kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер және олардың жүйелерін қайталау"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер және олардың жүйелерін қайталау.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің жазылуы,бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің шешімдері,теңсіздікті мәндес теңсіздікке түрлендіру,теңсіздіктің шешімдерін координаталық түзуде кескіндеу,оны сан аралығымен немесе теңсіздікпен жазу.

2.Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ой өрісін дамыту,танымдық қабілетін,пәнге деген қызығушылығын арттыру,шығармашылыққа баулу.

3.Тәрбиелік: Оқушыларды берілген тапсырманы тиянақты орындай білуге,шапшаңдылыққа,тез ойлап,тез есептей білуге,ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер және олардың жүйелерін қайталау"»

Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер және олардың жүйелерін қайталау.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің жазылуы,бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің шешімдері,теңсіздікті мәндес теңсіздікке түрлендіру,теңсіздіктің шешімдерін координаталық түзуде кескіндеу,оны сан аралығымен немесе теңсіздікпен жазу.

2.Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ой өрісін дамыту,танымдық қабілетін,пәнге деген қызығушылығын арттыру,шығармашылыққа баулу.

3.Тәрбиелік: Оқушыларды берілген тапсырманы тиянақты орындай білуге,шапшаңдылыққа,тез ойлап,тез есептей білуге,ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Қайталау және бекіту.

Сабақтың типі: Білімділік пен дағдыны қалыптастыру.

Сабақтың әдістері: Деңгейлеп – саралап оқыту,ой қозғау,сұрақ – жауап.

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта,слайдтар,сызбалар,кестелер.

Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру.

Сабақтың ұстанымы: «...Өзің білмесең,білгендерден үйрен,үйренгеннен ештеңең кетпейді». Төле би.

Бүгінгі сабағымызды қазақтың ұлы ақыны Абай атамыздың «Ғылым таппай мақтанба» өлеңіндегі бес асыл қасиеттерді негізге ала отырып өткізгелі отырмын.

Талап,еңбек,терең ой,

Қанағат,рақым – ойлап қой,

Бес асыл іс,көнсеңіз.

Осы әрбір асыл қасиеттерге мақал құрастырып,олардың барлығын суреттеме арқылы слайдтарда бейнелеп, тапсырмаларын орындатамын.

  1. «Талаптыға нұр жауар» мақалына сәйкес тапсырма орындалады.

Ауызша сұрақтар:

1.Сан аралығының қандай түрлері бар?

2. Сан аралығының түрлерін жеке-жеке тұжырымдаңдар.

3.Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік деп қандай теңсіздікті айтады?

4.Теңсіздікті шешу дегеніміз не?

5.Мәндес теңсіздіктер деп нені айтады?

  1. «Еңбек – түбі береке». (жұптық тапсырма ).

1.Бір айнымалысы бар теңсіздіктерді теріп жазыңдар.

3х + 5 7х; а + 5,7у

17х

2.Белгісіздердің коэффициенттерін ретімен теріп жазыңдар.

127 – 12у; - 17х; 57 + 3,5х – у; 0х + 5;

82,9х + 2,1х – 2у + у; 217 – 39х; - 0,6 – 0,3х.

  1. «Жол жетпегенге,ой жетеді». Сергіту сәті.

Бір-бірімен жарысқа

Төрт аю,бір арыстан

Екі қой мен бір түлкі

Бәрі нешеу кім біледі? (8)


Дүкеннен мен сабын алдым,оның және қабын алдым,

Екі дәптер,бір қарындаш,

Тіс ысқышты тағы алдым,

Есептеші сонда бәрі

Қанша болды қолда бары? (6)

  1. «Қанағат қарын тойғызар ...»

Деңгейлік тапсырмалар.

I – деңгей.

1.Берілген сан аралықтарын координаталық түзуде кескіндеңдер.

а) ( - 3; 2); ә) (- 2; 1]; б) [ - 2; 1); в) ( - ∞; -3); г) [2; +∞); ғ) [ -2; 2].

2.Координаталық түзуде кескінделген сан аралықтарын жазыңдар.


II – деңгей.

1.Теңсіздікті шешіңдер.

а) 2х 3х + 4; ә)2(1-х) + 4(3-2х)

III – деңгей.

1.Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер. { 2х -3 х+1

{ 3х -4 х.

  1. «Кішіпейілділік – кісі белгісі». Тест тапсырмалары.

1.Координаталық түзуде көрсетілген аралықты теңсіздік түрінде жаз.

А) х 7; В) х≤7; С) х

2.Егер а в болса, онда ...

А) а мен в-айырмасы теріс сан; В) а мен в 0-ге тең;

С) а мен в-айырмасы оң сан .

3. х ≥ - 3 теңсіздігінің шешімін таңдап ал.

4.Координаталық түзуде көрсетілген аралықты қос теңсіздік түрінде жаз:

А) 10 ≤ х

5.Теңсіздікті шеш: 7 – 5(3,2 – 0,01у) ≥ 3 + 0,2у.

А) у ≥ - 80; В) у ≥ 80; С) у ≤ - 80; Д) у ≤ 80.

Қорытынды: Сөзжұмбақ шешу.

1.Сан аралығы.

2.Шешімдері бірдей теңсіздіктер.

3.Сан түзуіндегі қыздың аты.

4.О нүктесінен бірдей қашықтықтағы нүктелерден құралған тұйық сызық.

5.Бөлгішін кері теңсіздікке айналдырып көбейту.





Үйге тапсырма: №1069.

Бағалау.

Рахмет! Сау болыңыздар!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
"Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер және олардың жүйелерін қайталау"

Автор: Сұлтанбек Жұмакүл Хамитбекқызы

Дата: 14.12.2016

Номер свидетельства: 369739
