мультимедийная презентация "Kazakhstan is my Motherland"
Мультимедийная презентация "Kazakhstan is my Motherland"
Сыныптан шара?а арнал?ан мультимедиялы? таныстырылым. Жалпы орта білім беретін мектепт?і 7 сыныбына арнал?ан. О?ушыларды? жас ерекшеліктерін ескере отырып ??рыл?ан. ?аза?стан еліні? к?рікті жерлері мен таби?ат байлы?тары ж?нінде толы? баяндал?ан. Б?л таныстырылымды кез-келген а?ылшын тілі п?ні м??алімі ?з саба?ында ж?не саба?тан тыс шара?а ?олдана алады.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«мультимедийная презентация "Kazakhstan is my Motherland" »
Бәйге төбе мектеп-балабақша кешені
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:
Қазақстан - ортақ үйіміз.
Kazakhstan is my Motherland.
Казахстан моя Родина.
2015жыл
Қазақ тілім бас иемін мен саған Тілге деген болу керек кең
талғам.Мемлекеттік тілімізді
сыйласақ, Қазақ тілі біздер үшін жаралған.
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:
1.Білімділік:Оқушыларға сұрақ беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу, орыс , ағылшын тілдерімен байланыстыра отырып,үш тұғырлылық саясатын сабақ барысында жүзеге асыру , жаттығулар орындау.
2.Дамытушылық:Оқушылардың сөйлеу мәдениеті,
шығармашылық қабілеттері дамиды ,
Үш тілде еркін , сауатты сөйлей білуге үйренеді.
Қызығушылығы артады.
3.Тәрбиелік:Оқушылар туған Отанын,елін, жерін
сүюге , құрметтеуге тәрбиеленеді ,
отансүйгіштік сезімдері оянады
Сабақтың түрі: Кіріктірілген сабақ Әдісі : сын тұрғысынан ойлау және жазу.
Пәнаралық
байланыс: орыс тілі , ағылшын тілі , музыка,
Қазақстан тарихы.
Күтілетін нәтиже: Жаңа сабақты игереді.
Жаңа сөздер үйренеді.
Тапсырмаларды орындау арқылы шығармашылық жұмыс жүргізе алады.
Қызығушылығын ояту.
Ұйымдастыру кезеңі. Organization moment.
Организационный момент.
а) амандасу. Greeting. Приветствие.
ә) кезекші диалогы.Dialogue. Диалог.
Тілдік ортаға ену.
апта(week,неделя) ,
күн(date,дата),
ай(month,месяц).
Мағынаны тану. ( үш тілде).
Ой қозғау:
Сен қай елде тұрасың? Where do you live? Где ты живешь?
Қазақ елінің Отаны . The Motherland of Kazakh people.
Родина казахского народа.
Қазақстан қандай мемлекет? What kind of country is it? Какое государство –Казахстан?
Қазақстанда қанша ұлт өкілдері тұрады?
What nationalities live in KZ? Какие национальности проживают в Казахстане?
Туған жер туралы қандай әндер білесіңдер?
сергіту сәті:
“ Атамекен” әнін орындайық.
Қайда жүрсең , Атамекен. Where are you Atameken? Где ты моя Родина,
Көкейіңде жатады екен. It is in thought of everyone Ты всегда в моих мыслях
Күннің көзі ұясына , The sun sets late Нехотя солнце скрывается
Қимай оны батады екен. Parts not with it. За горизонт.
Синоним дегеніміз не? Что называется синонимами? What words are synonyms?
№1 тапсырма : Мына сөздерді ,сөз тіркестерін қазақ, орыс , ағылшын тілінде синонимдерін
тауып , сәйкестендіріңдер .
Атамекен –
Көкейінде жату
Күннің көзі ұясына батады-
Қимай –
есте,ойда жүру,жадында болу; part (with) быть в мыслях
қоштасқысы келмей; gets late Poдина, родная земля
Отан,ел,туған жер; to be in thought заходит поздно
кеш болу,кеш түсу; Motherland не хочет расставаться
№2 тапсырма.
Берілген сөйлемдерді оқыңдар .Синоним сөздерді тауып, орыс , ағылшын тілдеріне аударыңдар.
Менің туған жерім - Қазақстан.
Бұл ел Еуразияның орталығына орналасқан.
Біздің Отанымызда жүзге жуық ұлттар мен халықтар өмір сүреді.
Мәтінді оқыңдар , өз сөздеріңмен орыс ,ағылшын тіліне аударыңдар.
тапсырмалармен жұмыс
Мәтінге сүйеніп ,сұрақтарға жауап беріңдер.
Шығармашылық жұмыс .
ІІІ топқа бөлініп
“ Туған жерім” тақырыбында үш
тілде шағын әңгіме жазыңдар .
Ой қорыту :
Біз Қазақстан туралы не білеміз?
Бүгінгі сабақта нені білдік?
Сенің туған жеріңде қандай ұлт өкілдері тұрады?
Сендер бір- бірлеріңмен қандай қарым-қатынастасыңдар?