Сабақтың мақсаты | Жаңа тақырып бойынша жұмыс жасай отырып, оқушылардың танымдық деңгейлерін арттыру. Өткен тақырыпты қайталай отырып, жаңа тақырып бойынша ағылшын тілінде мектеп пәндер атауларымен танысуын қадағалау. Оқушылардан қандай пәндерді ұнататындықтарын және сол пән неліктен олардың сүйікті пәні екендігін айтып үйренуіне бағыт-бағдар жасау. Оқушылардың жаңа грамматикалық ереже, яғни Созылмалы Осы Шақ ( Present Continuous Tense ) ағылшын тілінде қалай жасалатындығын түсінуін қамтамасыз ету. Сабақ барысында оқу, жазу, ойлау, сөйлеу дағдыларын қалыптастыру. |
Тіл үйренуде кедергілерді жеңуге көмекшілер | Суреттер, слайд, видео, кестелер, өткен тақырыпты қайталауға байланысты карточкалар, бағалауға арналған смайликтер. |
Күтілетін нәтиже | Оқушылар сандарды қайталайды, ағылшынша есептер шығарады, түстер атауларын қайталап, “What’s this? – It’s a notebook” сұрақ-жауап ретінде жұп болып жұмыс жасайтын болады. Тақырыпқа байланысты жаңа сөздермен, мектептегі пәндер атауларымен танысады. ( the names of school subjects). Өздері қандай пәндерді және сол пәнді неліктен ұнататындықтарын айта алатын болады. Ағылшын тілінде Созылмалы осы шақ ( Present Continuous Tense ) ережесімен танысып, осы шақты пайдалана отырып сөйлем құрап үйренеді. Сабақ барысында алған білімін күнделікті өмірде пайдалана алатын болады. |
Дерек көздер | Д.Аяпова, Т. Укбаева, А. Ағылшын тілі, 5 сынып, Атамұра, 2010. Ағылшын тілін оқыту әдістемесі, Алматы, Атамұра,2015. |
«Organization moment» «Сәлемдесу» «Checking the presence» Who is on duty today? Who is absent? What date is it today? What day is it today? «Өлең айту. “ABC” song» «Үй жұмысын тексеру» What was your home task? Have you done it?! «Топқа бөліну» Before starting our lesson let’s be divided into three groups: “Green” group “Red” group “Yellow group”. «Топтық жұмыс» Game: “Who is quicker?” Өткен тақырыпты қайталау мақсатына арналған кеңейтілген тапсырмалар. Group 1. «Numbers» – Сандар. Count 1-10 Count and say: 5+3=? 9-2=? Group 2. «Colours» – Түстер Pupils must color the objects according to their colours. Group 3. What is this?» – «Бұл не?» Pupils must ask to name the objects each other, showing the pictures. «Жаңа тақырыпқа көшу» Brainstorming: “Do you like English?” Our new theme “Omar likes English”. Open your books, write down the theme. Look at ex.1. Here you can see new words on the theme “School subjects”. Look at the board! Repeat after me. ( work with PPT). after getting acquainted with the new words of the theme, students must do the following exercise: Ex.3. Listen to me. First, I will read them the dialogue, then students must read the dialogue correctly themselves. (After each reading students assess themselves how they read the dialogue by “Ding-Dong” i.e. showing their fingers) Ex.4, 5. Talk to your partner. “What subjects do you like?” Warm up. Сергіту сәтін ұйымдастыру. Grammar Reference. Presentation of the new grammar material: Present Continuous Tense. Созылмалы осы шақтың ағылшын тілінде жасалу жолдарымен таныстыру. ( слайд және видео көрсету) Жаттығулар жұмысы: Ex.9, 10. Read and understand. Students must read and translate sentences in chairs. Топтық жұмыс. Game: “Who is quicker?” Group work. Look at pictures. Make up sentences: She __ ____ a book now. He __ _____football now They __ ___ now. Unscramble the sentences : Am song singing I a Playing you are tennis? Not he is writing Complete the dialogue | Good morning, teacher! We are fine, thanks! Today is the … Today is … Ағылшын алфавитін қайталайды. Оқушылар 3 топқа бөлінеді: 1. Жасыл топ 2. Қызыл топ 3. Сары топ Топтық жұмыс. Сандарға, түстерге және зата атауларына байланысты тапсырмаларды орындайды. Жаңа тақырыпқа байланысты жаңа сөздермен танысады, жаттығулар орындайды: Тыңдау, қайталау Сұраққа жауап беру Жаңа грамматикалық ережемен танысады, мысалдар келтіреді, жаттығулар орындайды. Жаңа грамматикалық ережені бекітуге арналған тапсырмалар орындау. |
Кері байланыс | Оқушылардың жаңа тақырыпты қаншалықты деңгейде меңгергендігін тексеру: егер оқушыларға сабақ ұнаған болса, тапсырманың барлығын сәтті орындаған болса, суреттегі алманы жасыл түске, егер сабақ барысында оқушылар белгілі бір қиындықты сезінген болса, қолдарындағы алманы сары түске, ал егер оқушыларға сабақ барысында тапсырмаларды орындау қиын болып, мұғалімнің көмегі қажет болған кездері болса, суреттегі алманы қызыл түске бояйды. |