kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қазақ тілі пәні 4 сынып.Бөлім:"Қоршаған ортаны қорғау".Тақырып:Қорықта

Нажмите, чтобы узнать подробности

орыс сыныптарындағы қазақ тілі пәні  ҚМЖ 4 сынып

Бөлім:Қоршаған ортаны қорғау

Тақырып: Қорықта.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қазақ тілі пәні 4 сынып.Бөлім:"Қоршаған ортаны қорғау".Тақырып:Қорықта»

Күні:

Сынып: 4 «Б»

Пәні: қазақ тілі

Мектеп: Алматы обл.Еңбекшіқазақ ауд. М.Маметова атындағы орта мектеп

Мұғалімнің аты-жөні: Г.Исаева

Қатысқандар саны:

Қатыспағанадар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қорықта

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

4.​2.​1.​1.берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану

4.​2.​2.​1 берілген тірек сөздер мен жоспардың негізінде қысқа монолог құру

Сабақтың мақсаттары

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады : ​берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табады және сөйлеу барысында қолдана алады

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады : мәтіннің түйінді тұстарын анықтайды,кластер құрастыра алады, тірек сөздер негізінде қысқа монолог құрастыра алады

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады : Марал туралы қосымша мәлімет бере алады

Бағалау критерийлері

​- мәтінді тыңдай отырып,жүргізіп оқиды

- сұрақтарға жауап береді

- сандарды сөзбен жаз

- марал туралы қосымша мәлімет бере алады

Тілдік мақсаттар

Негізгі терминдер мен сөз тіркестері: қорық ,мүйіз,еркін жүр,у жайылу,қоршау

Талқылау сұрақтары:

Маралдың салмағы қанша болады?

Марал немен қоректенеді?

Бойының ұзындығы шамамен қандай болады?

Сабақтың әдіс-тәсілдері

Raғt,миға шабуыл,кластер,

Алдыңғы білім

Табиғат байлығымыз

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Ресурстар


Сабақтың басы

Ұйымдастыру . Сабаққа дайындық.

Ынтымақтастық атмосф.құру. Мен бүгін қуаныштымын, себебі…

«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткенді қайталау

Табиғат дегеніміз не?

Неліктен Табиғатты біздің байлығымыз» дейміз?

«Болжау» әд.сурет арқылы тақырыпты болжау

Күн

гүлдер жаңбыр

бұлт кемпірқосақ

суреттері

марал суреті


Сабақтың ортасы

Жаңа сөздермен жұмыс: киік ,марал ,қорғау ,мал дәрігер

Жаңа сөздермен сөз тіркесін құрастыр.

Ізденейік.1-т.Жұптық жұмыс. Сұрақтарға жауап бер

Дескриптор

- сұрақтарға жауап таба алады

- марал туралы әңгімелей алады

ҚБ: «Бірін-бірі» бағалау

Кері байланыс: БББ

Тыңдайық және оқиық. 2-т.Жеке жұмыс. Мәтінді тыңдай отырып,жүргізіп оқы. Жұптық жұмыс.Кластер құрастыр.

Дескриптор

-мәтінді тыңдайды

-мәтінді тыңдай отырып,жүргізіп оқи алады

-мәтіннің түйінді тұстарын анықтайды,кластер құрастыра алады

ҚБ: «Өзін-өзі» бағалау

Қосымша ақпарат беру:Қорықтар

Қорықтардың табиғи ұлттық парктерден айырмашылығы; табиғи парктерде кіріп серуендеуге мүмкіндік бар, ал қорықтарда оған тыйым салынған.

1.Ақсу-Жабағылы қорығы 2.Наурызым қорығы

3.Алматы қорығы 4.Барсакелмес қорығы

5.Қорғалжың қорығы 6.Марқакөл қорығы

7.Үстірт қорығы 8.Батыс Алтай қорығы

9.Алакөл қорығы 10.Қаратау қорығы

Тыңдайық және жауап берейік. 3-т. «Дирежер» әд.

Сұрақтарға жауап бер

Дескриптор

- сұрақтарға жауап таба алады

- марал туралы әңгімелей алады

- қарсы мәндес сөздерді атай алады

ҚБ: «Шапалақ»

Ойнайық және ойланайық.4-5 тапсырмалары.Бинго ойна. Сұрақтарға жауап бер.

Дескриптор

- сұрақтарға жауап таба алады

- сандарға сұрақтар қоя алады

ҚБ «Жарайсың,бас бармақ!»

Жазайық.сандарды сөзбен жаз. 6-т. (А) Көршіңмен жазғанды алмастырып, бір-біріңді тексер.

Дескриптор

-сандарды атай алады

-сандарды жаза алады

ҚБ «Бірін-бірі» бағалау

Саралау тапсырмасы

1.«Марал» сөзіне дыбыстық талдау жаса

2. «Қорықтың пайдасы» тақырыбында ой толғау жаз
























Қорықтар атауы








Марал туралы қосымша ақпарат ғаламтордан көрсету


Сабақтың соңы


Бекіту. Топтық жұмыс.Суретпен жұмыс. «Raғt» әд. (Марал/Қасқыр)

Дескриптор

- суреттерді (І жақта) атай алады

- кейбір атауларды үш тілде атай алады

ҚБ: «Шапалақ»

Үйге тапсырма. 6-т.115-бет(Ә)

Кері байланыс.Нені үйрендік?

Не білдік?

Не қызықты ,әрі оңай болды?

Не қиын болды?



Саралау –

Бағалау

Қауіпсіздік ережелері .

АКТ-мен байланыс .

1.«Марал» сөзіне дыбыстық талдау жаса

2. «Қорықтың пайдасы» тақырыбында ой толғау жаз

өзін-өзі бағалау

«Жарайсың,бас бармақ!»

Бірін-бірі бағалау

Шапалақ

Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді?

Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?

Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме?

Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?


Сәтті өткен нәрсені атап көрсетіңіз?



Қандай нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді ?



Күні:

Сынып: 4 «Б»

Пәні: қазақ тілі

Мектеп: М.Маметова атындағы орта мектеп

Мұғалімнің аты-жөні: Г.Исаева

Қатысқандар саны:

Қатыспағанадар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сұлулықты сақтайық

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

4.​3.​1.​1* мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып/шолып/белгі қойып оқу

4.​3.​3.​1* мәтіннің жанрын ,жанрлық ерекшеліктерін және көмекші сөздердің қолдауымен пайымдау мәтінін анықтау

Сабақтың мақсаттары

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады : ​ тыңдаған мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бере алады

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады : мәтіннен болжау сан есімдерді таба алады

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады :Киік туралы қосымша мәлімет бере алады

Бағалау критерийлері


Тілдік мақсаттар

Негізгі терминдер мен сөз тіркестері: теке,ешкі ,тұяқ ,шөл ,азаю,жойылу

Талқылау сұрақтары:

Атакәсіп дегеніміз не?

Сабақтың әдіс-тәсілдері

Raғt,миға шабуыл,

Алдыңғы білім

Орманды аймақ

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Ресурстар


Сабақтың басы

Ұйымдастыру .

Сабаққа дайындық.

Ынтымақтастық атмосф.құру. Мен бүгін қуаныштымын, себебі…

«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткенді қайталау

Орманды аймақ қандай болады?

Табиғат құбылыстары қандай болады?

Ауа райы туралы қандай халықтық болжамдарды білесіңдер?

Тақырыптық суреттер


Сабақтың ортасы

Жаңа сөздермен жұмыс: киік ,марал ,қорғау ,мал дәрігер

Жаңа сөздермен сөз тіркесін құрастыр.

1-т.Жұптық жұмыс. Бос орынға тиісті сөздерді қойып,сөйлемді толықтырып жаз.

Дескриптор

- бос орынға тиісті сөздерді табады

-сөйлемді толықтырып,сауатты жаза алады

ҚБ: «»

Сұрақтарға жауап бер.

Ауа райы туралы қандай халықтық болжамдарды білесіңдер?

Сөйлемдерді толықтыр.

Дескриптор

- халықтық болжамдарын біледі

ҚБ: «Бірін-бірі» бағалау

2-т.Жеке жұмыс. Құбылыс атауларын дәптерге жаз.

Дескриптор

-құбылыс атауларын біледі

-саутты дәптерге жаза алады

ҚБ: «Өзін-өзі» бағалау

сөздердің қарама-қарсы мағынасын табады

Суретпен жұмыс. «Raғt» әд.

Дескриптор

- суреттерді (І жақта) атай алады

- кейбір атауларды үш тілде атай алады

-шағын сюжетті коллаж сөйлемдермен толықтыру

ҚБ: «Шапалақ»

3-т.Топтық жұмыс . Сөздердің қарама-қарсы мағынасын айт.

- қарсы мәндес сөздерді атай алады

ҚБ: «Бірін-бірі» бағалау

БЖБ тапсырмаларын орындау(20 мин)

Саралау тапсырмасы

1.«Табиғат» сөзіне дыбыстық талдау жаса

2. «Табиғат құбылыстары» тақырыбында ой толғау жаз










Сабақтың соңы


Үйге тапсырма. Өтілген жаңа сөздерден сөйлем құрастыру(5)

Кері байланыс.БББ



Саралау –

Бағалау

Қауіпсіздік ережелері .

АКТ-мен байланыс .

1.«Табиғат» сөзіне дыбыстық талдау жаса

2. «Табиғат құбылыстары» тақырыбында ой толғау

өзін-өзі бағалау

«Жарайсың,бас бармақ!»

Бірін-бірі бағалау

Шапалақ

Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді?

Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?

Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме?

Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?



Сәтті өткен нәрсені атап көрсетіңіз?





Қандай нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді ?








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Қазақ тілі пәні 4 сынып.Бөлім:"Қоршаған ортаны қорғау".Тақырып:Қорықта

Автор: Исаева Гульмира Бакбергеновна

Дата: 12.05.2020

Номер свидетельства: 549360


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства