kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Интегрированный урок английского языка и чтения " В чудесном мире сказок"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Представленный урок позволяет в доступной и интересной форме научиться различать жанры устного народного творчества. Урок включает разгадывание загадок, инсценирование сказок, выполнение физкультминуток, объяснение смысла пословиц, крылатых выражений как на русском, так и на английском языках. Все задания соответствуют возрастным особенностям учащихся;  способствуют развитию и формированию операций мыслительной деятельности, творческого воображения. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Интегрированный урок английского языка и чтения " В чудесном мире сказок" »

Артемівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12

Артемівської міської ради Донецької області









Урок навчання грамоти

та англійської мови

у 1 класі





К.В.Дмитришина,

учитель початкових класів,

спеціаліст вищої категорії, старший вчитель

І.В.Астапова,

учитель англійської мови, спеціаліст вищої категорії











2013

Інтегрований урок - одна з умов

якості освіти учнів



Державний стандарт грунтується на засадах особистіснозорієнтованої освіти, системного й компетентного підходів, що зумовлює чітке визначення результативної складової засвоєння змісту початкової освіти.

На сучасному уроці навчальна взаємодія ( викладання – учіння) має бути дитиноцентричною, забеспечувати рух розвитку кожної особистості, вносити свою лепту у соціальну й освітню підготовку дітей шляхом формування предметних і ключових компетентностей. Згідно з Державним стандартом початкової загальної освіти іноземна мова впроваджується як обов'язковий предмет з 1 класу. Нові освітні реалії передбачають формування філософії сучасного європейця - «навчання упродовж життя», яка дарує усвідомлення необхідності самоосвітньої діяльності особистості та його готовності опанувати нові знання, у тому числі , вивчати нові мови.

Дослідження проблеми сучасного уроку як з дидактичного, так і з методичного поглядів дозволяє вважати домінування суб'єктивності учня основною характеристикою його якості.

Одна з умов для досягнення цього - є застосування інтегрованих уроків. Зі своєї практики хочу поділитися з колегами тим, як це сприяє розвитку в учнів цілісного і водночас різнобічного сприймання й засвоєння тих понять, явища об’єктів, які в реальному світі взаємоповязані. Вчитель повинен пам'ятати: треба використовувати не просто нове, а потрібне, доцільне, педагогічно обгрунтоване.











І семестр, грудень



Тема. В світі казки чарівної.

Мета. Поглибити знання учнів про казку як вид усної народної творчості, вчити визначати головну думку казки, збагачувати словниковий запас учнів ;

- розвивати читацькі навички, творчі здібності дітей;

- виховувати інтерес до народної творчості, до вивчення української та

англійської мов.

Обладнання: виставки «Книга вчить, як на світі жить», «Українські народні казки в малюнках дітей», запис українських пісень, мелодій, мультимедійне супроводження «Казка - це мудрість народу», казкові герої - Котик

Тип. Урок узагальнення та систематизації навчальних досягнень учнів.

Міжпредметні звязки: читання, англійська мова, українська мова, історія, образотворче мистецтво, музика, природознавство, хореографія.



Перебіг уроку

І.Організаційний момент.

Вчитель. Ось дзвоник продзвенів вгорі,

Він чарівник веселий.

Озвався раз – і тиша в нас,

Озвався вдруге – гомін.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Робота з виставкою книг.

Вчитель:

- Діти, які книжки вам сподобались на виставці?

- Які з них ви вже читали?

- Яким словом можна назвати твори, які містять ці книги? ( Казки).

2.Слухання музичного запису пісні «Розкажи мені казку»:

Мамо, розкажи мені казку -

Про хитрого коваля,

Про мудрого короля,

Про красуню царівну,

Про сопілку чарівну,

Про бубликів в’язку,

Розкажи мені казку.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Вчитель. Сьогодні на уроці вас чекає чарівний світ казки. Як вона прийшла до нас? (Відповіді учнів : розповідали бабусі, батьки, вихователі в дитсадку, дивилися виставу в театрі).

Казки про кого або про що запам’ятались найбільше? (Відповіді учнів).

Бесіда.

Казка - давній і мудрий порадник. Це вона дає перше уявлення про добро і зло, правду й кривду, чесність, справедливість. Казка народилась у сиву давнину. Дитинство невіддільне від неї. Казки є авторські, тобто написані письменниками, і народні.

- Хто автор народних казок?

- Ці казки виникли раніше, ніж люди навчились писати. Тому їх не писали, а переказували один одному. При переказуванні ці казки змінювалися. Ім’я автора забувалося за давністю. Казка ставала народною.

- Чим казка відрізняється від оповідання?

- В оповіданні описуються події, що могли бути найсправді в житті. А в казці розповідається часто про фантастичні явища, події.

В казках говорять тварини, рослини, різні предмети, існують дійові особи, яких немає насправді. Вона вчить відрізняти добро і зло, правду і кривду, працю і лінь.



ІV. Узагальнення та систематизація знань.

1.Із скарбнички народної мудрості.

1 учень Відкриваємо скарбничку.

Скринька зовсім невеличка.

2 учень В ній скарби проте безмежні.

Будьте дуже обережні!

3 учень Їх ніколи той не згубить,

Хто народну мудрість любить.

4 учень І багатства ці безцінні,

Їх збирали по краплині.

5 учень Не втрачаєм часу марно,

Дістаєм перлину гарну.

(Учень виймає із скриньки картку з написом «Повір’я»).

2. Вчитель. Діти, поєднайте першу частину повір’я з другою.

Як кіт умивається лапкою - … має увійти кіт.

Як чорний кіт перебіжить вам дорогу - …це дуже добре.

Як приб’ється чужий собака до обійстя - …буде невдача.

У нову квартиру першим - …будуть гості.

- З ким пов’язані ці повір’я? (З тваринами).

І тварини теж до нас

На урок прийшли у клас.

Привітайте їх, будь ласка. (Учні плескають у долоні)

А от що наступне?

(Виймає із скриньки картку « Казка»).



3. До класу «залітають» 2 сороки ( вбрані у казкові костюми).

1-а сорока Я очам своїм не вірю.

Як на свято зійшлись звірі?

2-а сорока Всім розкажем новину,

І не гайно, в цю ж хвилину.

1 учень Постривайте! Залишіться!

А ми знаєм скоромовки

Дари нашої скарбнички.

І про вас вони, й про вовка,

Про кота, і про лисичку.

1-а сорока Розкажіть, малята, ми раді чути.

(Учні «ланцюжком» розказують скоромовки).

1 учень Хитру сороку впіймати морока,

А на сорок сорок сорок морок.

2 учень Біля річки унизу

Дід Панас пасе козу.

А коза така руда,

Як у діда борода.

3 учень Бурі бобри брід перебрели.

Забули бобри забрати торби.

4 учень Обережний хитрий лис

До нори вечерю ніс

Йшов додому лісом лис,

Шелестів над лисом ліс.

5 учень Очиці в вовчиці, наче блискавиці.

6 учень Мишка раз прийшла до кішки,

Уклонилась кішці в ніжки.

Кішці – смішки,

Мишці- нітрішки.

2-а сорока Скоромовки гарні ці!

А всі діти – їх знавці!

1-а сорока Ми знайшли у лісі книжку,

Почитайте її трішки.

2-а сорока І розкажуть вам сторінки

Про героя, його вчинки.

Ви назвіть казки ці швидко,

На таке чи згодні дітки?



4. Мультимедійне супроводження «Казка - це мудрість народу».

Учні беруть книжку від сороки і читають:

1 учень Сидить півник на печі,

Їсть смачненькі калачі.

Тут лисичка прибігає,

Мерщій півника хапає.

Біжить котик рятувати,

В лиски котика забрати.(Ілюстрація казки«Котик і Півник»)

2 учень Знайшов півник колосок,

Змолов борошна мішок.

Спік негайно у печі

Пиріжки та калачі.

Мишенят не пригощав,

Бо жоден з них не помагав. (Ілюстрація казки «Колосок»)

3 учень Я бичок – третячок,

Смоляний в мене бочок.

Із соломи дід зробив,

Бік смолою заліпив. (Ілюстрація казки «Солом'яний бичок»)

4 учень Вигнав дід козу із хати,

Та й пішла вона блукати.

В зайця хатку відібрала,

Всі козу ту виганяли.

Рак козуню ущипнув -

Зайцю хатку повернув. (Ілюстрація казки «Коза-дереза»)

5 учень Виріс цей хлопчина

З малої деревини.

У печі зміюку спік,

Сам на дерево утік.

Його гусятко врятувало –

На крилятко своє взяло.

Принесло до тата й мами

Частуватись пирогами.(Ілюстрація казки«Івасик - Телесик»)

6 учень Що втекло від баби з дідом?

Не сиділось на вікні.

А зустрілось з зайченятком –

Й ну співать йому пісні. (Ілюстрація казки «Колобок»)



5. 1 – й учень Добрий день,усіх вітаєм.

Раді бачити тут вас.

А тепер скажіть,будь ласка,

Що чекаете від нас?

2 – й учень Добрий день,вітаєм вас.

Настає дозвілля час.

Діти наші,не зівайте,

Добру казку починайте.



6. Учні у казкових костюмах інсценірують українську народну казку «Лисичка та Журавель» .



Фізкультхвилинка

( Учні в музичному супроводі виконують вправи)

Hands up Stand up

Hands down Hands to the sides

Hands on hips Bend left

Sit down Bend right

Stand Still

Sit down.

7. З'являється Лисичка, хвалить учнів за роботу.

А чи є щось у скарбничці

Для розумної лисички?

(Виймає із скриньки картку «Загадки країн світу»)

- Хто живе у хатанці на курячих ніжках? Баба Яга

- Дядько з найдовшою бородою у світі - Карабас Барабас

- Як звали двох ледачих мишенят? Круть і Верть

- Як звати внучку Діда Мороза? Снігуронька

- Найдобріший лікар Айболить

- Хлопчик з довгим носом Буратино

- Чоловічок з мотором Карлсон

- Друг Крокодила Гени - Чебурашка

8. Вчитель англійської мови. Сьогодні діти приготували сюрприз – англійська казка « Троє маленьких мишенят».

( Учні в костюмах казкових героїв інсценізують казку)

Three little kittens

Author The three little kittens

Lost their mittens

And they began to cry

1 kitten Oh Mother dear

2 kitten We very much fear 3 kitten that`s why we have lost our mittens.

Cat Lost your mittens,

You naughty kittens!

Then you will have to pie.

Author The three little kittens!

Oh,Mother,dear!

1 kitten See here,

2 kitten See here!

3 kitten See, we have found our mittens.

Cat Oh,you are good kittens!

Put on your mittens!

And you will have some pie.

1 kitten See here,

2 kitten See here!

3 kitten See, we have found our mittens.

Cat Oh,you are good kittens!

Put on your mittens!

And you will have some pie,

But I smell a mouse close by.

Good bye!



9. Вчитель. Любі друзі! Відгадайте загадки англійською мовою.

The animal that sleeps all winter in a den ( bear - ведмідь)

The animal that has a long trink (elephant - слон)

The animal that has a red bushy tail (box - лисиця)

The animal that is very timid and is afraid of anything (hare - заєць)

The animal that has long hair around his neck (lion - лев)

The animal that can hang by its tail (monkey - мавпа)

Вчитель Казок на світі є багато,

1 веселих, 1 сумних.

То ж чи можемо

Прожити ми без них?

Учень Не можем без казки у світі ми жити,

Бо казка нас вчить, як потрібно дружити.

Як зло подолати, як хитрих провчити,

Як добрих і чуйних, й сміливих любити.

Вчитель Вірші гарно ви читали,

Казки всі відгадали.

Будем далі працювати,

Крилаті вислови поясняти.

(Дістає із скарбнички картку «Крилаті вислови»)



10. Вчитель. Діти, поясніть, будь ласка , значення висловів, які можна зустріти у казках, при розмові людей.

Біла ворона – таких ворон у природі дуже мало,тому вислів означає «рідкісне явище».

Крокодилячі сльози – за старовинним повір`ям крокодил, перед тим, як з`їсти жертву, плаче. Отже, це сльози несправжні, роблене співчуття.

Хамелеон – називають людей, які змінюють свої погляди залежно від обставин. У природі є такі тварини, в яких шкіра пристосовується до навколишнього середовища.

Дати, як кіт наплакав – дати мало, шкодувати.

Працювати, як сонна муха – працювати повільно.

Лізти зі шкури – старанно виконувати справу. Насправді за шкури лізуть зміі.



V.Рефлексія.

Вчитель. Діти, чого вчать нас казки?

. Знати, цінувати, оберігати минуле предків.

. Любити і шанувати своїх батьків.

. Поважати старших та малюків.

. Бути справедливим у своїх ділах і вчинках.

. Розуміти оточуючих нас людей.

. Бути добрими людьми.

VІ. Підсумок уроку.

Учень Як добре, що казка усіх нас зібрала,

Дорослих і діток разом поєднала.

Хай навколо все радіє,

Лине пісня чарівна,

Хай здійсняться наші мрії,

Хай розквітне вся земля!

Вчитель. Сьогодні , я вважаю, всім було цікаво і весело. Ми пригадали наші знайомі українські казки та познайомились з англійською.

Час закінчено, треба нам всім продовжити подорожувати в інші Країни Знань.

Учень Всі разом казки згадали,

Гостям нашим показали.

Всі разом От і казочці кінець,

А хто слухав – Молодець!



Звучить мелодія дитячих пісень.

















Література



1. Державний стандарт початкової загальної освіти, 2011.

2. Пометун О. Інтерактивні технології навчання. К., А.С.К., 2004. - 192с.

3. Савченко О.Я., Дидактика початкової освіти - 2012. - К., «Грамота».

4. Седова Н.М., Педагогічна скарбниця Донеччини, №1, 2012, с.17-25.

5. Матеріали журналів «Початкове навчання та виховання», «Розкажіть

онуку».






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Английский язык

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Интегрированный урок английского языка и чтения " В чудесном мире сказок"

Автор: Дмитришина Екатерина Викторовна

Дата: 16.06.2014

Номер свидетельства: 105863


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства