2-сынып "Менің оқу құралдарым" тақырыбында ашық сабақ. Қазақ тілі орыс сыныптарында
2-сынып "Менің оқу құралдарым" тақырыбында ашық сабақ. Қазақ тілі орыс сыныптарында
Қазақ тілі мұғалімі Даирова А.А.
2 – сынып.
Сабақтың тақырыбы: Менің оқу құралдарым.
Сабақтың мақсаты:
Оқу құралдары атауларын қайталау. Қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айтуға, сөз тіркестерін, сөйлемдерді дұрыс құрастырып айта алуға, сауатты жазуға қалыптастыру.Түрлі тапсырмалар арқылы білімдерін бекіту.
Күтілетін нәтиже:
Пәндік: оқуқұралдары атауларын орынды қолдану, оқу құралдарын қалай пайдаланатынын айта алу,сөздерге көптік жалғауын дұрыс жалғай алу,
Тұлғалық: оқуқұралдарын ұқыпты, таза ұстауға тәрбиелеу.
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру.
Оқушылардың көңіл күйлерін сұрау.
1.Психологиялық дайындық.
Армысың көк аспан,
Армысың алтын күн,
Армысыңжер – ана,
Армысыңжандосым.
Мінеекіқолым бос,
Жүрегімежылуқос.
2.Фонетикалық жаттығу.
(тән дыбыстарға байланысты жаңылтпаштарды қайталау)
Ән,ән,ән, Ән әлемі,
Сән әлемі,
Әлия әдемі,
Әсия әдемі.
Қарға, қарға, қарғалар,.
3.Сұрақтарға жауап алу.
- Қазір қай жыл мезгілі?
- Бүгін ауа райы қандай?
- Көктем айларын кім айтады?
- Көктемде не ериді?
- Бүгін сәуірдің нешесі?
II. Өткен сабақ пен жаңа сабақты сабақтастыру
Ойшақыру.
Оқу құралдары
III. Сабақта.
1.Бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстыру.
— Балалар, бүгін бізде ерекше сабақ, қонақтар келіп отыр, өзіміздің алған білімдерімізді сабақта көрсетейік.
Балалар, бүгін сабақ барысында сендерді жұлдызша арқылы бағалаймын. Дұрыс жауаптар үшін, тапсырманы дұрыс орындаған үшін жұлдызша таратамын.
Жұлдызша саны бойынша сабақ соңында баға қоямын.
2.Ойын. «Қай әріпті жоғалттым?» Сөздерден тән дыбыстарды дұрыс тауып айтып, тақтаға жазып, дауысты, дауыссыз дыбысты анықтау.
3. Топтық жұмыс. Мектептің тапсырмасы.
«Сөмкені жина» ойыны.(тақырыпты бекіту үшін)
Ойын ережесін еске түсірейін: Мектепке оқу құралдары суреттерін сөмке суретіне жинау керек. Мектеп суретіне ілінген оқу құралдарының артындағы тапсырмаларды орындау. Сурет алынған соң артында тапсырмалар шығады.
Ойын шарты: Тақтаға күнделік,қалам,кітап суреттері ілінеді. Балалар көзін жұмады. Оқу құралдарын бірі алынып тасталады. Балалар қай сурет жоқ екенін табады.
Қай топ, сөмкеге көп оқу құралдарын жинады, анықтау.
Сабақта не туралы айттық?
V. Рефлексия
-Балалар, сендерге сабақ ұнады ма?
Үш түрлі стикерлер арқылы сабақты түсіндім бе? сұрағына жауап беру, ойларын айту.
Жасыл түс – мен барлығын түсіндім, маған сабақ өте көңілді болды.
Сары түс – мен түсіндім, маған қызықты болды.
Қызғылт түс – менің түсінбегендерім болды, бірақ сабақ қызықты болды.
Смайликтерге жапсыру.
VІ. Қортындылау.
Жұлдызшалар арқылы бағалау.
VІІ. Үйге тапсырма беру. Оқу құралдарының суретін салу.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«2-сынып "Менің оқу құралдарым" тақырыбында ашық сабақ. Қазақ тілі орыс сыныптарында»
Қазақ тілі мұғалімі Даирова А.А.
2 – сынып.
Сабақтың тақырыбы: Менің оқу құралдарым.
Сабақтың мақсаты:
Оқу құралдары атауларын қайталау. Қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айтуға, сөз тіркестерін, сөйлемдерді дұрыс құрастырып айта алуға, сауатты жазуға қалыптастыру.Түрлі тапсырмалар арқылы білімдерін бекіту.
Күтілетін нәтиже:
Пәндік: оқуқұралдары атауларын орынды қолдану, оқу құралдарын қалай пайдаланатынын айта алу,сөздерге көптік жалғауын дұрыс жалғай алу,
Тұлғалық: оқуқұралдарын ұқыпты, таза ұстауға тәрбиелеу.
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру.
Оқушылардың көңіл күйлерін сұрау.
1.Психологиялық дайындық.
Армысың көк аспан,
Армысың алтын күн,
Армысыңжер – ана,
Армысыңжандосым.
Мінеекіқолым бос,
Жүрегімежылуқос.
2.Фонетикалық жаттығу.
(тән дыбыстарға байланысты жаңылтпаштарды қайталау)
Ән,ән,ән, Ән әлемі,
Сән әлемі,
Әлия әдемі,
Әсия әдемі.
Қарға, қарға, қарғалар, ...
3.Сұрақтарға жауап алу.
- Қазір қай жыл мезгілі?
- Бүгін ауа райы қандай?
- Көктем айларын кім айтады?
- Көктемде не ериді?
- Бүгін сәуірдің нешесі?
II. Өткен сабақ пен жаңа сабақты сабақтастыру
Ойшақыру.
Оқу құралдары
III. Сабақта.
1.Бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстыру.
— Балалар, бүгін бізде ерекше сабақ, қонақтар келіп отыр, өзіміздің алған білімдерімізді сабақта көрсетейік.
Балалар, бүгін сабақ барысында сендерді жұлдызша арқылы бағалаймын. Дұрыс жауаптар үшін, тапсырманы дұрыс орындаған үшін жұлдызша таратамын.
Жұлдызша саны бойынша сабақ соңында баға қоямын.
2.Ойын. «Қай әріпті жоғалттым?» Сөздерден тән дыбыстарды дұрыс тауып айтып, тақтаға жазып, дауысты, дауыссыз дыбысты анықтау.
3. Топтық жұмыс. Мектептің тапсырмасы.
«Сөмкені жина» ойыны.(тақырыпты бекіту үшін)
Ойын ережесін еске түсірейін: Мектепке оқу құралдары суреттерін сөмке суретіне жинау керек. Мектеп суретіне ілінген оқу құралдарының артындағы тапсырмаларды орындау. Сурет алынған соң артында тапсырмалар шығады.
Ойын шарты: Тақтаға күнделік,қалам,кітап суреттері ілінеді. Балалар көзін жұмады. Оқу құралдарын бірі алынып тасталады. Балалар қай сурет жоқ екенін табады.
Қай топ, сөмкеге көп оқу құралдарын жинады, анықтау.
Сабақта не туралы айттық?
V. Рефлексия
-Балалар, сендерге сабақ ұнады ма?
Үш түрлі стикерлер арқылы сабақты түсіндім бе? сұрағына жауап беру, ойларын айту.
Жасыл түс – мен барлығын түсіндім, маған сабақ өте көңілді болды.
Сары түс – мен түсіндім, маған қызықты болды.
Қызғылт түс – менің түсінбегендерім болды, бірақ сабақ қызықты болды.
Смайликтерге жапсыру.
VІ. Қортындылау.
Жұлдызшалар арқылы бағалау.
VІІ. Үйге тапсырма беру.Оқу құралдарының суретін салу.
Көкшетау қаласы білім бөлімі
«№17 орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі