Просмотр содержимого документа
«2 сынып?а арнал?ан 2 то?сан саба? жоспарлары»
Сынып: 2
Сабақтыңтақырыбы: My face.
Сабақтыңмақсаты: «Му face» тақырыбы бойынша сөздерді енгізу, This is a.../ These are ... құрылымының аясында зат есімнің жекеше және көпше түрін қолдануды, белгісіз артикльді белсендіру, [iə], [еa], [ð], [θ] дыбыстарын айту дағдысын қалыптастыру.
Күтілетін нәтижелер:
Пәндік: мұғалімнің, диктордың сөзін тыңдау арқылы ағылшын дыбыстарын дұрыс айту; сабақтың a mouth, an nose, an eye, an ear, a hair белсенді лексикасын оқу, жазу және сөйленімде қолдану; белгісіз артикльді, This is a.../ These are ... құрылымының аясында зат есімнің жекеше және көпше түрін қолдану.
Тұлғалық : ағылшын тіліне деген қызығушылықты көрсету, тілдік қарым – қатынас (тілдік этикеттің) техникасын қалыптастыру, әңгімелесушіні ести және тьңдай бiлy дағдыларын дамыту.
Жүйелік –әрекеттік: бұрын үйренгентілдік материалды тақырып аясында ақпарат сұрауда қолдану, жаңа сөздерді ауызша және жазбаша қолдану барысында орфографиялық нормаларды сақтау.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD ойнатқыш, көрнекі материалдың жинағы;
Оқушылар үшін: окулық, жұмыс дәптері.
Пэнаралык байланыс: дуниетану (депо муии fiepi)
Сабақтыңбарысы
I. ¥йымдастырусәті:
- Good morning, children! I'm glad to see you! How are you?
- Good morning, teacher! We are fine and you ?
«Good morning!» әнін айту.
2.Сабақтың мақсаты мен тақырыбын хабарлау.
- Балалар, өткен сабақта 6iз дененің бірнеше мүшелерін атауға үйрендік, ал бүгін адамның сыртқы бейнесін ағылшынша сипаттауға үйренеміз.
3. Тірек білімді белсендіру. «Крест пен нөл» лексикалык ойыны. Мақсаты: оқып –үйренген лексиканы белсендіру.
4.Ic-әрекет тәсілі мен жаңа білімді меңгеру.
- Балалар, бізге Бен қонаққа келді Ол 6iз сабақта қолданатын сөздердегі ағылшын әріптерін дұрыс айтуға жаттығуға кемектеседі.
Фонетикалық жаттығу
[iə], [еa], [ð], [θ] дыбыстарымен жумыс.
- Children, let's practice to say English sounds. The first sound is [iə]. Say after me: ear, near, here, beer. Next sound is [еa]. Repeat after me: air, hair, bare; fair, stare.
Next one is sound [ð]. Listen and repeat after me [ð],[ð],[ð].
Балалар, құрамында осы дыбыс кездесетін сөздерді атандаршы. Possible answers: mother, brother, father, grandfather, grandmother, this, these.
One more sound. Listen and say: [θ] ,[θ] ,[θ] .Three, thanks, thin, think, thick, mouth.
Оқулықпенжұмыс.
l-жаттығу. Listen and learn the new words.
- Балалар, Бен бүгін бізді жаңа сөздермен таныстырады. Look at the picture and listen to him.
Track 17.
Ben: hair, an car, an eye, a nose, a month.
Балалардан төмендегідей жай сөйлемдерді құрауды сұрау.
This is hair. This is an eye. This is an ear. This is a mouth. This is a nose.
Тыңдалымнан кейін лексиканы бекіту. Сөздерді атағанда, оқушылар оқулықтан сол сөздерді суреттен көрсетеді. Содан кейін оқушыларды орынынан тұрғызып, дене мүшелерін көрсете отыра, ағылшын тілінде айту.Е. g. Show me your nose, left car, right eye. Оқушылардан өз іс – әрекеттеріне түсініктеме беруді өтіну: It's my nose/ left ear, right eye, etc. Оқушылардың назарына аn белгісіз артиклінің қолданылуына назар аударту.
Әрі қарай жұптық жұмыс. Оқушылар сурет бойынша бір – біріне сөздерді айтып, сұрақ қою арқылы бір – бірін тексереді. Рі-Р2: Is it a mouth? - Yes, it is. Is it a nose? - No, it isn't. It's a month. What's this? It's an ear.What are these? - These are knees.
Тапсырманы орындамастан оқушыларға үлгі көрсету.
Сабақ тақырыбыньң аясында This is а... / These are құрылымыньң жекеше және көпше түрінің қолданылуын белсендіру.
Сабақта to be етістігінің формаларының қолданылуына, an белгісіз артиклінің жекеше түрінде пайдалануына және оның көпше түрінде жоқь болуына назарын аударту.
This is an ear - These are ears.
This is an eye - These are eyes.
2-жаттығу. Listen and sing.
Әннің айтылуын беттегі мүшелерді көрсететін ишарамен көрсету.
Track 18.
Head, shoulders, knees and toes.
Knees and toes, knees and toes.
Head, shoulders, knees and toes,
Eyes, ears, mouth and nose.
З-жаттығу. Choose and say.
Суретпен салыстыру арқылы оқушылар дұрыс нұсқаны таңдап айтулары тиіс.
Keys: 1) a head; 2) a shoulder; 3) an ear; 4) eyes; 5) legs; 6) knees.
4-жаттығу. Listen and read.
Оқушылар Анар мен Бота (түйенің баласы) арасындағы сұхбатты тыңдап, естіген ақпаратты суреттермен салыстырады. Екінші тыңдалым барысында оқушылар дауыс ырғағын келтіре отырып, дыбыстарды дұрыс айтуға мән беріп, диктордан кейін қайталайды.
Track і9.
Anar: Bota, what's this?
Bota: This is my nose.
Anar: What are these?
Bota: These are my ears.
Anar: What are these?
Bota: These are my eyes.
Anar: What's this? Is it your arm?
Bota: No, it isn't. It's my leg. These are my four legs.
5.Іс –әрекет тәсілі мен жаңа білімді меңгеру.
Дәптерменжұмыс.
жаттығу. Name the face parts.
Оқушылар суретте бейнеленген бет мушелерінің астына атын жазып, сәйкес суретке сызық арқылы косуы керек.
Keys: Hair, an eye, an ear, a mouth, a nose.
2-жаттығу. Put a or an.
Оқушылар сһздерді окиды және белгісіз артикльдің кажет формасын жазады.
Keys: a toe, an eye, a nose, an ear, a hand.
З-жаттығу. Read and match.
Оқушылар көпше түрдеп дұрыс форманы таңдап, сол жак бағандағы сөздерді оң жакпен сәйкестендіруі тиic.
Keys:
a toe - ten toes
an eye - two eyes
an ear - two ears
a hand two hands
a leg - two legs
a knee - two knees
4-жаттығу. Read and match.
Оқушылар cөйлeмдepдi оқып, сәйкес жауапты таңдауы тиіс.
6.Сабақты қорытындылау.
- Балалар, сабақтың басында қойған мақсатгарды орындадық па? Жарайсыңдар! Қазір өз жұмыстарыңды бағалаңдар. Қай тапсырмаларды өте жақсы орындадьңдар, ал қай тапсырма қосымша жұмысты талап ететіні туралы ойланьңдар. Жұмыс дәптерінің қосымшасында берілген үлгіні қолдану арқылы Оқушылар өз жұмыстарын бағалайды.
7. Yйге тапсырма беру.
5-жаттығу.
Сынып: 2
Сабақтыңтақырыбы: Look at me.
Сабақтыңмақсаты: оқушылардың монологтік және диологтік сөйленімін қалыптастыру, brown, black, blonde, red (hair), long, short жаңа сөздерін енгізу, бұрын үйренген сөздікті жағдаятта қолдану, Present Simple шағында етістіктердің қолданылуын белсендіру, тыңдау дағдыларын дамыту, тақырыптық сөздік бойынша орфографиялқ дағдысын қалыптастыру.
Күтілетін нәтижелер:
Пәндік: мұғалімнің, диктордың сөзін тыңдағанда дұимапек дұрыс қабылдау; ағылшын дыбыстарын дұрыс айту; өтілген сөздерді тани білу, оқу, жазу және сөйленімде қолдану; лексикалық-грамматикалық құрылымдарды пайдалану арқылы адамнын сырт келбетін сипаттау.
Тұлғалық: ағылшын тіліне деген қызығушылықты көрсету, тілдік қарым – қатынас (тілдік этикеттің) техникасын қалыптастыру, әңгімелесушіні ести және тьңдай бiлy дағдыларын дамыту.
Жүйелік –әрекеттік: бұрын үйренген тілдік материалды тақырып аясында ақпарат сұрауда және беруде, әңгімелесушімен сұхбат құруда қолдану, жаңа сөздерді ауызша жіне жазбаша қолдану барысында орфографиялық нормаларды сақтау, адамнаң сыртқы келбетін әңгімелесушінің сөзінен суреттей білу.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD ойнатқыш, көрнекі материалдың жинағы;
Оқушылар үшін: окулық, жұмыс дәптері.
Пәнаралык байланыс: дуниетану (дене мүшелepi)
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру сәті:
- Good morning, children! I'm glad to see you! How are you?
- Good morning, teacher! We are fine and you ?
«Good morning!» әнін айту.
2.Сабақтың мақсаты мен тақырыбын хабарлау.
- Балалар, бүгінгі сабақта 6iз адамның сыртқы келбеті туралы әңгімені жалғастырамыз және өзімізбен достарымыздың, келбетін сипаттауға үйренеміз.
3. Тірек білімді белсендіру.
«Flash words» дидактикалық ойыны. Мақсаты: бұрын үйренген лексиканы бекіту 4.Ic-әрекеттәсіліменжаңабілімдімеңгеру.
Бен:
- Балалар, зейінге арналған ойынды ойнаймыз. Мен сендерді шатастырамын, ал сендер сөздегі кажетті дыбысты тьңдауға тырысыңдар және егер ол сөзде бар болса, алакандарыңды екі рет шапалақтаңдар.
Фонетикалық жаттығу.
Оқушылыр \аі\ дыбысын естісе екі рет шапалақтаулары тиіс, ал егер естімесе үндемейді.
List of words: my, hit, bye, sell, eye, sky, hi, fine.
Сонында барлыгқ сөздер айтылады.
Оқулықпенжұмыс.
l-жаттығу. Listen and learn the new words.
E.g. Look at the picture. Are these eyes green? - Yes, these eyes are green. What colour are these eyes? - They are green. Is this hair black? - No, it isn't. What colour is it? It is blonde.
Жұптық жұмысты ұйымдастыру кажет. Оқушылар суреттер бойьнша 6ip-6ipiнe өз тyci мен шаш ұзындығын айтады. Содан кейін өз көздері мен шаштарын 6ip-6ipiнe сипаттайды.
Мысалы:I have green eyes. Немесе My eyes are green. I have short and black hair. Немесе My hair is long and blonde.
Track 20
Speaker: green eyes; blue eyes; brown eyes; blonde hair; red hair; black hair; long hair; short hair.
2-жаттығу. Describe yourself and your classmate.
3 -жаттығу Listen, read and guess.
Оқушылар жазбаны тыңдайды, оқулыктағы мәтінді окиды және таныс epтeri кейіпкерлерін Мальвина мен Буратиноны атайды.
Track 21.
This beautiful girl has big blue eyes. She has long blue hair. What's her name?
This boy is very funny. He has big brown eyes and a very long nose. He has short blonde hair. What's his name?
Жаттығуды орындағаннан кейін тексеру сұрақтарын кою. E.g. What colour are her eyes? -Her eyes are blue. Arc they big? - Yes, they are. What colour is her hair? - Her hair is blue./ It is blue. Is her hair short? - No, it's long.
E.g. This is Ariel. She has long red hair./ Her hair is long and red. This is Aldar Kose. He has short black hair./ His hair is short and black. This is Prince. He has blonde hair./ His hair is short and blonde. This is Cinderella. She has long blonde hair. /Her hair is long and blonde. This is princess Zhasmin. She has long black hair./Her hair is long and black.
5-жаттығу. Let's play. Guess your classmate.
Cepгiтy сәті
Оқушыларға дене мушелерін көрсете отырып, хормен айту
I can show you my face,
Where everything is in its place (бетін айналдыра көрсетеді).
With my nose I can smell (мұрнымен иіскейді)
With my eyes I look around (алаканымен көзін көлегейлеп, алысқа үңіле қарайды).
With my ear I can hear (алақанын құлағына такқап, тыңдайды).
With my mouth I can eat (тамаұ ішкен тәрізді болады).
Everything that's very sweet (дәмді бірдеңе жеген сияқты болып, езу тартады).
5.Іс –әрекет тәсілі мен жаңа білімді меңгеру.
Дәптермен жұмыс.
і-жаттығу. Read and match.
Оқушылар сез чзркестерш окып, суреттермен салыстыруы тиіс.
2-жаттығу. Read and draw.
Оқушылар Ариель ханшайымы туралы окып, оның суретін салуы тиіс.
З-жаттығу. Read and colour.
Оқушылар мәтінде берілген сипатгама негізінде сайқымазақты бояуы тиіс.
4-жаттығу. Write have or has.
Оқушылар етістіктің тиісті формасын жазуы тиіс.
Keys: I. has; 2.have; 3. has; 4. have.
6.Сабақтықорытындылау.
Сабаққа қорытынды жасау. Оқушылар өз жұмыстарын бағалайды.
Пәндік: бұрын үйренген лексиканы білу және карапайым монологтік жэне диалогтік айтылымда колдану; 20-ға дейін есептік сан есімнің жасалуын білу; тыңдалған шағын мәтіндердің мазмұнын тусіну.
тұлғалық: сабақта белсенділікті көрсету , тілдік этикеттің техникасын қалыптастыру, әңгімелесушіні ести және тыңдай білуін дамыту.
Жүйелік –әрекеттік: бұрын үйренген тілдік материалды тақырып аясында ақпарат сұрауда және ақпарат беруде, әңгімелесушімен сұхбат құруда қолдану, жаңа сөздерді ауызша және жазбаша қолдану барысында орфографиялық нормаларды сақтау, фонематикалық дағдыларды қосымша дамыту үшін аудиожазбаны қолдану.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD ойнатқыш, көрнекі материалдың жинағы;
Оқушылар үшін: окулық, жұмыс дәптері.
Пәнаралык байланыс: математика (цифрлар), музыка (әнді орындау).
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру сәті:
- Good morning, children! I'm glad to see you! How are you?
- Good morning, teacher! We are fine and you ?
«Good morning!» әнін айту.
2.Сабақтың мақсаты мен тақырыбын хабарлау.
- Балалар, сендер өз ата –аналарың, аға- әпкелерің туралы әңгімелей аласыңдар. Ағылшын тілінде олар туралы қандай ақпарат бере аласыңдар? Керемет! Бүгінгі сабақта біз “менің туысқандарым” тақырыбы бойынша көбірек сөзді жаттаймыз және 20-ға дейін санауды үйренеміз.
3. Тірек білімді белсендіру.
«Цифрлар» лексикалық ойыны.
Мақсаты: 0-ден і3-ке дейін есептік сандарды қайталау. 4.Ic-әрекет тәсілі мен жаңа білімді меңгеру.
Фонеикакалық жат ығу.
-Балалар, Бізге Бен келді. Ол бүгін бізге ағылшын тілінде тақпақ айтып береді.. Кәне, 6i3 де оның артынан қайталайық, барльқ дыбыстарды анық айтуға тырысайық.
- Children, listen and repeat after me:
One little, two little, three little children
Four little, five little, six little children
Seven little, eight little, nine little children.
Ten little boys and girls.
Оқулықпенжұмыс.
l-жаттығу. Listen and learn the new words.
teen жұрнағына назар аудара отырып, 13-тен 19-ға сандардың жасалуын түсіндіру.Оқушылар аудиожазбаны тыңдап, 19-ға дейінгі сандарды диктордан кейін қайталайды. Бұдан кейін -ty жұрнағының көмегімен жасалатын ондықтар туралы түсіндіру.
Тыңдалымның алдында cousins, singers, student сөздерінің мағынасын түсіндіру.
Track 23.
Ben: Hello, again! Look at this picture! These are my cousins. David is і8 and he's a student. Joe is і5 and he's a pupil. They live in London. They'are singers. I love my cousins. They have a song for you. Let's listen to it.
З-жаттығу. Listen and sing.
Оқушылар диктордан кейін caн атауларын қайталайды. Тыңдау барысында айтылған саны бар карточканы қатардан көрсетеді.
Track 24.
Come on everybody,
Let's count to twenty.
Eleven is a one and one.
Twelve is a one and two.
Thirteen is a one and three.
Fourteen is a one and four.
Fifteen is a one and five.
Sixteen is a one and six.
Seventeen is a one and seven.
Eighteen is a one and eight.
Nineteen is a one and nine.
Twenty is a two and zero.
4-жаттығу. Listen and match.
Оқушылар мәтіндерді тыңдап, суреттермен салыстырып, оларды сипаттауы тиіс.
Track 25.
Anar: Hi! I'm Anar. Look at my cousin. Her name is Gaukhar. She's і3. She is a pupil. She has long black hair and green eyes.
Misha: Hi! I'm Misha. This is my cousin. His name is Igor. He's a pupil. He's і0. He has short red hair. He is my friend.
Alibek: Hi, I'm Alibek! This is my cousin. His name's Adilet. He's і9. He's a student. He has short black hair and brown eyes. He is nice.
Olga: Good morning! My name's Olga. I have a cousin too. She is big. She is і8. Her name is Emma. She is a student. She has long blonde hair and blue eyes. I love my cousin.
Тапсырма орындалғаннан кейін оқушыларға сұрактар қояды.
E.g: Do you have a cousin? What's his /her name? How old is he/ she? What is he/she? Содан кейін жұптық жұмысты ұйымдастырады. Оқушылар ағайынды әпке-бауырларын 6ip-6ipiнe сипаттауы тиіс.
Сергіту сәті.
Hands on the head,
Hands on the hips,
Hands on the table.
Hands like this.
Нands on the shoulders,
Hands up and down,
Hands behind the head,
And sit down.
5.Іс –әрекет тәсілі мен жаңа білімді меңгеру.
Дәптермен жұмыс.
1-жаттығу. Match.
Мақсаты: сан есімді бекіту.
Оқушылар цифрдан сөзге қарай сызық жургізуі тиіс.
2-жаттығу. Put the missing letters.
Мақсаты: орфографиялық дағдыны дамыту. Оқушылар жетіспейтін әріптерді сандарға жазуы тиіс.
Оқушылар сөзжұмбақта берілген 5 сөзді тауып айналдыра сызуы тиіс. Тапсырманы жеңілдету үшін сөздер тiзiмi қоса беріледі: pupil, student, cousin, funny, friend.
4-жаттығу. Read and match.
Оқушылар сөйлемдерді оқып, суреттермен салыстыруы тиіс.
Keys: і - а; 2 - d; 3 - b; 4 - с; 5 с; 6 - f.
6.Сабақты қорытындылау.
- Балалар, сабақта жаңа не білдіңдер? Жұмыстарың өздеріңе ұнады ма? Ойланып, осы сабақтағы жетістіктеріңді бағалаңдар. Жұмыс дәптерінің қосымшасында берілген символдарды бояндар.
Пәндік: бұрын үйренген лексиканы білу және карапайым монологтік жэне диалогтік айтылымда колдану; 20-ға дейін есептік сандарды білу және қолдану;зат есімдердің ілік септігінің жалғауын білу;тыңдалған шағын мәтіндердің мазмұнын тусіну.
Тұлғалық: сабақта белсенділікті көрсету , әңгімелесушіге төзімділікті көрсету, ағылшын тіліне қызығушылық білдіру, шет тілдік мәдениеттің өкілдеріне құрмет көрсету.
Жүйелік –әрекеттік: бұрын үйренген тілдік материалды тақырып аясында ақпарат сұрауда және ақпарат беруде, әңгімелесушімен сұхбат құруда қолдану, жаңа сөздерді ауызша және жазбаша қолдану барысында орфографиялық нормаларды сақтау, фонематикалық дағдыларды қосымша дамыту үшін аудиожазбаны қолдану.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD ойнатқыш, көрнекі материалдың жинағы;
Оқушылар үшін: окулық, жұмыс дәптері.
Пәнаралык байланыс: математика (цифрлар), бейнелеу өнері(отбасылық шежіре ағашын салу).
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастырусәті:
- Good morning, children! I'm glad to see you! How are you?
- Good morning, teacher! We are fine and you ?
«Good morning!» әнін айту.
2.Сабақтың мақсаты мен тақырыбын хабарлау.
- Балалар, өткен сабақта 6iз ағайынды әпке-бауырлардың қандай сөздермен аталатынымен таныстық. Есімізге түсіріп көрейікші. Керемет! Бүгінгі 6iз сөздік қорымызды туыстқ қарым-қатынасты білдіретін жаңа сөздермен толықтырамыз. Біздің мақсатымыз: шет тілінде сөйлей алу, шетелдіктер не туралы айтып жатқандығын түсіну ғой. Ал бұл үшін не істеу керек? Дұрыс, ынта мен белсенділік керек, біз ағылшын тілінде қалай айтасың? Мәселен, менің ойыншығым, менің итім, сенің әпкең деген тіркестерді қалай аударасың? Жарайсыңдар, балалар! Біз my, your, his, her, our, their есімдіктерін қолданамыз. Бүгін біз затты көрсетуіміз үшін қолданатын тәсілдің тағы бір түрін үйренеміз. Сабағымыздың тақырыбы: “Ben's family.”\ беннің отбасы. Біздің танысымыз Бен шежірені сипаттауды үйретеді. So, let's start our lesson.
- Good morning, children! Listen and repeat after me. Sound [a:]. Say: Гаг, star, aunt, bar, park, shark. Another sound [٨]. Say: but, nut, uncle, cousin, mother, brother, colour. Well done!
Оқулықпенжұмыс.
1 -жаттығу. Look at Ben's family tree. Listen an dread.
This is Alibek. And this is his car. This is Alibek's car.
E.g. This is Beta's sister. This is Anar's cat. This is Moony's family. These are Ben's parents.
Track 26.
Hello, kids! Look at Ben's family tree.
This is Ben's grandfather.
This is Ben's grandmother.
This is Ben's aunt.
This is Ben's uncle.
This is Ben's father.
This is Ben's mother.
7 және 8. These are Ben's cousins.
9. This is Ben's sister.
2-жаттығу. Describe Anar's family. Listen and check.
Оқушылар Анардыц шежіресі бойынша оның отбасын сипаттайды. Содан кейш жазбаны тьңдап, жауаптарды тексеру .
Track 27.
This is Anar's grandfather.
This is Anar's grandmother.
This is Anar's mother.
This is Anar's father.
This is Anar's brother
This is Anar's sister.
З-жаттығу. Complete the sentences.
Мақсаты: Ілік септігін бекіту. Оқушылар жақшаларды ашып, сөз тіркестерін ілік септігінде қолданып, сөйлемдерді аяқтауы тиіс. Өз жауаптарын суреттермен салыстырады. 1-ші суретке орындау үлгісі беріледі.
Оқушыларға арнайы және жалпы сұрақтар қойылады.
Whose pen is this? - It's Marat's pen. Whose book is this? - It's Aigul's book. Is it Erbol's pen? - No, it isn't. Is it Marat's pen? - Yes, it is, etc.
«Өз отбасьңды сипатта» шығармашылық тапсырмасы.
Монологтік айтылым дағдысын дамыту үшін оқушыларға отбасылық шежіресін салып, парталас көршісіне әңгімелеуі тиіс.
Possible answers: This is my father. This is my mother. This is my aunt. She is my mother's sister. These are my aunt's children. They are my cousins.
Сергіту сәті
Hands on the head,
Hands on the hips,
Hands on the table
Hands like this.
Hands on the shoulders,
Hands up and down.
Hands behind the head,
And sit down.
5. Іс –әрекет тәсілі мен біліміе бекіту.
Дәптермен жұмыс.
1-жаттығу.Read and write the letter.
Оқушылар Ботаның отбасы туралы сөйлемді оқиды. Суреттен оның отбасы мүшелерін тауып, сәйкес әріпті торкөзге жазуы тиіс.
Keys: 1-b 2-а 3-а; b 4-с 5-d 6 с;d 7-g 8-е; f.
2-жаттығу. Look at the family tree and complete sentences.
Оқушылар Анардың отбасылық шежіресінің cypeтi бойынша сөйлемдерге кееркті сөздерді жазуы тиіс. Кестеде сөздер тізімі берілген.
Keys:
This is Anar's grandfather.
This is Anar's grandmother.
This is Anar's father.
This is Anar's mother.
This is Anar's uncle.
This is Anar's aunt.
This is Anar's brother.
These are Anar’s cousins.
6.Сабақты қорытындылау.
- Балалар, істегенжұмыстарыңаризасыңдарма? Сабақбасындақойғанмақсаттардыорындадықпа? Жарайсыңдар! Осы сабақтағы жетістіктерді бағалаңдар.
7. Yйгетапсырмаберу.
2- жаттығу
Сынып: 2
Сабақтыңтақырыбы:Christmas with Ben.
Сабақтыңмақсаты: оқушылардың, коммуникативтік құзіреттілігін қалыптастыру, “a stocking, all, for. Father Frost, Snow Maiden”жаңа сөздерін енгізу, ілік септігінде зат есімнің қолданылуын белсендіру, тыңдау дағдыларын дамыту, тақырыптық сөздіктің орфографиялық дағдысын қалыптастыру.
Күтілетін нәтижелер:
Пәндік: бұрын үйренген лексиканы білу және карапайым монологтік жэне диалогтік айтылымда қолдану; есептік сандарды білу және қолдану; for, at септеулік шылауларын білу және қолдану;
біреу бір затқа ие болғаны туралы айта білу; әртүрлі сөйлемдерде сөз тәртібін сақтау; тыңдалған
шағын мәтіндердің мазмұнын тусіну.
Тұлғалық: сабақта белсенділікті көрсету , әңгімелесушіге төзімділікті көрсету, ағылшын тіліне қызығушылық білдіру, шет тілдік мәдениеттің өкілдеріне және салт- дәстүрлеріне құрмет көрсету.
Жүйелік –әрекеттік: бұрын үйренген тілдік материалды тақырып аясында ақпарат сұрауда және ақпарат беруде, әңгімелесушімен сұхбат құруда қолдану, жаңа сөздерді ауызша және жазбаша қолдану барысында орфографиялық нормаларды сақтау, қағазбен жұмыс істеу кезінде қайшыны қолдану.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD ойнатқыш, көрнекі материалдың жинағы;
Оқушылар үшін: окулық, жұмыс дәптері.
Пэнаралык байланыс: математика (сандар), дүниетану (мерекелер), еңбекке баулу (шыршаларды, қар үлпектерін қию).
Сабақтың барысы
1. Ұйымдастырусәті:
- Good morning, children! I'm glad to see you! How are you?
- Good morning, teacher! We are fine and you ?
«Good morning!» әнін айту.
2.Сабақтың мақсаты мен тақырыбын хабарлау.
- Балалар, бүгінгі сабақта біз өз туыстарымыз туралы әңгімелеуді жалғастырамыз.біздің кейіпкерлеріміз Бен мен Әлібек өз отбасында Рождество мен Жаңа жыл мерекесін қалай тойлайтындары жөнінде айтатын боламыз. Бүгін біз ағылшын сөздерін дұрыс айтуға, оқуға және жазуға жаттығамыз.
So, let's start the lesson.
3. Тірек білімді белсендіру.
«Сурет» орфографиялык ойыны.
Мақсаты: бұрын үйренген лексикалық материалдың орфографиясын меңгеруін тексеру.
Оқушылар сөзді This is а... / It is а... құрылымдарында колданып айтады.
Балалар, Бенмен амандасып, онымен бірге \і\ және \і:\ дыбыстарын қайталайық.
[i] [i:], [i] [i:|, [i] -[і:]. Christmas - England, his - see, sister-tree.
Оқулықпенжұмыс.
l-жаттығу. Listen and read. Christmas in England.
Окушыларға stockings, for all the family сөз бен сөз тіркесін түсіндіру аркылы Рождество салт-дәстүрлері туралы ақпарат беріледі.
Содан кейін оқушылар суреттер мен мәтінге сүйене отырып, аудиожазбаны тыңдайды.
Ілік септігін белсендіру мақсатында қойылатын сұрақтар: Whose family is this? - This is Ben's family. Who can you see? - We can see his/ Ben's father and sister. Who is Santa Clause? - Ben's father. What can you see under the Christmas tree? - We can see presents. Arc the stockings for Ben's family? - Yes, they are.
Мәтіннің түсінуін тексергеннен кейін жұптық жұмыс ұйымдастырылады.
Track 28.
This is Ben's family at Christmas. You can see Ben, his father and his sister. Ben's father is Santa Clause. You can see presents under the Christmas tree. Christmas is a family holiday. Look at the stockings! They are for all the family.
2-жаттыгу. Listen and read. New Year in Kazakhstan.
Тың дар алдында Father Frost, Snow Maiden сөздерінің мағынасын түсіндіру. Аудиожазбаны окушылар 2 рет тыңдайды. Тыңдау барысында олар диктордың дауыс ырғағына еліктеп, диктордан кейін кайталайды.
5. Түсінгендерін алғашқы тексеру.
Тыңдап болғаннан кейін, балалар 6ipre хормен окиды, содан соң жұппен жұмыс істейді.
Мазмұнын тексеру үшін сұрактар:Is it Christmas? -No, it isn't. What holiday is it? - It's New Year. Whose family is this? - This is Alibek's family.
Track 29.
This is Alibek's family at New Year. New Year in Kazakhstan is a family holiday too. Alibek's family is at the table. Look at Father Frost and Snow Maiden! They give presents to children.
Сергіту сәті
Hands on the head,
Hands on the hips,
Hands on the table
Hands like this.
Hands on the shoulders,
Hands up and down,
Hands behind the head,
And sit down.
6.Іс-әрекет тәсілі мен білімдерін бекіту.
Дәптерменжұмыс.
1, 2-жаттығу. Read the instructions and make.
Оұушылар тапсырманы орындау жөнінде нұсқаулықты оқып, қағаздан қар үлпегін, шыршаны қиюы тиіс. З-жаттығу. Match the words to the pictures.
Оқушылар сөздерді сызық арқылы суреттермен байланыстырып, оларды атайды.
7.Сабақты қорытындылау.
Сабаққа қорытынды жасайды. Оқушылар жұмыс дәптерінің қосымшасындағы тиісті смайлик-тi бояу арқылы өз жұмыстарын бағалайды.
8.Үйге гапсырма беру. 4-жаттығу.
Сынып: 2
Сабақтыңтақырыбы: Let's play.
Сабақтыңмақсаты: оқып-үйренген тілдік материалды жинақтау және жүйелеу, белгіленген тақырыптық жағдаят аясында қарапайым айтылымды құру білімін қалыптастыру; фонематикалық және орфографиялық дағдыларын дамыту.
Күтілетін нәтижелер:
Пәндік: мұғалімнің, диктордың сөзін тыңдау арқылы қабылдау; бұрын үйренген лексикалық – грамматикалық материалды білу және берілген тақырыптық жағдаят аясында қолдану.
Тұлғалық: ағылшын тіліне деген қызығушылықты көрсету, тілдік қарым – қатынас (тілдік этикеттің) техникасын қалыптастыру, үлкендерге және құрбы-құрдастарына ізет көрсету.
Жүйелік –әрекеттік: бұрын алған білімдерін оқу мақсаттарын шешуде пайдалану.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD ойнатқыш, көрнекі материалдың жинағы;
Оқушылар үшін: окулық, жұмыс дәптері.
Пәнаралык байланыс: бейнелеу өнері,дүниетану
Сабақтың барысы
1. Ұйымдастырусәті:
- Good morning, children! I'm glad to see you! How are you?
- Good morning, teacher! We are fine and you ?
«Good morning!» әнін айту.
2.Сабақтың мақсаты мен тақырыбын хабарлау.
Сабақтың бірінші жартысы сайыс- сабақ түрінде өтеді. Сынып 2 топқп бөлінеді. Оқушылар өз топтарын атайды. Топ аттары тақтаға екі бағанға жазылады, сайыс барысында әр тапсырмаға ұпай беріледі. Сабақтың екінші жартысы тест болады.
3. Білімдерін қорытындылау және жүйелеу.
Оқулықпен жұмыс.
1-тапсырма.оқушылар What's this?сұрағына жауап берулері тиіс.
Team 1: It's a Christmas tree.
Team 2: It's a stocking.
2-тапсырма: Complete.
Team 1: cousins.
Team 2 my uncle.
3-тапсырма: Name the numbers.
Team 1: 11, 13, 15, 17, 19.
Team 2: 12, 14, 16, 18,20.
4-тапсырма: Spell the word and translate it.
Сөзді әріп бойынша атау және ана тілінде беру.
Team 1: student.
Team 2: pupil.
5-тапсырма: Say.
Берілген жалпы және жалқы есімдерді ілік септігінде қолдану.
Team 1: This is Lucy's present.
Team 2: This is Oleg's book.
6-тапсырма: Translate.
Зат есім мен етістіктің формасын назар аудара отырып, сөйлемдерді ана тіліне аудару.
Team 1: Ben's cousins live in London.
Team 2: Anar's cousin lives in Astana.
7-тапсырма: Say how old he/she is.
Team 1: This boy/ He is sixteen.
Team 2: This girl / She is twelve.
8-тапсырма: Сhoose.
Мында оқушылар етістікті және сілтеу есімдіктің керек формасын таңдауы тиіс.