Умирбекова Гульжан Арыстановна 8-топ Пәні: ағылшын тілі
Тарау тақырыбы: Тағамдар 5-сынып
Сабақтың тақырыбы, оқып – үйренудің негізгі мақсаттары
Оқып-үйренудің нәтижелері (табыс критерийлері)
Тақырыбы: Шырын ішесіз бе?
Оқытуда қолданылатын әдіс - тәсілдер
Мақсаты: қонаққа ас, сусын ұсынуды үйрену.
Оқушылар достарына ас , сусын ұсынуды біледі.
Тақырыбы: Мен гамбургер жеймін.
Оқушылар жегісі келетін тағамдарын айтады.
Бағалау үдерісі, оқыту үшін бағалаудың қамтылуы
Барлығы: тағамдардың атауын айтуды біледі, ұсынады.
Мақсаты: ұнататын тағамын айтуды және сұрауды үйрену.
1.Ұйымдастыру кезеңі: шаттық шеңбері «пазл» арқылы топқа бөлу.
Тақырыбы: Тапсырыс бересіз бе?
1.Ұйымдастыру кезеңі: ән айту (аудио тыңдалым) тағамдар арқылы топқа бөлу.
Тақырыбы: Таңғы асқа не жейсіз?
Тілдік тосқауыл
«Пазл» арқылы бағалау, мадақтау, кері байланыс (білім ағашы арқылы)
Оқушылар тағамға тапсырыс беруді үйренеді.
Барлығы: ұнататын тағамдарын айтады, сұрауды біледі.
Мақсаты: асханаларда тағамға тапсырыс беруді үйрену.
Көпшілігі: тағам, сусындарды ұсынады, қалайтынын, қаламайтындығын айтады.
2.Негізгі бөлім: суретпен жұмыс, топтастыру, диалог құру.
2. Негізгі бөлім: жаңа сөздерді суреттерімен сәйкестендіру, диалог құру.
«Пазл» арқылы бағалау, бағалау парағы, кері байланыс (Инсерт әдісі)
Барлығы: тапсырыс береді.
Көпшілігі: тағамдарды сұрайды, тағамдарды екі топқа бөледі.
Мақсаты: таңғы, түскі, кешкі мезгілде ішетін ас туралы әңгімелеуді үйрену.
- Ұйымдастыру кезеңі: сергіту сәті (тағамдарға байланысты жұмбақ жасыру).
- Негізгі бөлім: диалог құру, меню жасау.
- Қорытынды: көр есте сақта жаз..
Оқушылар әр мезгілде қандай тағам тұтынатынын айтады.
Сөздікпен жұмыс.
3. Қорытынды: ішіне сыртына, суреттеу.
Кейбіреуі: диалогті еркін құрады, тағамдардың қайдан келетінін айтады.
Оқу үдерісіне барлық оқушылардың тартылуы
Көпшілігі: тапсырыс береді, тапсырыс алады.
Ишара арқылы бағалау, бағалау парағы, кері байланыс (Инсерт әдісі)
Барлығы: күнделікті тұтынатын тағамын айтады.
1.Ұйымдастыру кезеңі: өрмек торы (жіппен) шаттық шеңберін құру.
3. Қорытынды: топтастыру
Кейбіреуі: оқушылардан сұхбат алып, мағлұмат жинақтайды.
Негізгі дерек көздер
А оқушыға: үш
Смайликтер арқылы бағалау, (табыс критерийлері), кері байланыс (смайлингтер арқылы).
Аудио тыңдалым
Кейбіреуі: тағамды суреттейді.
Көпшілігі: әр мезгілде тұтытуда ұнататын, ұнатпайтындығын айтады.
Транскрипциямен жұмыс
2.Негізгі бөлім: адасқан сөйлемдер, диалог құру, артық сөзді көрсет.
қадамдық сұхбат
Суреттер, маркерлер, слайд, интерактивті тақта.
А оқушыға: сұхбат алу, кесте толтыру.
3.Қорытынды: сәйкестендіру (өрмек торын жасау).
Сөздікпен жұмыс, транскрипциямен жұмыс
Кейбіреуі: сұхбат алады, кеңес береді.
В оқушыға: диалог құру
А оқушы: меню жасап, тағамдарды суреттейді
Суреттер, ыдыстар, интерактивті тақта, маркерлер, стикерлер.
В оқушы: сөйлемді аяқтау.
С оқушы: адасқан сөздер.
Стикерлер, қима қағаздар, маркерлер.
В оқушы: диалог құрады
А оқушы: сұхбат алады (таңғы аста не жейсің? Тақырыбында).
С оқушыға: аталған тағамның суретін салу.
С оқушы: сөйлемді аяқтайды.
В оқушы: адасқан сөйлемдер
Стикерлер, смайликтер, қима қағаздар, слайд.
С оқушы: сөйлем құрайды.
Жеті модульдің ықпалдасуы
Сыни тұрғыдан ойлау
Оқыту үшін бағалау, оқуды бағалау
АКТ пайдалану
Оқытуды басқару, көшбасшылық .
оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
Талантты, дарынды балаларды оқыту
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту
Адасқан әріптер, суретін сал, кроссворд
Мұғалім-нің іс-әрекеті
«Біздің үйіміз» тақырыбында постер жасау, өрмекші торы, диалогтік оқыту
Артық сөзді тап, сәйкестендіру, қара есте сақта жаз
Кезбе тілші, симанти-калық карта
Пазл, смайликтер, ишараларқылы бағалау, кері байланыс.
Слайдтар, аудиотас-па
Кездескен қиындықтар
Әдістерді тиімді пайдалану.
Тілдік тосқауыл
Өзге тілде кері байланыс алу.
Уақытты тиімді пайдалану
Мұғалім нұсқаулығын қайта қарау, әріптестермен кеңесу
Іс-әрекет
Қиындықтар-ды жеңу жолдары
Сөздікпен жұмыс, аудио тыңдалым
Кері байланысты қазақ тілінде алу
Шешім
Көзқарас
Таймер орнату