Пәні: ағылшын тілі | Сынып:6 | Мерзімі: 2015жыл |
Тақырыбы: Table manners |
Мақсаты: | 1).Оқушыларға « Үстелде отыра білу » туралы үйрету.Ол мәдениеттіліктің үлкен көрінісі екенін түсіндіру. Пәнге қызығушылығын арттыру. 2) Оқушылардың сөздік қорын, ауызша сөйлеу дағдыларын қалыптастыру. Сын тұрғысынан ойлау қабілетін дамыту. 3) Жас жеткіншекті жақсы әдетке еліктіре білу, оның мақсатқа жету сенімін арттыру. Тақырыптық мақал – мәтелдерді үйрену арқылы сабақтың мәнін ашу . Ұқыптылыққа, әдептілікке, тазалыққа тәрбиелеу. |
Сілтемелер: | Ағылшын тілі 6 сынып авторы:Т.Аяпова «Мектеп» баспасы, 2015 оқулығы. Ағылшын тілі мектепте негізгі журналы. Интернет материалдары ,жұмыс парақшалары |
Күтілетін нәтиже: | Оқушылардың сабаққа белсенділігін көтеру, өз пікірін айта білу дағдыларын қалыптастыру. |
Әдіс-тәсілдер: | «Мозайка » әдісі , «Сәйкестендіру» әдісі, «Құпия зат» " Кір жаятын жіп "стратегиясы топпен жұмыс, жұппен жұмыс,ойын, жазба жұмыс, сұрақ-жауап |
Кіріктірілген модульдер: | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,оқыту мен оқуда АКТ-ды пайдалану,оқушылардың жас ерекщеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, оқытуда басқару және көшбасшылық. |
Кезең | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Топқа бөлу | 2 минут | Салемдесу. Көңіл күйлерін сұрау. Кезекшілерден күннің жадысын,апта күнін ,ауа райы туралы сұрау. -Who is on duty today? -Who is absent? -What date is it today? -What day is it today? -What season is it now? -What is the weather like today? Топқа бөлінуге нұсқау жасайды. -Let's divide into 4 groups | Салемдеседі. Өз көңіл күйлерін білдіреді. 4 оқушыдан 4 топқа бөлінеді.(тақырыптық суреттер арқылы топқа бөлінедіі) Foods, Drinks Fruits, Vegetables | Ауызша мадақтау | Суреттер. |
Кіріспе бөлім Жаңа сабақ таныстырылымы | 3 минут | «Мозайка» әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашқызу. -Can you tell me what the topic of our lesson is? Match the letters and try to guess the topic | Жасырын цифрларды тауып, құрау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. 20-T, 1-a,2-b, 12-l, 5-e, 13-m,1-a,14-n,14-n,5-e,18-r,19-s. | Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау Бас бармақ арқылы | Жасырын цифрлар |
| 5 минут | Сөздікпен жұмыс . Слайд арқылы тақырыпқа байланысты суреттер көрсету , жаңа сөздермен таныстыру. | Слайд арқылы тақырыпқа байланысты суреттер көріп, жаңа сөздермен танысады.. | Ауызша мадақтау | Слайдтар |
Негізгі бөлім Жаңа сабақты қолдану | 20 минут | Топпен жұмыс: «Сәйкестендіру» әдісін қолдану . from A and B: (Translate the task, please). A | B | many years ago the first time in his life to come back ate meat withforks to eat with fingers to joke a pocket spoons and knives nowadays lick your fingers elbows to sit up straight | Түзу отыру Өмірінде бірінші рет тырнақ көп жыл бұрын саусақтарын жалау қалта етті шанышқымен жеу қалжыңдау қолмен жеу қасық пен аяқ қазіргі кезде | Text: General Table manners for children | «Сәйкестендіру» әдісін қолданып сөздерді анықтамасымен сәйкестендіреді. Текстпен жұмыс жасайды (оқу,аудару) | Бас бармақ бағалау. Бағдаршам ОҮБ | Оқулық, постер Жұмыс парақшалары |
Қорытынды | 8 минут | «Құпия зат» стратегиясы Оқушыларға көрсетілген суреттердің атауын айтқызу. Смайликтер арқылы түсінгенін немесе түсінбегенін тексеру.
"Кір жаятын жіп " Сөздерден сөйлем құрастырады Үстел басында кітап, газет, журнал оқуға болмайды. 1.I never read at the table a book, a newspaper, or a magazine. (Listen to music) Музыка тыңдау. 2.We should never listen to music at the table. (blow at …) Үрлеу тамаққа... 3.We never blow at the dishes. It is bad habit and impolite towards others. 4 It tastes really fine. It was very delicious. | Тақтада пайда болған суреттерден оқушылар топ ішінде үстел үсті мәдениетіне қатысты сөздердің атауын атайды.
Берілген сөздерден сөйлем құрау | Смайликтермен бағалау. | Смайликтер Кір қыстырғыштар мен жіп |
Бағалау | 3 минут | Бағалау кезеңін жариялайды. | Жинаған смайликтерин санап ,қорытынды ұпайларын шығару. | Топтық бағалау | Формативті бағалаубағалау плакаты, табыс критерийлері |
Рефлексия | 4 минут | Кері байланыс стикерін тарату. Үй тапсырмасын беру Тамақтану туралы, жаңа сөздерді жаттау | Тақырыпты қалай түсінгенін стикерге жазып, тақтаға жапсырады. | | Рефлексия плакаты, Стикер |