеуге мүмкіндік алады. Ал, әлемдік тіл ретінде бейресми түрде орныққан ағылшын тілін меңгеру ұлттың бәсекеге қабілеттілігін шыңдай түседі. Ағылшын тілінде қатынас жасау мақсатқа сай болуы тиіс. Баланың шет тіліндегі сөздерді қабылдауының оң ыңғайын жасау керек. Сол оң жағдай жасаудың бірден-бір тәсілі ойын болып табылады. Ойын- баланың білім-білік дағдысын қалыптастыратын тәрбие құралы. Мектепке дейінгі жаста ойын әрекеті жетекші әрекет екенін ескере отырып, балалар өзінің жеткен нәтижесін ертерек көру үшін ұйымдастырылған оқу-іс әрекеттерімді көбіне сөйлеу қабілетін дамытуға бағытталған ойын формасында өткіземін. Ойын тілді әр жаста тез меңгеруге өте жақсы жағдай жасайды әрі көмектеседі.
Балалармен жұмыс тәжірибесінде ағылшын тілін оқытуға бағытталған әртүрлі ойындарды кеңінен қолданамын: ережеге негізделген ойындар, рөлдік, білім тереңдету ойындары, лингвистикалық ойындардың әртүрлі нұсқалары. Ұйымдастырылған оқу-іс әрекеттерін ойын атмосферасының басынан бастап аяғына дейін сақталып қалуына бағыттап құрамын.
Ойын негізінен әртүрлі мақсаттармен қолданылады: кіріспе бөлімінде және сөздік қор мен шет тілінің модельдерін бекіткенде, сөйлеу қабілетін қалыптастырғанда; шет тілінде еркін қарым-қатынас жасау формасы ретінде. ҰОІӘ барысында ойынды қиындата отырып, міндетті түрде балаларға жетімді болуын қадағалау керектігін ескере отырамын.
Ағылшын тілін оқытуда ең негізгі орын фонетика екенін ескере отырып, фонетикалық әдісті белсенді қолдану маңызды екендігін ескере отыру қажет.Балаларды дұрыс айту жаттығулары шаршатпауы үшін және де ҰОІӘ көңілді әрі қызықты өтуі үшін фонетикалық жаттығулар ойын түрінде қолданылғаны жөн деп ойлаймын.
Жаңа сөздер енгізгенде 4-5 жастағы балалардың психофизиологиялық ерекшеліктеріне аса зор мән беріледі. Бұл жаста балалардың сөйлеуі сезім мүшелерінің заңдылықтарына бағынады. Ашық, түрлі-түсті көрнекілік кіші жастағы балаларды оқытудағы таптырмас көмекші болып есептеледі. Жаңа сөзді суретпен, немесе әсем көрнекіліктермен байланыстыра отырып түсіндірсе, оны белгілі бір іс-әрекетте қолданылып көрсетілсе бала өте тез меңгеріп кетеді. Ағылшын тілінің білім мен тәрбие беру үрдісіне енуі ең қарапайым ойын формаларында жүзеге асырылады: дидактикалық ойындар, драматизациялық ойындар, әуен және қозғалысқа негізделген ойындар. Әлемдік тәжірибе драматизациялық ойындардың дайындалмаған сөйлеу қабілетінің дамуына тигізетін әсерінің зор екендігін көрсетіп отыр. Драматизациялық ойындар мектепке дейінгі балалардың тілдік компетенттілігін жоғарылауына септігін тигізеді, тілді тезірек «сезінуге» көмектеседі, меңгеріп жатқан тілдің әдебиетімен , ағылшын тілінде сөйлейтін елдердің мәдениетімен танысуға өз үлесін қосады.
Ағылшын тілін оқытуды мектепке дейінгі мекемелерден басқа, отбасы ортасында да жүзеге асыруға болады. Бұл үшін педагогикалық білімнің болуы міндетті емес, жай ғана үй жағдайында балалармен дидактикалық ойындарды ұйымдастырып өткізу ғана жеткілікті, мысалы ас дайындау, немесе серуен кезінде белгілі бір заттарды ағылшын тілінде атауын қайталату. Мектепке дейінгі ұйымымызда ата-аналармен байланыста ашық ұйымдастырылған оқу іс-әрекеттеріне, ертеңгіліктерге, пікір алмасу мақсатында дөңгелек үстелге шақырылады, сауалнамалар жүргізіледі, ақыл-кеңестер және үйге жеке тапсырмалар беріледі.
Балаларды кәзіргі замандағы оқыту барысында , әсіресе шетел тілін меңгеру мәселелерінің бірі болып табылады. Шетел тілі қоғамдық өмірдегі қамтамасыз етудің құралы болуға, ол тек жоғары оқу орындарында, мектептерде ғана емес, сонымен қатар мектеп жасына дейінгі балаларды оқытатын және тәрбиелейтін мекемелерде білім берудің негізгі міндетті компонентіне айналуда.
Шетел тілін ерте оқыту бүкіл әлемдік көп деңгейлі тілде және мәдениетке деген қызығушылықты туғызу үшін тамаша мүмкіндіктер жасайды, коммуникативтік тіл ерекшелігін дамытуға ықпал етеді, баланың ойлауына, танымына және есте сақтауына әсерін тигізеді. Бірақ мектеп жасына дейінгі балаларға тән шыдамсыздық, назар аударудағы тұрақсыздық, тез қажу сияқты теріс қылықтарын ескере отырып, ағылшын тілін ойын түрде өткізу керек деп есептеймін.
Қазіргі кезде алдында туған өзекті мәселе бұл жанжақты дамыған, көп тілді меңгерген шығармашылық тұлға қалыптастыру. Сондықтан да бүгінгі өскелен уақыт талабына сай білім беруді одан әрі жетілдіру мәселесі толассыз, үздіксіз күн сайын өзгеріп тұрған әлеммен бірге жүрері анық. Мектепке дейінгі ұйымда берілген білім- барлық білімнің бастамасы, әрі жан-жақты дамыту түпкі негізінен қалайтын орын. Ағылшын тілін игертуде серпіліс жасауымыз керек. Қазіргі әлемнің осы «лингва франкасын» меңгеру біздің еліміздің әрбір азаматына өмірдегі шексіз жаңа мүмкіндіктерді ашады.

Амандасу. Танысу.



Категориясы: Қоғамдық / Мектепке дейінгі білім беру

Жарияланды: 21-01-2015, 16:00

Қарау саны: 382

  • 0

  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5



Есенаманова Жұлдыз Темірқызы


Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы
№ 29 «Балауса» мектепке дейінгі ұйымының ағылшын тілі мұғалімі


Тақырыбы: Амандасу. Танысу. 
Мақсаты: Балаларды ағылшын тілінде амандасып, «What is your name?» сұрағына жауап беруге үйрету. Достыққа тәрбиелеу.
Көрнекілігі: күз суреттері, слайдтар, ойыншық қоян
Алдын-ала жүргізілетін жұмыстар: суреттер дайындау. 
Қостілділік компонент: Сенің атың кім?-What is your name? Hello!-сәлем! Good bye! – сау бол!

Іс-әрекет кезеңі Мұғалімнің іс-әрекеті Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық
қозғаушылық 1.Амандасу;
2.Фонетикалық жаттығу


Tick-tock, tick-tock
Says the clock.
Tock-tick, tock-tick
Get up Nick!






-Children, what season is it now?
-Балалар, қазір қандай жыл мезгілі?

-Right. Қандай құбылыстар болады?
-Күзде жапырақтар сарғайып, жерге түседі, күзгі бақ сондай әдемі болады. Күзгі баққа қыдыруға барғыларың келе ме?
-Ендеше, паравоз болып жолға шығайық. Come on! Good morning, Good morning, Good morning to you,Good morning, Good morning, I’m glad to see you.
Жаңылтпашты қайталап айту арқылы тілдеріне жатттығу жасайды:
Tick-tock, tick-tock
Says the clock.
Tock-tick, tock-tick
Get up Nick!

-autumn








-иә

Come on!
Ұйымдастырушылық – ізденіс кезеңі
Балалар күзгі бақпен серуендеп келе жатқанда қоянды көреді.. 
Бірақ ол түсінбейді. Мұғалім ағылшынша амандасайық деп ағылшынша амандасып, үйретеді.Қайталатады. -Hello rabbit!




What is your name? Деп сұратады. 


I’m Timosha.
-And what is your name?



Балалар қоян сендермен ойын ойнағысы келеді. Hello-goodbye» ойыны. 

Well done, children! 


Суреттерге қарап, балаларға ат ойластыр. Олар қалай амандасып жатыр? Қалай қоштасып жатыр?

көршіңмен танысу диалогын құра. 
-Very good. Thank you.

-Сәлем, қоян!


-Hello rabbit!
(Балалар қуана орындайды). 


Сенің атың кім
Тағы да қазақша түсінбейді 


-What is your name?


I’m ….
(Балалар осылай танысуды үйренеді.)

Балалар қуана ойнайды.











Балалар тапсырманы қызығушылықпен орындайды.



Рефлексивті-түзетушілік Сергіту сәтін ұйымдастыру.

Қоянның көңілі жабырқаулы, қоянның көңілін көтерейік деп сергіту сәті ұйымдастырылады. 

Clap your hands, Clap your hands
Listen to the music,
And clap your hands .
Stamp your feet, Stamp your feet
Listen to the music,
And stamp your feet.
Turn around, turn around
Listen to the music,
And turn around.
Wave your hand, wave your hand
Listen to the music,
And wave your hand.

Қоянмен қоштасу. good bye деп айтайық та серуенімізді аяқтайық, тобымызға қайтайық.

The lesson is over! Good-bye!


Сергіту сәтінің қимылдарын дұрыс түсініп, орындауға тырысады, мәтінін қайталап айтып отырады.




Топпен және жекелей қайталап айтады.
«What is your name?»









Good-bye, Timosha!



Күтілетін нәтиже:
Нені білу керек: әр жастағы адамдармен дұрыс амандасуды
Нені игереді: амандасуда қолданылатын сөздердің мағынасын түсінеді
Нені біледі: Сенің атың кім?-What is your name? Hello!-сәлем! сөздерін түсініп, ажырата алады




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Английский язык

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам

Скачать
?орытынды саба? Та?ырыбы: "Маша?а к?мекке барамыз!"

Автор: Есенаманова Жулдыз Темировна

Дата: 05.05.2016

Номер свидетельства: 324341


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства