Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ. тақырыбы:Buying food»
Дегениязова Сандуғаш
Жаңаөзен қаласы
Оқушылар шығармашылық үйі
«Ағылшын тілі» үйірмесінің қосымша білім беру
Ағылшын тілі.
Тақырыбы: Buying food
Сабақтың мақсаты: Саналатын және саналмайтын зат есімдерді, some,any, much, many-ге қатысты тапсырмаларды орындау арқылы білімдерін нақтылау.Денсаулыққа пайдалы немесе зиянды тағамдар жайлы ашық сұрақтарға дұрыс жауап беруге дағдыландыру.Тапсырыс беру туралы өздігінше диалог құрғызу арқылы оқушылырдың қызығушылығын оятып, ойлау, сөйлеу қабілеттерін дамыту.Салауаттылыққа тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже: саналатын және саналмайтын зат есімдерді ажырата алады,денсаулыққа пайдалы және зиянды тағамдар жайлы сұрақ-жауап ұйымдастыра алады, жұп болып диалогқа түсе алады.
Түйінді идеялар: оқушылардың тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау,түсінігін толықтыру
Сабақты өту кезеңдері
Мұғалімеің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
1.Org.moment
2.Психологиялық хал-ахуалды қалыптастыру
Мұғалім ағылшын тілінде ұйымдастыру тәсілін жасайды. Бірлесіп жұмыс жасау атмосферасын қалыптастырады
Оқушылар бір-бірімен ағылшын тілінде сәлемдеседі, кезекші тұрып,сыныпта кім жоқ екенін анықтайды,шаттық шеңберге тұрып бір-біріне ағылшын тілінде бүгінгі сабаққа жылы лебіздерін білдіреді.
Оқушыларды топқа бөлу
Мозаика әдісі бойынша тағамдарға байланысты үш топқа бөледі
Оқушылар 3 топқа бөлінеді.
I-топ Grape
II-топ Banana
III-топ apple
Оқушылар білімін бақылау. Ой қозғау.
Өткен сабақты пысықтау мақсатында саналатын және саналмайтын зат есімдерге қатысты тапсырма беріледі. 1)Countable and uncountable nouns. Look at the blackboard and find countable and uncountable nouns (слайд1) 1.grape 2.juice 3.book 4.rain 5.sugar 6.fish 7.tea 8.cheese 9.snow 10.box 11.tomato 12.milk 13.salt 14.pen 15.butter 16.plate 17.soup 18.bread 19.meat 20.knife
2 )Тағамдарға байланысты «ойлан,тап» ойынын ұйымдастырады.Жеміс ағашына аталған жемістерді оқушылар тауып іледі.
1)One red fruit, one green fruit, one yellow fruit.
2)Two kinds of food which are made from milk.
3)Three things people have for breakfast.
Оқушылар тақтаға саналатын және саналмайтын зат есімдерді бөліп жазады. 2)Жеміс ағашына тағамдардың атауын тауып,топ болып жұмыс жасап іледі.Осылайша бүгінгі сабақтың негізгі идеясын өздері ашады.
Бағалаукритерийі
Сабақты бастамас бұрын мұғалім бағалау критерийлерімен таныстырады. Өзін-өзі бағалау жүргізіледі.
Оқушылар бағалау парақшаларын алады да сабақтың соңына таман өз білімдерін бағалап шығады.
Жаңа білім
Тағамды сатып алу тақырыбында 7-тапсырмадағы диалогты түртіп оқу әдісі бойынша оқытып, аудармасымен жұмыс жасатады.Осы диалогқа ұқсас 3 топқада «In the restaurant» сұхбатын рольдік ойын ретінде жұп болып диалог құруға тапсырма береді.
b)Тағамға қатысты III-топқа сөзжұмбақ беріледі,қай топ қанша сөз табады?
Оқушылар 7-тапсырманы оқып, мазмұнымен жұмыс жасайды. «In the restaurant» рольдік ойынды мазмұнды сызбаға түсіріп,ортаға жұп болып шығып қорғайды. III-топқа бірдей сөзжұмбақ берілгендіктен ,оқушылар тағамға қатысты көбірек сөздер табуға тырысады.Табылған сөздерді жұмыс дәптеріне жазады.
Түсіну
Discuss with your partners.
Which basket has healthy food?
Which basket has unhealthy food?
Exercise:4 on page 54
Read the sentences. Circle 1 or 2.
Cұрақ-жауаптарын толықтыру мақсатында Джиксо әдісімен топтар бір-біріне беріп толықтырады және грамматикадан some and any-ге қатысты 4-жаттығуды жұмыс дәптеріне орындайды.
Сергітусәті
If you're happy and you know it сергіту сәтін орындатады
Оқушылар тілдік дамуы артып,сергіп алады
Бекіту
1) Match the nouns to make new words.
1.traffic a. list
2.swimming b) apple
3.concert c) lights
4. tooth d) card
5. shopping e)hall
6)pine f) paper
7)post g)brush
8.Writing h) pool
2)Answer the questions.
What would you like for (breakfast ,dinner, supper)? (слайд 2)
Оқушылар сабақты сұрақ-жауап түрінде бекітеді,топ болып ағылшын тілінде сөйлем құрайды.
I would like biscuit and tea for breakfast.
I would like meat and fish for dinner.
I would like cake and juice for supper.
Инсерт кестесімен жұмыс жасайды.
Бағалау
Топтың топты бағалау парағын толтырып,таныстырады. Өзін-өзі бағалау парағын толтыру
Бағалау парағын толтырады
Рефлексия
Бүгінгі сабақты оқушылардың қай дәрежеде меңгергендерін Блоб ағашын белгілеу арқылы анықтайды. Жарайсыңдар! Бір-бірімізді мадақтайық (стикерге ойларын жазу)
Сабақтан алған әсерлерін стикерлер арқылы жазып қалдырады. Блоб ағашын белгілейді.
Үйге біліп келу
Write the story about «In the shop» ,Ex:12 page 56
Оқушылар тапсырманы күнделікке жазып алады.
Дегениязова Сандуғаш Оқушылар шығармашылық үйі «Ағылшын тілі» үйірмесінің қосымша білім беру