Сабақтың тақырыбы | «Шынықсын денеміз». Бердібек Соқпақбаев |
Мақсаты | 1. Дұрыс, мәнерлеп, түсініп оқуға үйрету, сөйлеу әрекетін қалыптастыру. 2.Денсаулығын күту, ойлау, қоршаған дүние өзгерісін бақылауға дағдыландыру. 3.Есте сақтау, әндете білу, спорт түрлерімен шұғылдану, мәдениетті сөйлей білуге баулу. |
Сілтеме | Әдебиеттік оқу оқулығы,интернет желісі, суреттер. |
Оқыту нәтижелері | Тақырыптың мазмұнын ұғыну,оқудың мән мазмұнын ұғынады,есте сақтау қабілеті дамиды, сөздік қоры молаяды,әдептілікке,еңбек етуге, туған тілге деген сүйіспеншілігі артады, ұқыптылыққа тәрбиеленеді. |
Түйінді идеялар | Мәтінді оқи отырып түсініктерін арттыру ,сөз тауып сөйлеуге үйрену |
Іс –әрекет түрлері | Топпен жұмыс,диалогтік әңгімелесу,оқыту үшін бағалау, Миға шабуыл, сөзімді аяқта. |
Сабақ кезеңі | Мұғалім әрекеті | уақыт | Оқушы әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі | Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару. Оқушылырға психологиялық дайындық жасау. Оқушыларды жыл мезгілдері арқылы топтастыру | | Қайырлы таң достым, Аптаның әр күні, Сәттілікке толсын. Біздің алар бағамыз, Кіл бестіктер болсын |
Білу (Кесте) | -Үйге не берілді? -Рөлмен мәнерлеп оқу, құлақ не үшін керек, тымақтың пайдасын анықтап ,тәрбиелік жұмыс жүргізу. ІІІ. Үй тапсырмасын қорыту. -Үйден салған « Қыс көрінісі» атты суреті бойынша әр оқушы өз суретінсипаттап әңгімелеп,шағын көрме ұйымдастыру. ІҮ. Жаңа сабақтың барысы. 1. Кіріспе (осылай жаңа сабақтың кіріспе әңгімесі ретінде байланыстырып кету.) -Балалар, мына жұмбақты шешсек , бүгінгі сабақтың тақырыбын ашуға көмектеседі. | | Оқушылар сұраққа жауап беріп, бүгінгі сабақтың тақырыбымен танысып, мақсатын анықтайды. Табаныма байладым, Қос аяқпен айдадым. ( шаңғы ) Зулап түсіп төменге, Шықпас менсіз төбеге. ( шана ) Табанға тақтым, Жалпаң қақтым, Зырлап бақтым. ( коньки ) Бұлар не үшін керек? |
Түсіну: | Белгілі балалар жазушысы әрі ақын Бердібек Соқпақбаевтың өлеңін дұрыс, түсініп оқып көрелік ( Б. Соқпақбаевтың өмірі, « Менің атым Қожа » атты кино жайлы бір- екі ауыз әңгімелеп кету.) | | Оқушылар өлеңді топпен оқиды, жатқа айтады. Жекелей оқушылар айтады. Оқулықпен жұмыс. - (іштен , дауыстап, мәнерлеп оқу) . |
Қолдану | Топтық тапсырма. 1.жұмбақты жатқа жаз 1. Өзің білетін спорт түрлерінің атын жаз. 2. Өзің қай спорттың түрін ұнатасың? (айтып бер) 3. Әндету. | | Оқушылар топта өздеріне берілген тапсырмаларды ынтымақтаса орындайды. Сыни тұрғысынан ойлауға бағыттау. |
Сергіту сәті (АКТ) | Музыкалық әуен арқылы сергіту сәтіне жаттықтыру «Ақ бұлақ» | | Сергіту сәтін қимыл қозғалыс арқылы көрсетеді |
Талдау(суретпен жұмыс) | «Ой қозғау» сұрақтары. Суретпен жұмыс. | | Оқушылар өз ойын айтады, басқалары «бас бармақ» әдісі арқылы сол ойға келісетін келіспейтіндерін білдіреді. |
Жинақтау | «Миға шабуыл» әдісі Бүгінгі сабақта біз қандай жұмыстар істедік? - Балалар, осы мысалдан өзіңе қандай үлгі алдыңдар? | | Оқушы ойын тыңдау. Өтірік – өліммен тең Өтіріктің арты бір ақ тұтам |
Бағалау | Марапаттау, «екі жұлдыз, бір тілек» | | Бас бармақ От шашу |
Келесі | 109-бет, өлеңді ролге бөліп оқу. | | |