Сынып: 9 | Пәні: Алгебра | Пән мұғалімі: |
Сабақтың тақырыбы: | Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер және олардың жүйесі. |
Сабақтың мақсаты: | Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесін шешу, Кескінделген нүктелер жиыны бойынша теңсіздіктер жүйесін құру. |
Қолданылатын әдіс-тәсілдері | Жигсо (Жұптық жұмыс, жекелей жұмыс), «Өз ойым...» |
Оқулық | Алгебра 9 сынып/ А. Әбілқасымова, З.Жұмағұлова, В.Корчевский. :- Алматы: Мектеп, 2013.-248б |
Күтілетін нәтиже: | - Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесін шеше алады, - Кескінделген нүктелер жиыны бойынша теңсіздіктер жүйесін құра алады. - есеп шығара отырып жұппен бірлесіп жұмыс істеуге қалыптасады; - Тақырып бойынша білімін толықтырып, тереңдетеді; - қиындығы жоғарғы есептерді шығаруға дағдылары жетіледі; - өз бетімен білімін жетілдіруге қалыптасады; |
Сабақтың көрнекілігі: | Интерактивті тақта, оқулық, тапсырма парақшалары, бағалау парағы |
Сабақтың барысы: | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалануы | 7 модульдің өзара ықпалдасуы |
Қызығушылығын ояту | Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу ә) Оқушылар тізімін тексеру 1 кезең: (жеке жұмыс): 1) A(0;1), B(3;0), C(0;0),D(1;5) сандар жұбының қайсысы теңсіздігінің шешімі болады? 2) теңсіздігінің кез келген екі шешімін табыңдар? | A, C теңсіздіктің шешімі болмайды В, D теңсіздіктің шешімі болады теңсіздігінің кез келген екі шешімін жазады | Өзін-өзі бағалау | СТО, АКТ,оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер |
2 кезең: (жұптық жұмыс): І нұсқа:  ІІ нұсқа: | Әр нұсқа өзіне ұсынылған есепті шешімінің сызбасын дәптерге түсіреді.Жұмыс тексеріледі. Жұппен талдайды, түсіндіреді | Бірін-бірі бағалау Білім деңгейі жоғары балалардың бағалауы | СТО, АКТ, оқытуды басқару |
| Bilimland сайтынан шешу жолын түсіндірілуі |
Мағынаны ажырату | 3 кезең: (тақтамен жұмыс): Теңсіздіктер жүйесінің шешімін координаталар жазықтығында кескіндеңдер: І) ІІ)  ІІІ)  IV)  | Оқушылар тақтаға шығып ұсынылған есептерді шығарады. І) ІІ)  ІІІ)  IV)  | Жұптық бағалау Келесі топтың оқушылары бағалайды. | АКТ, оқытуды басқару |
| 4 кезең: (топтық жұмыс):  | Жигсо Топта талданып, топ басшысынан басқа барлық оқушылар басқа топқа барып, есептерін түсіндіреді. | Топ басшысының бағалауы Бірін-бірі бағалау | СТО, АКТ, оқытуды басқару |
Білім деңгейі жоғары балалардың есептерін шығару жолын тыңдау. |
Ой толғаныс | 5 кезең: (тест жұмысы):   | Bilimland сайтынан тест жұмысын орындайды | Өзін-өзі бағалау | АКТ, ОБ, оқудағы жаңа тәсілдер |
Бағалау: | Әр оқушыға өзі өзінің жұмысына ауызша баға береді. Жиынтық бағасын айтады. Оқушының аты ________________________________ 1 кезең: 0-1 балл | 2 кезең: 0-1 балл | 3 кезең: 0-1 балл | 4 кезең: 0-1 балл | 5 кезең: 0-1 балл | Жиынтық баға: 0-3 балл – «2» 3,1-4 балл – «3» 4,1-4,8 балл «4» 4,9-5 балл «5» | | | | | | | |
Кері байланыс 1мин | «Өз ойым...» Сабақ қалай өтті.... Мен өзімді нешегі бағалаймын... Маған түсініксіз болды... | Тақтаға бейнесін көрсету | өз деңгейін бағалау | СТО, АКТ |
Үйге тапсырма. 1мин | Тақтада ұсынылады |
Сабақ бойынша мұғалім жазбалары | «-» | «+» |