Уақыты:
Пәні: қазақ әдебиеті
Күні:
Тексерген :
Сабақтың тақырыбы:
«Жиреншенің хан сынағына түскені» аңыз әңгімесі
Мақсаты
Аңыз әңгімелер туралы білімдерін тереңдету, Жиренше шешен туралы аңыз әңгімені оқып, қорытынды жасау,өмірмен байланыстыру;
Тапқырлыққа, шешендікке, ақылдылыққа баулу,қазақтың сөз өнерін түсініп, қадірлеуге бейімдеу;
Тақырыптың мазмұнын түсіну, идеялық ұстанымындағы автордың ойына өзінше ой қосу арқылы пікір айтуға машықтанады.
Жалпы мақсат
Шешендік өнерді құрметтеп, сөз өнерінің құдіретін түсініп, ата-бабамыздың шешен ұлдарын танып-білу, өмірін, шығармашылығын дәріптеу,
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру
Күтілетін нәтиже
Аңыз әңгімені оқып, мазмұнын талдайды. Кейіпкерлер іс-әрекетіне талдау жасайды, қорытынды шығарады, алған білімін өмірмен байланыстырады,
7 модульдің қолданылуы
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер
МИға шабуыл, Көңілді тапқырлар ойыны, Интервьюәдісі,, Ойлан бірік- бөліс
Қолданылатын ресурстар
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушыларды түгендеп, сабаққа назарын аудару
Ынтымақтастық ахуалын қалыптастыру
«Тілектер ағашы»
Стикерга тілек жазғызып, ағашқа ілгізу, 1-2 оқушыға оқыту
Оқушылар сабаққа тілектерін жазып, ағашқа іледі.
Сабақ кезеңдері
Тапсырма
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
Топтастыру әдісі
Топтастыру әдісімен аңыз әңгімелер жайлы білімдерін жинақтау
Оқушылар өз білгендерін айтады
Түсіну
Диалогтік әңгіме
Ашық және жабық сұрақтар
Аңыз әңгіменің мазмұныны айту
Хан қандай тапсырма берді?
Жиренше кіменен ақыл сұрады?
Ханның екінші тапсырмасы қандай еді?
Ханның үшінші тапсырмасы қандай еді?
Хан тапсырмаларын Жиренше қалай орындады?
Оған кімс көмектесті?
Хан қандай адам?
Қарашаш қандай ?
Оқушылар мазмұндайды
Қолдану
Кестемен жұмыс
Кейіпкерлерді жазып, мінездеме беру
кейіпкер
Іс әрекет
мінездеме
Жиренше
Қарашаш
Хан
Жеке ойланады,топ болып біріге жұмыс жасайды,басқа топтармен бөліседі.