kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Методическая разработка урока по казахскому языку для 9 класса "Телевидение"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Разработка урока предназначена для учителей казахского языка с негосударственным языком обучения

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Методическая разработка урока по казахскому языку для 9 класса "Телевидение"»

Сабақ №


Күні:



Сынып: 9

Пән: Қазақ тілі

Пән мұғалімі: Алимбаева

Тақырыбы:

Телевидение

Мақсаты:

Телевидениенің қазіргі заманда адамзатқа маңыздылығын түсіндіру. Оқушыларды өзіндік пікірін  қорғай білуге, өзгенің жауабын бағалай білуге дағдыландыру. Топта жұмыс жасай білу дағдысын игеру. Сөздік қорын молайту, сауатты жазуға дағдыландыру. Тақырыпты тереңдей ашып, шапшаң ойлануға, ұтымды жауап беруге,  сыни тұрғыда ойлау қабілеттерін ұштау.

Күтілетін нәтиже/табыс көрсеткіші:

Сыни тұрғыдан ойлай алады, өз - өзін, бір-бірін бағалай алады, ойын еркін жеткізе біледі.

Жұмыс түрі:

Жеке, топтық

Модуль СТО, ДО, қалай оқу керектігін үйрету,

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, АКТ.

Мұғалімнің жазбалары: Әдісі: Сұрақ-жауап, Миға шабуыл, топтастыру т.б


Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Күтілетін нәтиже

1

Ұйымдастыру

Шеңберге тұрып,  бір – бірімен казақша және әртүрлі елдердің салтымен амандасады (2 мин).

Топ ережесін сақтап отыруларын ескерту.

Оқушылар бір-бірімен әртүрі елдердің салтымен амандасады.


Топтарға бөлінеді.

Бағалау парақшасымен танысады.

Көңілдері көтеріледі.

Сабақ кезеңдерімен танысады.

Әр топтан сарапшы тағайындалады және бағалау парақтарына жинаған ұпайларын тіркеп отырады. Сабақ соңында санап бағалайды.

2

Үй тапсырмасын тексеру.

Білу.

Өткен сабақты қайталау. Үй жұмысын тексеру және өтілген тақырыпты қайталау (5мин.) Жабық және ашық сұрақтар:

  • Радио деген не?

  • Радиобайланыстың қасиеті неде?

  • Радионы алғаш тапқан кім?

  • А.С.Попов туралы не білесің?

  • Радионың негізгі жанрлары қандай?

  • Радиодан қандай хабарларды тыңдағанды ұнатасың?

Сұрақтарға жауап беру арқылы өткен тақырыпты еске түсіреді.

Мағлұмат пен деректердi еске түсiредi.


«Миға шабуыл»


Интерактивті тақта арқылы слайд көрсетіледі. Бұлардың бәрі бір-бірімен қалай байланысты? Сонымен, бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай екен? Сабақтың мақсаты қандай?


Қостанай облыстық теледидар арналарының аттарымен бөлу. «Хабар», «ҚТК» (2мин.)

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.




Екі топқа бөлініп отырады. Топ мүшелерінің рөлдерін бөліп алады.

Сабақтың мақсатын өздері қоя алады.




Әркім өз міндетін орындайды, басқаларға көмектеседі.

3

Түсіну. Оқулық мәтінін игерту.

Телевидение тақырыбына байланысты 1-тапсырмада және 3-тапсырмада берілген мәтіндерді түсініп оқу.

Мәтінді түсініп оқиды.

Өзара талқылайды.

Тақырыптың басты идеясын табады.

4

Қолдану.

Тақырыпқа сәйкес

тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру..

Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау, дағдысын қалыптастыру.

Тақырыптағы кестені толтыру


1-топ. «Телевидение» мәтіні бойынша тірек сызбасын жасап әңгімелейді. Радио мен теледидарды салыстырады.

2-топ. Екінші мәтінді оқып, хронологиялық кестесін құрады. Түсіндіреді.

Алған білімін тәжірибеде қолдана алады.


Топтар бірін бірі «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды.


Танымдық белсенділігі дамиды.



Формативті бағалау.


Сергіту сәті

Сергіту сәті «Қызыл өрік».

Оқушылар би билейді

Көңілдері көтеріліп, сергіп қалады.


5

Талдау. Алған білімін нақтылау.

1-топ. Берілген тақырып бойынша теледидардан берілетін бір интеллектуалдық ойыннан үзінді көрсету.

2-топ. Теледидардан берілетін бір хабардан үзінді көрсету.

Сабақтың ішкі құрлысы бойынша топтық жұмыстар орындайды.


Топ мүшелері бірін-бірі «Бас бармақ» әдісімен бағалайды.

Алған білімін тәжірибеде қолдана алады.



Формативті бағалау.


6

 Жинақтау.

Оқушыларды ойландыру. Тақырыптың меңгерілгендігін байқау.

1-топ. «Синквейн».

2-топ. Білемін. Білдім. Білгім келеді.


Бүгінгі сабақта өткен тақырыпты қорытындылайды. Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.

Алған білімдерін пысықтайды.

9

Бағалау. Атқарылған жұмыстың тиімділігі мен нақтылығын.

Атқарылған жұмысқа сипаттама беру арқылы бағалайды.

Топ басшысы оқушыларға қойған ұпайларын санап, қорытындысын шығарады. Оқу материалының маңызын анықтау, ол туралы өзіндік пікір келтіру, ойын білдіру. 

Қалыптастырушы баға мен жиынтық баға қолданылады, әділ баға қоюға тырысады

10

Үйге тапсырма.

ІІІ деңгей.

«Телевидение» мәтінін әңгімелеңдер.

ІІ деңгей.

Сөйлемдердегі берілген мәліметтер бойынша диалог құрастырып, өзара сөйлесіңдер.

І деңгей.

«Телевидениенің пайдасы мен зияны» тақырыбына шағын шығарма жазып келіңдер.

Үйге берілген тапсырманы күнделіктеріне жазып алады.

Үй тапсырмасын деңгейіне қарай орындап келеді.

Білемін

Білдім

Білгім келеді









































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Английский язык

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
Методическая разработка урока по казахскому языку для 9 класса "Телевидение"

Автор: Алимбаева Гульнара Исинжуловна

Дата: 20.03.2017

Номер свидетельства: 401930


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства