kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Открытый урок по казахскому языку на тему : "Кітап дүкеніне барамыз" 2 сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы

Кітап дүкеніне барамыз

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.5.1 тыңдау –көру материалындағы оқиғаларды түсіну, сұрақтар қою және сипаттау.

2.2.1.1 сөйлеу барысында алған ақпарат бойынша сұраулы сөйлем құрастыру үшін сөздермен сөз тіркесін қолдану

2.2.6.1 салыстыру негізінде ақпарат, кейіпкер, оқиға туралы қарапайым ой-пікірін(мен.ойлаймын, мен.санаймын)айту.

Сабақтың мақсаттары

.

Барлығы:сұраулы сөйлем құрастыру үшін сөздер мен сөз тіркестерін қолданады.

Көбі: оқиғаларды түсінеді, сұрақтар қояды, және сипаттайды.

Кейбірі:салыстыру негізінде ақпарат,кейіпкер,оқиға туралы қарапайым ой-пікірін айтады.

Күтілетін нәтиже

«Алыс, жақын» сөздерін пайдаланып, мектебі,өзінің үйі жайлы ақпарат береді.Сөйлемдер құрастырады.

Жаңа сөздер

Алыс, жақын

Сабақта қолданылатын материалдар

Суреттер, үлестірме қағаздар, смайликтер

Құндылықтарды дарыту

Дүкен туралы толық ақпараттар беру

Бастапқы білім

Түсіндіру,салыстыру,сұрақ-жауап әдісі, «шаттық шеңбер» тринингі, «Ойлан,тап!» стратигиясы, «Ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы, қайталау

Сабақбарысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Мұғалім сыныпты саббаққа дайындау үшін оқушылармен бірге «шаттық шеңбер» құрады.

Мен досымды сүйемін,

Мен әлемді сүйемін,

Жақсы оқушы боламын,

Кілең бестік аламын.

Қазақ тілін үйреніп,

Еркін сөйлер боламын.

 

Өткен сабақты тексеру

Үй тапсырмасын тексереді.Кемшіліктерді анықтайды,түзетеді,бағалайды.

 

Қызығушылықты ояту

Мұғалім «ойлан,тап!»стратегиясы бойынша алдын-ала тірек сөздермен байланысты негізгі сөзді тапқаннан кейін бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстырады.

 

 

Мағананы тану

  1. Сөздікпен жұмыс.

а) Жаңа сөздермен танысады, оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. Оқулықтағы мәтінді оқытады, талдайды.

ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген

сөздерді дұрыс айтуға

машықтандырады.,бірнеше рет

қайталатады.

  1. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқылым. Оқулықтағы мәтінді оқытады, қайталатады.

3. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс.

А) Айтылым. Оқулықтағы 1-

тапсырманы орындатады.

Ә) Оқылым. Айтылым. Оқулықтағы

2-тапсырманы орындатады.

4. Сергіту сәті

«Көңілді күн» сергіту

 

 

 

 

 

 

 

 

оқулық

 

 

 

 

№1 жұмыс дәптері

 

 

 

Ойтолғаныс

Оқулықтағы 3-тапсырманы орындатады.

 

Бекіту.

Өтілген тақырыпты бекіту мақсатында оқулықтағы 5-тапсырманы орындайды.

«Есте сақта» айдарымен берілген сөйлемді оқиды,талдатады.

 

Бағалау

Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың бағалауы бойынша өз ойларын айтып, қорытынды бағаны өзі қояды.

 

Үй тапсырмасы

Оқулықтағы 4-тапсырманы орындау.

 

Рефлексия

Мұғалім түрлі желімқағаздар (стикерлер) таратып береді.

 
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Открытый урок по казахскому языку на тему : "Кітап дүкеніне барамыз" 2 сынып»

Сабақтың тақырыбы:

Мынау – қалың кітап

Мектеп:

Күні: 20.11.2020

Мұғалім: Аманова Айдана Насрадинқызы

Сынып: 2

Қатысқан:

Қатыспағандар:

Сабақта меңгерілетін

дағдылық мақсаттар

    1. Тыңдаған материалдың мазмұнын түсіну

    2. Сөздердің лексикалық мағаныасын түсіну

    3. Тыңдаған аудио-видеоматериалдың мазмұнын түсіну

2.1.3.1 – тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1-1,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және оған сәйкес фото/сюжетті суреттер/сызбалар таңдау/сипаттау


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар білуге тиісті:

Тақырып туралы біледі

Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс:

Мысалдар келтіре алады

Кейбір оқушылар білуге тиіс:

Қосымша парақшалармен жұмыс істейді

Бұрыннан бар білімдері

Тапсырмаларды сатылай кешенді талдауды біледі.

Жоспар

Жоспарланған

уақыттар

Жоспарланған уақыт (жаттығулар)

Ресурстар

Басталуы

Жаңа сөздер

кітап – книга

дәптер – тетрадь

қалымсауыт – пенал

ұштағыш – точилка

өшіргіш – резинка

қалың – толстый

жұқа - тонкий

Дұрыс айт!



Таныстыры

лым, суреттер.




Ортасы

Тыңдалым

Тыңда. Қайтала. Оқы.

Кітап, дәптер, қаламсауыт, ұштағыш, өшіргіш, сөмке, қарындаш, қалам.

Тыңдалым. Оқылым

Тыңда. Қайтала. Оқы.

Мынау – жұқа кітап. Мынау – қалың кітап.

Оқылым. Айтылым

1 – тапсырма. Сенің сөмкеңде не бар?Досыңның сөмкесінде не бар?

Менің сөмкемде қалам, қарындаш, кітап, ұштағыш, қаламсауыт бар.

Сашаның сөмкесінде өшіргіш, ұштағыш, қаламсауыт, дәптер бар.


Оқулық, дәптер.

Сергіту сәті

«Қыдырып қайтайық» әніне билеу

Би

Аяқталуы

Айтылым

2 – тапсырма. Әнелдің сөмкесінде не бар?Айт.

Жазылым

3 – тапсырма. Сұраққа жауап жаз.

Мынау – қандай дәптер? Мынау – қандай дәптер.

Айтылым

4 – тапсырма. «Иә» және «жоқ» деген сөздерді пайдаланып, сұраққа жауап бер.

Сенің сөмкеңде қарындаш бар ма?

Сенің сөмкеңде қуыршақ бар ма?

Сенің сөмкеңде кітап бар ма?

Сенің сөмкеңде мәшине бар ма?

Сенің сөмкеңде дәптер бар ма?

Сенің сөмкеңде қаламсауыт бар ма?

5 – тапсырма. Суретке қарап, үлгі бойынша сөйлемді ретімен жаз.

  1. Мынау – қалам.

  2. Мынау – кітап.

  3. Мынау – ұштағыш.

  4. Мынау – өшіргіш.

  5. Мынау – қаламсауыт.

  6. Мынау – дәптер.

Сөздік жұмысын жүргізу.

Үйге тапсырма: мазмұндау.

Дифференциациялау оқушыларға мейлінше қолдау

көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы

қалайша түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін

тексеруді қалайша

жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс –

Денсаулық пен қауіпсіздікті

тексеру, АКТ

Рефлексия

Сабақтың мақсаты

мен оқу міндеттері

анық па?

Бүгін оқушылар не

үйренді?

Сабақ қалай өтті,

қандай деңгейде

өтті?


Бүгінгі сабақ кызықты болды ма?







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Мероприятия

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Открытый урок по казахскому языку на тему : "Кітап дүкеніне барамыз" 2 сынып

Автор: Смагулова Динара Муратовна

Дата: 21.11.2020

Номер свидетельства: 563943
