kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ахмет Байтұрсынов «Аққу, Шортан һәм Шаян» (И.А.Крыловтан аударған)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Әдебиеттік оқу пәнінен ашық сабақ жоспары. Тақырыбы: "Аққу, Шортан һәм Шаян".  Мысал, (И.А. Крыловтан аударған )Ахмет Байтұрсынов

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ахмет Байтұрсынов «Аққу, Шортан һәм Шаян» (И.А.Крыловтан аударған)»

Қысқа мерзімді жоспар

Б.Б. Онайбаева № 3 ОМ бастауыш сынып мұғалімі

Лисаков қаласы

Пәні: Әдебиеттік оқу

Күні: 22.10.2018

Сыныбы: 4 «Б»

Сабақтың

тақырыбы

Ахмет Байтұрсынов «Аққу, Шортан һәм Шаян»
(И.А.Крыловтан аударған)

Сілтеме

«Әдебиеттік оқулық» оқулығы, «Атамұра»2014ж. Авторы: Т.М. Әбдікәрім, С.Р.Рахметова, Б.Т.Қабатай

Мақсаты


*Сыни ойлау көзқарасын дамыта отырып, мысал өлеңнің мағынасын түсіну;

*Дауыс иннтонациясын сақтап, мәнерлеп оқуға жаттықтыру, ойларын тиянақтай білуге жаттықтыру.

*Ұқыптылыққа, тиянақтылыққа бір – бірін тыңдай білуге тәрбиелеу

Күтілетін

нәтижелер

Бірлік, келісім, ынтымақ туралы түсініктердің маңызын ашады.

Топпен жұмыс жасау белсенділігі артады. . Шығармашылық қабілеттері дамиды

Табыс критериі

Мысалды түсініп оқиды, ақын,мысал туралы мағлұмат алады, шығармашылықпен жұмыс істейді.

Түйінді идеялар

Бірлік, ынтымақ болмаса, кез келген қиыншылықты жеңе алмаймыз.

Қолданылатын әдістер

БЛУМ таксономиясы, (топтық жұмыс),АКТ пайдалану ( Білім ланд, бейнежазба) , Блум «түймедағы», «Венн Диаграмма», «Сатылай кешенді талдау»,«Фишбоун» әдістері , бағалау(рефлексия).

Керекті жабдықтар


Интербелсенді тақта,  ақындардың портреттері, суреттер, бейнефильм, интернет «Білім ланд»сайты, оқулық,үлестірмелі тапсырмалар, түрлі түсті стикерлер, А3 пішімдегі парақтар, маркерлер, смайликтердің суреті.

Сабақтың барысы:

Сабақ

кезеңдері

Уа-қыт

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе





Топқа бөлу





Үй тапсырма-ны тексеру





1 мин









6 мин

Ұйымдастыру Психологиялық ахуал.

Айналаға алақанмен,

Жылулықты шашайық.

Сәттілік тілеп күлімсіреп,

Біз сабақты бастайық.

Топ ережесін қайталу; топқа бөлу (аққу,шортан,шаян суреттері арқылы)

1топ-аққу 2 топ –шортан. 3 топ-шаян ,

Үй тапсырмасын тексеру. «Сұрақтары бар қорап»

«Блум түймедағы» сұрақтарына жауап беріңдер

Оқушылар жинақталып, сабаққа дайындық.



Топ басшысын сайлап алады

бағалау парақшаларын топ

басшылары алады

Жауап беріп,қандай сұраққа жататынын айтады

Тұсаукесер








2 мин

«Ой қозғау».

Жұмбақ шешу.

1. Су бетін сызып,

Ақ құман жүр жүзіп.

(Аққу) Қомағайлық жасайды,

Шабақтарды асайды.

(Шортан)

Мойны жуан,

Жұқалтаң қабақты.

Тірсегі ұзын,

Қоян тобықты.

Іс тікпейді, бірақ

Тастамайтын бізін,

Білесің бе ...?

(шаянды)



- Жақсы балалар, олай болса бүгінгі сабақта А. Байтұрсыновтың«Аққу, Шортан һәм Шаян» мысалымен танысамыз.


Жұмбақтарды шешеді

Негізгі бөлім

Білу




8

мин

1 - топ: Аққу қандай құс?

2 - топ: Шортан қандай балық?

3 - топ: Шаян жайлы не білесіңдер? «Айнымалы бекеттер» әдісі

«Білім ленд» сайтынан Ахмет Байтұрсынов туралы бейнежазбаны көрсету. Бейнежазбадан «Аққу, Шортан һәм Шаян»өлеңін тыңдайды.

Өз беттерімен өлеңді оқып шығу.

Дауыстап оқыту.

Сөздік жұмыс

1. Ғибрат - үлгі, тәрбие, өнеге.

Һәм - және

Жануарлар туралы жазады

Тыңдайды,қарайды.

(орыс және қазақ тілінде)



Іштен оқиды

Тізбектеп оқиды



Түсініктерін айтады

Түсіну

Топтық жұмыс

8мин






І топ –Венн диаграмма (ақындардың өмір-баяны)

ІІ топ Мысалды талдау (сатылай кешенді )

ІІІ топ Мысалды сахналық қойылым етіп көрсету.

 Ізденушілік жұмыс дайындап келген қосымша мәліметтер бойынша жоба жасайды

постерді қроғайды

Қолдану

(Жұппенжұмыс)

5 мин


-«Фишбоун» әдісі

-Жүк неге қозғалмады?

Өз ойларын жазады,қортыңды жасайды

Сергіту сәті

1 мин

көңілді би

Музыка әуеніне билейді.

Талдау


4мин


Мына пікірлерге «Иә» немесе «Жоқ» деп жауап бер. Жауабынды дәлелде.

1. А. Байтұрсынұлы «Қырық мысал»деген кітап жазған. ----------------

2.Жүкті аққу аспанға,шаян жерге, шортан суға тартады.---------------------

3. Аямай бар күшін салып тартқанда, жүк орнынан қозғалып кетеді.-----------

4.Бірінің айтқанына бірі көнеді.---------

5. Мысалда адамдардың арасында кездесетін алауыздық сыналады.---------

Жауап береді, өз жауаптарын дәлелдейді

Жинақтау

(дәптерде жұмыс)


2 мин






«Кім көп біледі?» ойыны. Бірлік, достық туралы мақал - мәтелдер сайысы -  - Біз де осы ғалым атамызға еліктеп, көп жұмыстар атқардық

Жазады, қай топ көп айтады,сол топ жеңеді



Кері байланыс

1мин

Жасыл-жақсы жауап бере алдым
Сары-жауап беруім орташа
Қызыл-жауап бергеніме көңілім толмады

Стикерлерді жапсырады


Үйге тапсырма

1мин

Мысалды жаттау.


Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.

Бағалау

1 мин

Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды.

Топ басшысы бағалау критерийлер арқылы топтағы оқушыларды бағалайды.










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Ахмет Байтұрсынов «Аққу, Шортан һәм Шаян» (И.А.Крыловтан аударған)

Автор: Онайбаева Багиткуль Бузаубаковна

Дата: 09.10.2019

Номер свидетельства: 522145


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства