kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

2 сыныпқа арналған "Досым туралы не білемін?" қысқа мерзімді сабақ жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

мм

Мәтін мазмұнында көтерілген мәселе бойынша өз ойларын тұжырымдайды, сценарий құрастырады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

мақал-мәтелдер, т.б суреттер. кестелер.

Оқылымға арналаған сабақ құрылымы:

Оқылым алдындағы тапсырма:

«Галереяда ой шарлау». Әдісі бойынша

 берілген суреттерді   талдайды.

 Оқылым тапсырмасы:

Саралау жұмыстары;

Әртүрлі жазылым, айтылым дағдыларын дамытады

Оқылымнан кейінгі тапсырма:

«Дебат»  әдісі

Кесте бойынша жұмыс жасайды.

Берілген сурет бойынша сценарий құрастырады.

Мәтін мазмұнында көтерілген мәселе бойынша өз ойларын тұжырымдайды, сценарий құрастырады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

мақал-мәтелдер, т.б суреттер. кестелер.

Оқылымға арналаған сабақ құрылымы:

Оқылым алдындағы тапсырма:

«Галереяда ой шарлау». Әдісі бойынша

 берілген суреттерді   талдайды.

 Оқылым тапсырмасы:

Саралау жұмыстары;

Әртүрлі жазылым, айтылым дағдыларын дамытады

Оқылымнан кейінгі тапсырма:

«Дебат»  әдісі

Кесте бойынша жұмыс жасайды.

Берілген сурет бойынша сценарий құрастырады.

Мәтін мазмұнында көтерілген мәселе бойынша өз ойларын тұжырымдайды, сценарий құрастырады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

мақал-мәтелдер, т.б суреттер. кестелер.

Оқылымға арналаған сабақ құрылымы:

Оқылым алдындағы тапсырма:

«Галереяда ой шарлау». Әдісі бойынша

 берілген суреттерді   талдайды.

 Оқылым тапсырмасы:

Саралау жұмыстары;

Әртүрлі жазылым, айтылым дағдыларын дамытады

Оқылымнан кейінгі тапсырма:

«Дебат»  әдісі

Кесте бойынша жұмыс жасайды.

Берілген сурет бойынша сценарий құрастырады.

Мәтін мазмұнында көтерілген мәселе бойынша өз ойларын тұжырымдайды, сценарий құрастырады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

мақал-мәтелдер, т.б суреттер. кестелер.

Оқылымға арналаған сабақ құрылымы:

Оқылым алдындағы тапсырма:

«Галереяда ой шарлау». Әдісі бойынша

 берілген суреттерді   талдайды.

 Оқылым тапсырмасы:

Саралау жұмыстары;

Әртүрлі жазылым, айтылым дағдыларын дамытады

Оқылымнан кейінгі тапсырма:

«Дебат»  әдісі

Кесте бойынша жұмыс жасайды.

Берілген сурет бойынша сценарий құрастырады.

Мәтін мазмұнында көтерілген мәселе бойынша өз ойларын тұжырымдайды, сценарий құрастырады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

мақал-мәтелдер, т.б суреттер. кестелер.

Оқылымға арналаған сабақ құрылымы:

Оқылым алдындағы тапсырма:

«Галереяда ой шарлау». Әдісі бойынша

 берілген суреттерді   талдайды.

 Оқылым тапсырмасы:

Саралау жұмыстары;

Әртүрлі жазылым, айтылым дағдыларын дамытады

Оқылымнан кейінгі тапсырма:

«Дебат»  әдісі

Кесте бойынша жұмыс жасайды.

Берілген сурет бойынша сценарий құрастырады.м

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«2 сыныпқа арналған "Досым туралы не білемін?" қысқа мерзімді сабақ жоспары»




Сабақтың тақырыбы

8.1. Досым туралы не білемін?

Осы сабақта қол

жеткізілетін оқу мақсаттары

5.О6 оқылым стратегияларын қолдану жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар орындай алады:

Берілген мәтіннің мазмұнын түсінеді және нақты ақпаратты таба алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Көтерілген мәселе бойынша өз ойларын тұжырымдайды

Пікірталаста, өз пікірін, көзқарасын нақты,анық жеткізе алады.

Кейбір оқушылар орындайды

Кейбір оқушылар мазмұн желісі бойынша сценарий құрастыра алады.

Тілдік мақсаттар


Оқушылар орындай алады:

Мәтін мазмұнында көтерілген мәселе бойынша өз ойларын тұжырымдайды, сценарий құрастырады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

мақал-мәтелдер, т.б суреттер. кестелер.

Оқылымға арналаған сабақ құрылымы:

Оқылым алдындағы тапсырма:

«Галереяда ой шарлау». Әдісі бойынша

берілген суреттерді талдайды.

Оқылым тапсырмасы:

Саралау жұмыстары;

Әртүрлі жазылым, айтылым дағдыларын дамытады

Оқылымнан кейінгі тапсырма:

«Дебат» әдісі

Кесте бойынша жұмыс жасайды.

Берілген сурет бойынша сценарий құрастырады.

Бағалау критерийлері

1.Мәтіннің мазмұнын түсінеді.нақты ақпарттарды анықтайды.

Құндылықтарға баулу

Ізгілікке, адалдыққы, адамгершілікке тәрбиелеу.

Пəнаралық байланыс


Өзін-өзі тану, әдебиет

Алдыңғы білім

1.2.1.3. Менің досымның портреті

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарлан

ған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

Білу

5 мин

1.Ұйымдастыру жұмысы:

Қызығушылықтарын ояту.

Топтарға бөлу. «Дос», «Жолдас», « Құрбы»

сөздерін стикерге жазу арқылы топқа бөлемін.



https://surak.szh.kz/589422/

суреттер



Сабақтың ортасы
























Қолдану

«Топтастыру диаграммасы» әртүрлі жазылым,

айтылым дағдыларын

дамытады






Оқылым

тапсырмасы

Жеке жұмыс



















































Жинақтау

оқылымнан кейінгі кезең

жеке жұмыс


1-тапсырма. Оқылым алдындағы тапсырма:

«Галереяда ой шарлау».

Сынып қабырғасына түрлі суреттер ілінеді. Оқушылар берілген суреттерді бойынша жұптық формада талдайды.

  • Суреттер қандай тақырыпқа арналған?

  • Суреттерде адамдардың қандай әрекеттері байқалады

-Дос дегенде ойларыңа не оралады? Достар қандай болады? Достықтың қандай түрлері бар? «Доссыз адам, тұзсыз ас» дегенді қалайт түсінесіңдер? «Топтастыру диаграммасын» толтырады.

оқушы ойын толық жазса-

Оқушы ойын жартылай жеткізсе-

Өз ойын жаза алмаса-

2-тапсырма Мәтінмен жұмыс

1.Ерекше қажеттілігі бар оқушылар.

Мәтіндегі негізгі оқиғаларды графикалық органайзерлерге салады..

Ыбырай Алтынсарин

Жаман жолдас

Екі дос кісі жолдастасып келе жатып, бір аюға ұшырапты. Бұл екі кісінің біреуі әлсіз, ауру екен, екіншісі мықты, жас жігіт, аюды көрген соң бұл жігіт, ауру жолдасын тастап, өзі бір үлкен ағаштың басына шығып кетті дейді. Ауру байғұс ағашқа шығуға дәрмені жоқ, жерге құлады да созылып, өлген кісі болды да жатты: есітуі бар еді, аю өлген кісіге тимейді деп. Аю бұл жатқан кісінің қасына келіп иіскелеп тұрды да, дыбысы білінбеген соң тастап жөніне кетті. Мұнан соң манағы жолдасы ағаштан түсіп, аурудан сұрапты:
- Достым, аю құлағыңа не сыбырлап кетті?
Ауру айтты дейді:
- Аю құлағыма ақыл сыбырлады, екінші рет тар жерде жолдасын тастап қашатын достармен жолдас болма деді,- дейді.


кім?


Не істейді?



қалай?

Қандай?


Дарынды оқушыларға Жаман жолдас» пен «Бала Шоқан» әңгімесін салыстыра отырып, қос диаграммаға салады.

«Білім ағашы» арқылы бағалау;

3 түрлі стикер арқылы өзін-өзі бағалайды.

жасыл түс-екі әңгімені толық салыстырып, диаграммаға салса/Мәтіндегі негізгі оқиғаларды графикалық органайзерлерге салса;

сары түс- әңгімені салыстырды, бірақ диаграммаға сала алмаса/Мәтіндегі негізгі оқиғаларды графикалық органайзерлерге жартылай сал;

қызыл түс- әңгімені салыстыру кезінде ауытқушылық болса, диаграммаға сала алмаса/Мәтіндегі негізгі оқиғаларды графикалық органайзерлерге сала алмаса;

3-тапсырма Оқушылар 1,2-деп санап екі топқа бөлінеді. «Адал» дос пен «Амал» дос тақырыбына «Дебат» әдісін өткізеді

«Әр адамның өз пікірі құнды»

Өз ойымен талдайды, топтастырады, тиянақтайды. Өзара бағалау жүргізіледі.

Қажеттілігі бар оқушылар төмендегі берілген кесте бойынша жұмыс жасайды.

Қабілетті оқушылар берілген сурет бойынша сценарий құрастырады. ӘТН-ға сәйкес 6-8 сөйлем құрастырады.

жасыл түс-берілген сурет бойынша сценарий құрастыра алса, /кесте бойынша 8 қасиетті топса;

сары түс- берілген сурет бойынша оқиғаның орнын, мезгілін айта алмаса, кесте бойынша 4-5 қасиетті таба алса;

қызық түс- сценарийға қойылатын талаптарды ескере алмаса, кесте бойынша барлық қасиетті айта алмаса:




























































































Дескриптер:

1Суретті мұқият қарау-

суреттегі кейіпкерлердің іс-әрекетін, оқиғаның орнын-1(мекенін), мезгілін сипатта.

сурет мазмұны бойынша

сценарийға құрастыр.

сценарийға қойылатын талаптарды ескер.








Сабақтың соңы

5 мин

5.Бағалау. «Балық тазалау » әдісі.

Балық қаңқасына стикерге сұрақтар жазып жапсырылады.

1«Адал дос» дегенді қалай түсінесің?

2.«Амал дос» деген қандай дос?

3 . дос туралы мақал-мәтел білесің бе?

4.Сен досыңа адалсың ба?






















Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?

Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс-

Денсаулық және қауіпсіздік,

АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс

Саралау жұмысы оқушыға жеке, жұптық жұмыс арқылы жоспарланды.мәтіндегі негізгі оқиғаларды графикалық органайзерлерге салады.

Берілген кесте бойынша жұмыс жасайды.

Қабілетті оқушылар берілген сурет бойынша сценарий құрастырады




«Білім ағашы» арқылы бағалау;

3 түрлі стикер арқылы өзін-өзі бағалайды.

жасыл түс-екі әңгімені толық салыстырып, диаграммаға салса/Мәтіндегі негізгі оқиғаларды графикалық органайзерлерге салса;

сары түс- әңгімені салыстырды, бірақ диаграммаға сала алмаса/Мәтіндегі негізгі оқиғаларды графикалық органайзерлерге жартылай сал;

қызыл түс- әңгімені салыстыру кезінде ауытқушылық болса, диаграммаға сала алмаса/Мәтіндегі негізгі оқиғаларды графикалық органайзерлерге сала алмаса;


1.өзін-өзі тану, сауат ашу, әдебиет.

2.Қызығушылықты ояту кезінде, интербелсенді тақтаны қолданамын.

3. Адамгершілікке, ізгілікке, адалдыққа тәрбиелеу;



Рефлексия


Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?


сабақтың мақсатын блум таксаномиясы бойынша әр кезеңмен байланыстырдым.

Берілген мәтіннің мазмұнын түсінеді және нақты ақпаратты таба алады.

Көтерілген мәселе бойынша өз ойларын тұжырымдайды

Постерге түсіріп, нақты ақпаратты жеткізе алады.

Кейбір оқушылар мазмұн желісі бойынша сценарий құрастыра алады.



Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1: Сараланып берілген тапсырмалар.( қос диаграмма)

2: Галереяда ой шарлау». әдісі

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1: «Сөздік гол» ойыны.

Тапсырма. Реттік нөмерін сақтай отырып, сыныпта жасырылған жаңа сөздерді табыңыздар. Жаңа сөзді есіңізде сақтап, берілген кестені толтырыңыз. Бірінші жолды аяқтаған соң «Гол» деген белгі беріледі.

2: кері байланыс

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1: Оқушылармен үнемі саралау жұмысын өткізу.

2: әдіс-тәсілдерді түрлендіріп қолдану




























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
2 сыныпқа арналған "Досым туралы не білемін?" қысқа мерзімді сабақ жоспары

Автор: Аубакирова Риза Бекмухамедовна

Дата: 30.10.2017

Номер свидетельства: 435510
