kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жаңа форматтағы сабақты жоспарлау

Нажмите, чтобы узнать подробности

Коучинг для учителей, цели коучинга планирование урока по новой методике обучения.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жаңа форматтағы сабақты жоспарлау»

«Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі










Коучинг тақырыбы:

Жаңа форматтағы сабақты

жоспарлау





















(коучинг-сессия)








Коуч: Шарапова К.С.

2015-2016 оқу жылы

Күні: 06.05.2015ж.

Коучинг тақырыбы: Жаңа форматтағы сабақты жоспарлау


Мақсаты:

Мұғалімдерге ұзақ мерзімді, орта мерзімді және қысқа мерзімді жоспарлау арасындағы өзара байланысты; қысқа мерзімді жоспар құрудағы оқу мақсаты мен оқу нәтижелерін меңгеру

Оқу нәтижесі: Мұғалімдер ұзақ мерзімді, орта мерзімді және қысқа мерзімді жоспарлау арасындағы өзара байланысты; қысқа мерзімді жоспар құрудағы оқу мақсаты мен оқу нәтижелерін біледі, қысқа мерзімді жоспар құрады.

Мұғалімдердің коучинг барысындағы мүмкіндіктері:

-Жаңа форматтағы сабақтың тиімді жолдарын анықтайды.

-Ынтымақтастықта жұмыс істеуді ұйымдастыруға үйренеді.

-Оқу мақсаты мен оқу нәтижелерін нақтылайды.

-Тыңдап, сұрақ қоюға дағдыланады.

Коучингті өткізу әдістері:

-Топтық жұмыс.

- «Тергеу», «Бірге ойлаймыз», «Стоп-кадр»

-Практикалық жаттығулар және мұғалімдермен кері байланыс.

Қолданылатын құралдар: Интерактивті тақта, плакат, түрлі-түсті қағаздар.

Коучинг барысы:

Уақы

ты

Коучердің іс -әрекеті

Мұғалімнің іс-әрекеті

Қажетті ресурстар

8мин














5мин








10мин
















10мин










2мин.

25мин.


























Сәлемдесу.

Жағымды ахуал құру.

Психологиялық тренинг (ролик көрсету)

Cұрақтар:

- Сіздер қазір өздеріңізді қандай күйде сезініп тұрсыздар?

- Қалай ойлайсыздар мұндай жағдайлар өмірде жиі болады ма? Неге?

Топқа бөлу.

Нұсқау:

Суретті карточкалармен топқа бөлінеді

Миға шабуыл.

Нұсқау:Құрметті

Әріптестер! Оқыту мен оқудағы әдістерді не үшін өзгерту қажет?

Сұрақ:

-Бағдарламаның идеясы қандай?

-Бүгінгі тақырыбымыз не жайында болады екен?

-Сабақтың мақсаты не үшін қойылады?

Таныстырылым көрсету (жоспар құру презентациясы)

Мұғалімдердің жаңа форматтағы сабақ жоспары бойынша не білетінін жазуды тапсырамын.

Бірге ойлаймыз ”әдісін қолдану арқылы тақырыпты ашу

Таныстырылымды көрсету (Қалай оқу керектігін үйрену презентациясы)

Сұрақтар:

-Тапсырманы орындау барысында нені байқадыңыздар?

- Оқу мақсаты мен оқу нәтижелерін нақтылап оқытудың тиімділігі неде?

- Дәстүрлі сабақ пен жаңа форматтағы сабақтың ерекшелігін байқадыңыздар ма? -Өз іс-тәжірибелеріңізде қалай қолданар едіңіздер?

Сергіту сәті.

Нұсқау:

«Стоп-кадр» әдісі

Әр топқа зат беріледі сол зат бойынша, оны оқушыға меңгерту үшін қандай мақсат және қандай нәтиже күтетінін мұғалімдерге ауызша талдату

Тапсырманың критерийлері:

-Бүгінгі әдісітерді қолдана отырып, жаңа форматтағы сабақты қалай жүзеге асырар едіңіз?

-“Стоп- кадр ” әдісінің ұтымдылығы неде деп ойлайсыздар?

-Пәндеріңізде қалай қолданатындықтарыңызға мысал келтіріп бере аласыздар ма?

-“Тергеу ” әдісінің ұтымдылығы неде деп ойлайсыздар?


Қорытынды: «Екі жұлдыз, бір тілек»

рефлексиясы негізінде жаздыру



Роликті көреді,

Сұрақтарға жауап береді





Топқа бөлінеді



Мұғалімдердің жауабы тыңдалады.

 




Мұғалімдер  үлестірілген ақ қағазға қмж құрады

Жеті модуль бойынша түсінгендері бойынша постермен жұмыс орындайды

Мұғалімдер  үлестірілген ақ параққа құрған қмж жоспарларын оқиды, ол туралы не үйренгенін айтады.

Әр топ берілген зат бойынша, оны бағалап, заттың мәнін түсіндіреді ой-пікірлерін еркін айтады

Әр топ бір-бірін формативті бағалайды

Сурақтарға жауап береді

Кері байланыс жазады




ЖОО-да интербелсенді әдістерді пайдалану.

Алм-2013


Үлестірме материалдар.Екінші,үшінші апта.


Мектептегі тәжірибе кезеңінде қолдануға арналған тапсырмалар.

слайд









Слайд









Ара, жүзім, алма- ойншықтары
















стикерлер



Коучингке берілген кері байланысым:

Жас жеткіншекке сапалы білім беру – біздің басты мақсатымыз. Оқушылар шығармашылық қабілеті оның ойлау әрекеттері арқылы дамиды. Ойлауға үйрететін сабақтар – жаңа технологияларды қолдану сабақтары болып табылады. Мұндай сабақтарда оқушыда ерекше ахуал, мұғалім мен оқушы арасында ынтымақтастық қалыптасады. Мұғалім бұл жағдайда дайын білімді түсіндіріп қоюшы, бақылаушы, бағалаушы емес, танымдық іс-әрекетін ұйымдастыратын ұжымдық істердің ұйытқысы. Тек осындай оқыту ғана оқушының танымдық әрекетін ашып, шығармашылығын дамытады.

Курс барысында танысқан 7 модуль жас жеткіншекке білім берудің жаңа үлгісі болып табылады. Модульдер сынып оқушыларын түгелдей қамтып, жан-жақты білім алуына ықпал жасайды. Аталған 7 модуль:

Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер;

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрену;

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Оқыту мен оқуда АКТ-ні пайдалану;

Талантты және дарынды балаларды оқыту;

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

Оқытуды басқару және көшбасшылық. Мұғалімдерге осы модульдерді сабақта тиімді пайдалану керектігін әр коучинг-сессияда ескертемін.

Коучингті бейнеролик көрсету арқылы «Әлем жылдам өзгеруде» екенін, балалардың жаңалыққа тез бейім болатынын байқаттым. Таныстырылым көрсету арқылы әріптестеріме жаңа форматтағы сабақты жоспарлау кезінде неге басты назар аударатынына тоқталып өттім.

Тізбектелген сабақтардың топтамасын жоспарлау қажеттілігін негіздеу барысында мұғалімдерге:

  • Оқу бағдарламасы - Пәннің мазмұны

  • Орта мерзімді жоспар - Жұмыс сызбасы, тізбектелген сабақтар

  • Сабақ жоспары - Жеке сабақ екенін түсіндірдім.

Қысқа мерзімді жоспарды жоспарлауды көрсетіп, қмж сызбасына назар аудардым:

  • Мерзімі: Пәні: Сыныбы:

  • Сабақтың тақырыбы:

  • Сабақтың мақсатына: Сіздің ойыңызша, оқушылар нені білуге тиіс?

Оқушылар қандай түйінді идеяларды түсінулері керек?

Оқушылар қандай мәселелерді зерттеп, талдаулары керек?

  • Күтілетін нәтиже: *оқушыға бағытталуы тиіс;

* оқушы меңгерген белгілі бір дағдыны сипаттайтын етістік болуы керек;

*оқушының үлгеріміне сәйкес болуы қажет.

  • Қолданылатын әдіс-тәсілдер: Мысалы: топтық жұмыс, жеке жұмыс, жұптық жұмыс, “Детальдарды қосу”, “Бес жолды өлең”, “Сөздер банкі” т.б.

Мұғалімдерге коучинг барысында «Тергеу», «Бірге ойлаймыз», «Стоп-кадр» әдістерінің тиімді түстарына тоқталып өттім. Күнделікті қолданып жүрген қысқа мерзімді жоспар үлгісін мұғалімдерге бере отырып, өз сыныбына ұнатқан тақырыбына қысқа мерзімді жоспар құруды ұсындым. Мұғалімдер қысқа мерзімді жоспар құруға қызыға кірісті. Осының бәрі коучингтің сәтті тұсы деп білемін.







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Прочее

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Жаңа форматтағы сабақты жоспарлау

Автор: Шарапова Кулжахан Сабыралиевна

Дата: 19.12.2016

Номер свидетельства: 371455
