kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Квадраттық теңдеулерді шешуде дискриминантты қолдану

Нажмите, чтобы узнать подробности

Квадрат теңдеулерді шешуге есептер шығару. Дискриминант әдісін қолдану

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Квадраттық теңдеулерді шешуде дискриминантты қолдану»

Күні: 19.11.18.

Мұғалімнің аты-жөні: Аккуланова Багдат Букенбаевна

Сынып: 8 «Ә»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:






Сабақтың тақырыбы

Квадраттық теңдеулерді шешуде дискриминантты қолдану


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Квадрат теңдеулерді шешеді.

Оқушылардың басым бөлігі:

Квадрат теңдеу түбірлерінің формулаларын біледі .

Кейбір оқушылар:

Квадрат теңдеулерді шешуде шығармашылық тапсырмаларды орындайды

Бағалау критерийі

  • квадрат теңдеуді шешу формуласын біледі;

  • квадрат теңдеудің түбірлерін табады

Тілдік мақсаттар


Пәндік және тілдік мақсат:

Квадрат теңдеу шешу әдісін сипаттайды.

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

«Дискриминант», «түбір», «коэффициент», «бос мүше»

Диалог/жазылымға қажетті сөз тіркестері:

егер D0; D

Құндылықтарға баулу


Мәңгілік ел идеясы негізінде қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы арқылы азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Физикалық есептерді шығаруда математикалық формулаларды пайдаланып квадрат теңдеулер арқылы шығырады

Алдыңғы білім


Қысқаша көбейту формулалары, толық квадратты айыру, квадрат түбір, квадрат түбірдің анықталу облысы, квадрат түбірдің қасиеттері, құрамында квадрат түбірі бар өрнектерге амалдар қолдану

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Сабақтың басы











«Ыстық орындық» әдісін оқушылардың өткен сабақта не білгенін, нені үйренгендігін білу мақсатында қолданамын.

  1. Квадрат теңдеу дегеніміз ...

  2. Дискриминантты шешудің жағдайлары ...

  3. Квадрат теңдеудің коэффициенттері ...


Сабақтың ортасы



























Сабақтың соңы












1-тапсырма

а) 𝑥2−5𝑥+6=0

б) 𝑥2−6𝑥+9=0

с) 𝑥2+6𝑥−7=0

д) 2𝑥2−𝑥−10=0

Дескриптор: Білім алушы

- қажет болған жағдайда толық квадрат теңдеуге түрлендірулер

орындайды;

- квадрат теңдеудің дискриминантын табады;

- квадрат теңдеудің түбірлерінің санын анықтайды;

- толық квадрат теңдеудің түбірлерін табады.

Сұрақ:

Коэфиценценттер таңбалары дискриминант есептеуге әсер ете

ме?

2-тапсырма. «Ойлан, жұптас, бөліс» (Оқулықпен жұмыс)

3-тапсырма.

𝑥2−5𝑥+6=0 теңдеуінің түбірлерін таппай, өрнегінің мәнін

анықтаңыз

Дескриптор: Білім алушы

- Квадрат теңдеуді шешеді;

- өрнекті түрлендіреді;

- өрнектің мәнін табады.





Қорытынды

«Бір минут» әдісі.

Оқушылардың сабақта оқыған материалдан түйінді, басты ақпаратты іріктей білу дағдыларын қалыптастыру. Оқушылар шеңбер бойымен тұрып бүгінгі өткен тақырып бойынша сұрақтар қою арұылы сабақты қортындылайды.

Кері байланыс. «Екі жұлдыз, бір тілек»






Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?



Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?



Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау





1-тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілін қолданамын. Кейбір оқушылар жылдам жұмыс жасайды,қосымша тапсырмаларды көп күш жұмсауды талап ететін оқушылар үшін қолданылады. Оларға деңгейі жоғары тапсырмалар дайындалады, ал көмек қажет ететін оқушыларға біршама уақыт беріледі.

2-тапсырмада саралаудың «Тапсырма» тәсілі арқылы оқушылардың қажеттіліктеріне қарай қосымша тапсырмалар жасалады, беріледі. Күрделілігіне қарай алға ілгерілеп отыратын тапсырмалары бар карточкалар дайындалады.

3-тапсырмада саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі арқылы кейбір оқушыларға жан-жақты нақты көмек беріледі, оқушыларды ойланту үшін алдын ала дайындалған сұрақтар қойылады.




«Бағдаршам» әдісімен оқушылар өзін-өзі бағалайды.





«Басбармақ » әдісімен оқушылар бір-бірін бағалайды.





«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісімен топтар бірін-бірі бағалайды






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Алгебра

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Квадраттық теңдеулерді шешуде дискриминантты қолдану

Автор: Аккуланова Багдат Букенбаевна

Дата: 07.05.2019

Номер свидетельства: 509458


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства