kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

У=ах², у=ах³ және у=k/x ( k≠0) түріндегі функциялар, олардың графиктері және қасиеттеріне есептер шығару

Нажмите, чтобы узнать подробности

функцилар түрлеріне есептер шығару, қмж 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«У=ах², у=ах³ және у=k/x ( k≠0) түріндегі функциялар, олардың графиктері және қасиеттеріне есептер шығару»



Сабақтың тақырыбы: у=ах², у=ах³ және у=k/x ( k≠0) түріндегі функциялар, олардың графиктері және қасиеттеріне есептер шығару

Бөлімі:

Функция. Функцияның графигі

Педагогтің аты-жөні:

Сарбаева Жайнагүл Жанатқызы

Күні:

12.12.22

Сыныбы: 7ғ

Қатысушылар саны:  19                Қатыспағандар саны: 0

Сабақтың тақырыбы:

у=ах², у=ах³ және у=k/x ( k≠0) түріндегі функциялар, олардың графиктері және қасиеттері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

7.4.1.10 y=ax² (a≠0) функциясының графигін салу және оның қасиеттерін білу;

7.4.1.11 y=ax³ (a≠0)функциясының графигін салу және оның қасиеттерін білу;

7.4.1.12 у=k/x (k≠0) функциясының графигін салу және оның қасиеттерін білу.

Сабақтың мақсаты:


y=ax² (a≠0), y=ax³ (a≠0), у=k/x (k≠0) функцияциясының графиктерінің қасиеттерін қолданып, есептер шығару

Күтілетін нәтиже

y=ax² (a≠0) функциясының графигін салады.

y=ax³ (a≠0)функциясының графигін салады.

у=k/x (k≠0) функциясының графигін салады, берілген функциялардың қасиеттерін қолданып есепттер шығарады.

Бағалау критерийлері

- y=ax² (a≠0) функциясының графигін салады;

- y=ax³ (a≠0)функциясының графигінің қасиеттерін біледі;

- у=k/x (k≠0) функциясының графигін салады және оның қасиеттерін меңгереді.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


3 мин.









Өткен сабақты тексеру

3 мин.








Жеке жұмыс




Жұптық жұмыс

13 мин


Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.

Ынтымақтастықты қалыптастыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы " Қағазда көрсетілген белгілелерді бір – біріне қайталап көрсетеді.

Топқа бөлу:

І топ y=ax2

ІІ топ y=ax3

ІІІ топ y=k/x

Өткен сабақты бекіту. Жеке жұмыс: https://learningapps.org/view10159455 бағдарламасында тапсырмаларды орындау. Графиктері бойынша функцияларды сәйкестендіреді.

«Сағат дос» әдісі арқылы жұптық жұмыс орындайды.

Таңертегі 10:00-

Түскі 13:00-

Түстен кейін 16:00-

Кешкі 20:00-

Оқушылар уақыттың тұстарына сыныптастарының аттарын жазады, берілген 4 есепті сол жазған оқушымен бірлесіп шығарады.

10:00

y=ax2 функциясының x=-3 болғандағы мәні -9 ға тең. А-ның мәнін табыңдар.


13:00

y=x+4 және y=6-x қиылысу нүктесін табыңдар

16:00

А(1;3) В(-2;8) нүктелері y=3x2 фунуциясының графигіне тиісті ме?

20:00

y= функциясының анықталу облысын тап.


«Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды.




Оқушылар тапсырмаларды орындап, пазл құрастырады. береді.





Әр топ өз міндеттерін орындайды.




Әр оқушы өздерінің берілген уақыттарда кіммен кездесетінін жазып, жұпта есептер шығарады.









Оқушылар функциялардың қиылысу нүктесін табады. Берілген графикке тиістілігін тексереді. Фунцияның анықталу облысын табады.













-Өткен сабақтағы ережелерді қайталайды.

Жарайсың! Жақсы, талпын!










Дескритор:

Барлық оқушы жұмыстанады. Белгеленген уақыттарда бір- бірімен кездесіп есепті тиянақты шығарады.

Жалпы балл-3







Қағаз қиындылары

Үлестірме








Смартфон















ДК экран

Үлестірме материалдар. Сағаттың суреті бар













Оқушыларға есептер жазылған топшамалар беріледі.







Сабақтың ортасы.

20 мин.




Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырма

Топтық жұмыс.

Оқушылар оқулықпен жұмыстанады. «Елші» әдісі арқылы есептің шығарылуын топтарға түсіндіреді.

№1 топ: 25.3 (1) y=4x2 және y= x2 функцияларын бір координаталық жазықтыққа сал.

№2 топ: 26.3 (1) (1) y=x3 және y= x3 функцияларын бір координаталық жазықтыққа сал.

№3 топ: 27.3 (1) (1) y= және y= функцияларын бір координаталық жазықтыққа сал.

Geogebra бағдарламасына берілген фунцияларды теріп, графигін тұрғызу.

№1 y=

№2 y= -


Оқушылар топта берілген функциялардың графиктерін тұрғызады. Әр топтан бір оқушыдан келіп топтарға өз есептерін түсіндіреді. Топтар берілген есептерді жазып алады.






Оқушылар смартфонмен жұмыстанады функцияны енгізіп, графигін көрсетеді.

Дескриптор:

Кесте құрады.

х-ке мән беріп, у-ті табады.

Координаталық жазықтыққа берілген нүктелерді белгілейді. Графигін тұрғызады.










Слайд

Кітап

Дәптер 





















Смартфон

Сабақтың соңы.

 6 мин

 (сабақты бекіту)


Рефлексия















Бағалау



Үй тапсырмасы

Оқушыларға сұрақтар:

1. y=ax² графигінің қасиеттерін атаңдар.

2. y=ax³ графигінің қандай қасиеттері бар?


«Координаталық жазықтық»

1 ширек

+ тұстары

2 ширек

Ұсыныс

3 ширек

-тұстары

4 ширек

мадақтау

Оқушыларды дескрипторлар бойынша бағалау. Сабақта белсенділік танытқан оқуушыларды ФБ

«Өзіңді тексер!» тарау соңындағы тест жұмысын орындау.

Оқушылар сұрақтарға ауызша жауап береді. 







Оқушылар берілген координаталық жазықтыққа өз ойларын ашық жазады.



Оқушылар ФБ бағаланады.

Дескриптор
-Графигін салады.

-Мәндерін табады.


Жалпы балл-2


















Дк экран

Дәптер










Үлестірме материалдар

        









                                                         


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Алгебра

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Автор: Сарбаева Жайнагуль Жанатовна

Дата: 25.12.2023

Номер свидетельства: 643273


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства