kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қиялын шындыққа айналдыра білген оқушылар (5 сынып ҚМЖ)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу ә) оқушыларды түгендеу б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

Сыныпқа психологиялық ахуал туғызу.

 «Сәлемдесу» ойыны:

   Әрбір оқушы шеңбер бойымен жүріп, аталған халықтарды айтқанда сол халықтар  сияқты  сәлемдеседі: «қазақтар» қолдарын қысады, «жапондықтар» бастарын иеді, «италиандықтар» құшақтасады, «жаңа Гвинеяда» алқымдарын қыдықтайды, «австралийцтер» билеп сәлемдеседі.

Сыныпты үш топқа бөлу (пазл арқылы)

Мақсат қою кезеңі
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Ой шақыру. «Еркін микрофон» әдісі арқылы

1.Балалар, ертегілер туралы не білеміз?

2. Ертегілердің қандай түрлері бар?

3. Қиял-ғажайып ертегісіндегі адамдардың қиялы орындалды ма?

«ДЖИГСО» әдісі арқылы оқушылар өз қиялдарын біріге отырып постерге түсіріп қорғайды

1-тапсырма. Арман, қиял туралы  келесі топтың балаларына сұрақ дайындаңыздар.

 «Ұшақ» әдісі арқылы.

Балалар ұшақ жасап алып, сұрақтар құрасырып, ұшақ қанатына жазып алады, топ оқушылары бір-біріне ұшырады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қиялын шындыққа айналдыра білген оқушылар (5 сынып ҚМЖ)»


Сабақтың тақырыбы

Қиялын шындыққа айналдыра білген оқушылар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.О2.Лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану.

5.Ж5. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады:Қиял, арман туралы мәтін мазмұнын біледі

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Мәтіннің стилін анықтай алады

Кейбір оқушылар орындай алады:Мәтін ішіндегі сөздердің лексикалық мағынасын біледі, «Менің қиялымдағы Қазақстан-2050» тақырыбына жазба жұмысын жаза алады


Бағалау критерийі

  • Берілген тақырып бойынша мазмұндай алады

  • Берілген тақырып бойынша сұхбат жүргізе алады

  • Стильдік ерекшеліктерді сақтай отырып жазба жұмысын орындай алады

Тілдік мақсаттар


Оқушылар орындай алады: сұрақтар құрастырады, диалогке түседі, жаңа сөздермен жұмыс жасайды

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: қиял, арман, мақсат

Құндылықтарға баулу

Жауапкершілік, денсаулық, достық және айналадағыларға қамқор болу,

Пәнаралық байланыс

«Еркін микрафон» әдісін пайдалана отырып қазақ әдебиеті пәнімен байланыстыру

Тақырып бойынша алдыңғы білім


Қиял,арман

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


















2 минут








Сабақтың ортасы

2 минут




























10 минут















10 минут


3 минут











Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу ә) оқушыларды түгендеу б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

Сыныпқа психологиялық ахуал туғызу.

«Сәлемдесу» ойыны:

Әрбір оқушы шеңбер бойымен жүріп, аталған халықтарды айтқанда сол халықтар сияқты сәлемдеседі: «қазақтар» қолдарын қысады, «жапондықтар» бастарын иеді, «италиандықтар» құшақтасады, «жаңа Гвинеяда» алқымдарын қыдықтайды, «австралийцтер» билеп сәлемдеседі.

Сыныпты үш топқа бөлу (пазл арқылы)

Мақсат қою кезеңі
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Ой шақыру. «Еркін микрофон» әдісі арқылы

1.Балалар, ертегілер туралы не білеміз?

2. Ертегілердің қандай түрлері бар?

3. Қиял-ғажайып ертегісіндегі адамдардың қиялы орындалды ма?

«ДЖИГСО» әдісі арқылы оқушылар өз қиялдарын біріге отырып постерге түсіріп қорғайды

1-тапсырма. Арман, қиял туралы келесі топтың балаларына сұрақ дайындаңыздар.

«Ұшақ» әдісі арқылы.

Балалар ұшақ жасап алып, сұрақтар құрасырып, ұшақ қанатына жазып алады, топ оқушылары бір-біріне ұшырады.

Дескриптор

1.Өз ойы бойынша дұрыс сұрақ құрастырды. 1б

2.Сұрақтарға дұрыс жауап берді. 2б

Бағалау формасы: Бірін-бірі бағалайды (смайлик арқылы).

2-тапсырма. Мәтіннен алынған сөздерді оқып, жаттап алыңыздар. Сол тірек сөздер арқылы диалог құрастырыңыздар.

«Қара, есіңе сақта, жаз» әдісі арқылы

Сергіту сәті.

«Көңілді күн»

3-тапсырма. «Менің қиялымдағы Қазақстан-2050»қысқаша шығарма жазыңыздар.

Дескриптор

1. Өз көзқарасын білдіреді. 2б

2. Ең незізгі ақпаратты жазды.2б

Бағалау формасы: Топтар бір-бірін бағалайды

(геометриялық пішіндер арқылы )

Кері байланыс

































































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Қиялын шындыққа айналдыра білген оқушылар (5 сынып ҚМЖ)

Автор: Тайкешева Балауса Наушабекқызы

Дата: 31.01.2018

Номер свидетельства: 453813


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства