Просмотр содержимого документа
«Passive Voice. (Ыры?сыз етіс)»
Сабақ жоспары
Сыныбы: 7 күні:8.12.11
Тақырыбы: Passive Voice. (Ырықсыз етіс)
Мақсаты: Оқушылардың жаңа тақырыпты сапалы меңгеруін қамтамасыз ету. ББД бойынша борыш деңгейін анықтау. Тақырыпты түсіндіруде кемшіліктерді анықтау және жою. Пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық таныту және ынталану.
Технологиялық карта: алгоритм
Ұйымдастыру кезеңі.
Сыныпқа карта бойынша жұмыс тәртібі түсіндіріледі.Сыныпты белсендіру үшін көшбасшыға сөз беріледі.
II.Бірінші түсіндіру. ОӘЖӘ бойынша жаңа тақырыпты түсіндіріледі.Уақыт тақтада белгіленіп тұрады.
Passive Voice (Ырықсыз етіс)
Present Passive Voice
to be + V3
Ex: The exercise is done by us.
The exercises are done by us.
Past Passive Voice
was/were + V3
Ex: The exercise was done by us.
The exercises were done by us.
Future Passive Voice
will be + V3
Ex: The exercise will be done by us.
The exercises will be done by us.
Егер
- The exercise is not done by us.
The exercises are not done by us.
The exercise was not done by us.
The exercises were not done by us.
The exercise will not be done by us.
? Is the exercisedone by us ? Yes, it is.
Are the exercisesdone by us ? Yes, they are.
Was the exercisedone by us ? Yes, it was.
Were the exercises done by us ? Yes, they were.
Will the exercise be done by us. Yes, it will.
III. Байқау тапсырмасын орындау: оқушылар бірдей 1 рет шапалақ жасайды. Дәптерлеріне «Байқау» деп жазады. Үш тапсырма: ТКШ- АКШ-ЖКШ орындайды.Уақыт- 5+30.
ТКШ етістікті берілген шақтадағы формасына қойып жаз
АКШ жақшадағы етістікті керек формасында жаз
ЖКШ сөйлемдерді болымсыз және сұраулы түрінде жаз
1.to empty ( Present Passive Voice)
1.The postbox (to empty) every day.
1.The postbox (to empty) every day.
IV.Жұмысты аяқтаған соң оқушылар дәптерлерін ауыстырады. «Қолда қалам-қате» деген ұран айтылады. Мұғалім дұрыс жауабын оқиды, оқушылар тексеріп отырады. Тақтада ТКШ=; АКШ=; ЖКШ=; тапсырмаларының орындау сапасы белгіленеді.
V. Екінші түсіндіру. ОӘЖӘ бойынша оқушылардың қате жіберген жері түсіндіріледі. Түсіндіру уақыты алдыңғысынан 2 есе аз болуы керек.
VI.Бекіту тапсырмасы. Оқушылар бірдей 2 шапалақ жасайды. Дәптерлеріне «Бекіту» деп жазады. 3 тапсырма «Егер-онда» схемасы бойынша беріледі.Орындау уақыты 5+30.
1
ТКШ≥63%
АКШ≤63%
ЖКШ≤63%
2
ТКШ≥63%
АКШ≥63%
ЖКШ≤63%
3
ТКШ≥63%
АКШ≥63%
ЖКШ≥63%
4
ТКШ≥63%
АКШ≤63%
ЖКШ≥63%
1
ТКШ
ТКШ
АКШ
2
АКШ
АКШ
ЖКШ
3
АКШ
ЖКШ
ЖКШ
4
Қате немесе тапсырма дұрыс құрылмаған
Егер Онда
ТКШ етістікті берілген шақтадағы формасына қойып жаз
АКШ жақшадағы етістікті керек формасында жаз
ЖКШ сөйлемдерді болымсыз және сұраулы түрінде жаз
2.to answer ( Past Passive Voce)
3.to give ( Future Passive Voice)
2.My question (to answer) yesterday.
3. This bone (to give) to my dog tomorrow.
2.My question (to answer) yesterday.
3. This bone (to give) to my dog tomorrow.
VII. Жұмысты аяқтаған соң оқушылар дәптерлерін ауыстырады. «Қолда қалам-қате» деген ұран айтылады. Мұғалім дұрыс жауабын оқиды, оқушылар тексеріп отырады. Тақтада ТКШ=; АКШ=; ЖКШ=; тапсырмаларының орындау сапасы белгіленеді.
VIII. Үшінші түсіндіру. ОӘЖӘ бойынша оқушылардың қате жіберген жері түсіндіріледі. Түсіндіру уақыты алдыңғысынан 2 есе аз болуы керек.
IХ. Есте сақтау тапсырмасы. Оқушылар бірдей 3 шапалақ жасайды. «Есте сақтау» деп дәптерлеріне жазады. 3 тапсырма «Егер-онда» схемасы бойынша беріледі. Орындау уақыты 5+30.
ТКШ етістікті берілген шақтадағы формасына қойып жаз
АКШ жақшадағы етістікті керек формасында жаз
ЖКШ сөйлемдерді болымсыз және сұраулы түрінде жаз
4.to build ( Present Passive Voice)
5.to do ( Future Passive Voice)
4. Many houses (to build) in our town every year.
5.This work (to do) tomorrow.
4. Many houses (to build) in our town every year.
5.This work (to do) tomorrow.
Х. Жұмысты аяқтаған соң оқушылар дәптерлерін ауыстырады. «Қолда қалам-қате» деген ұран айтылады. Мұғалім дұрыс жауабын оқиды, оқушылар тексеріп отырады. Тақтада ТКШ=; АКШ=; ЖКШ=; тапсырмаларының орындау сапасы белгіленеді.
ХI.Рефлексия. Оқушылардың жаңа материалды және ОӘЖӘ схемасын меңгеру дәрежесі анықталады. Үй тапсырмасы мұғалімнің қалауы бойынша беріледі.