kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Дешті Қыпшақтағы Қыпшақ мемлекеті

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ жоспары фаңа форматтағы сабақ үлгісінде жасалған. Оқушыларды топқа бөлу, оқушылардың бірін-бірі оқытуы үшін жаңа әдіс-тәсілдер қолданылған.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Дешті Қыпшақтағы Қыпшақ мемлекеті»

Бекітемін: ДОІЖО Хамза Р.О.

Сыныбы: 10 А, В

Күні: 7,9.12.2016 ж. Пәні: Қазақстан тарихы

Тақырыбы:

Дештi-Қыпшақтағы Қыпшақ мемлекеті

Мақсаты:

Қыпшақ мемлекеті туралы білімді игерту

Күтілетін нәтиже

А. Қимақ, қыпшақтардың шығу тегін, мемлекет тарихындағы оқиғалар туралы біледі.

В. Қыпшақтар туралы деректерге сипаттама береді.

С. Қыпшақтардың саяси тарихына талдау жасап, өзіндік пікір қалыптасады.

Дереккөздер, құрал-жабдықтар

Флипчарт, қима қағаздар, слайд

Сабақтың барысы

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе





7

Амандасу. Фигуралар бойынша топқа бөлу.

Үй тапсырмасын «ыстық орындық» әдісі бойынша сұралады.

Амандасады, топқа бөлінеді.

Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді.

Тұсаукесер





3

Өткен сабақпен жаңа сабақты байланыстыра отырып, жаңа тақырыпты хабарлау.

Дәптерлеріне жаңа сабақ тақырыбын жазады.

Негізгі бөлім






15














15

«Өкіл» әдісі бойынша топтарға беріледі. Белсенді тыңдау, қауым алдында сөйлеу және анық баяндау, тәжірибе алмасу және өзара байланысты болу.

І топ: Қыпшақтар туралы деректер

ІІ топ: Қыпшақтардың этникалық құрамы

ІІІ топ: Қыпшақтардың мекендеген аумағын

картаға түсіру

ІҮ топ: Саяси тарихы

Интеллектуалды футбол

Әрбір топтан шабуылдаушы, жартылай қорғаушы, қорғаушы және қақпашы анықталады.

Шабуылдаушы қарсы топқа сұрақтар қояды. Шабуылдаушыда сұрақтар таусылса, сұрақты жартылай қорғаушы да, қорғаушы да қоя алады. Ал қақпашы сұрақ қоя алмайды.

Сұрақтар доптың ролін атқарады.

Тапсырманы оқып, дайындалады. Топ тапсырманы орындап болғаннан кейін, әр топтан бір адам «өкіл» ретінде таңдалып, түсіндіріп және жинақтау үшін басқа топқа жіберіледі.








Берілген тапсырмана сыныпта орындайды.

Қорытынды




3



2

Бағалау. Оқушылар берілген критерий бойынша өз-өздерін бағалайды.

Рефлексия

Бүгінгі оқуыңа қай сурет сәйкес келеді? Түсіндір.

(жаңа идеялар, тапсырманы шешу, топтық жұмыс, ойын, шығармашылық)

Үй тапсырмасы:

§ 25 оқу;

Кесте толтыру.

Рефлексияны орындап, үй тапсырмасын жазып алады.



































Оқушының өзін-өзі бағалау критерийі

Критерийлер

Білім жетістігінің деңгейі/ұпай/

дискрипторлар

А

/max 6/

0-1

Төменде көрсетілген критерийлердің біреуін де орындай алмадым


2

Үй тапсырмасын толық орындамадым, жаңа тақырып бойынша мәтінді түсіндім, тарихи оқиғалар туралы түсінік қалыптасты


3

Үй тапсырмасын орындадым, жаңа тақырып бойынша мәтінді түсіндім, тарихи оқиғалар туралы түсінік қалыптасты, топтық жұмысқа 50 пайыз қатыстым.


4

Үй тапсырмасын орындап, сұрақтарға толық жауап бердім. Жаңа тақырып бойынша мәтінді түсіндім, тарихи оқиғалар туралы түсінік қалыптасты, топтық жұмыста белсенді болдым, тапсырмаларды 50 пайыздан жоғары орындадым


5

Үй тапсырмасын орындап, сұрақтарға толық жауап бердім.Тапсырманы шығармашылықпен орындадым. Жаңа тақырып бойынша мәтінді түсіндім, тарихи оқиғалар туралы түсінік қалыптасты, топтық жұмыста белсенді /75 пайыз/ болдым, тапсырмаларды орындадым, өз ойымды жеткізе білдім.


6

Үй тапсырмасын орындап, сұрақтарға толық жауап бердім. Тапсырманы 100 пайыз шығармашылықпен орындап, өз пікірімді қостым. Жаңа тақырып бойынша мәтінді түсіндім, тарихи оқиғалар туралы түсінік қалыптасты,топтық жұмыста өте белсенді /100 пайыз/ болдым, барлық тапсырмаларды шығармашылықпен керемет орындап, өз ойымды қостым.



Ұпайларды бағаға айналдыру шкаласы

Жинап алған ұпайлар саны

баға

5-6 ұпай

«5»

4 ұпай

«4»

2-3 ұпай

«3»

0-1 ұпай

«2»



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Дешті Қыпшақтағы Қыпшақ мемлекеті

Автор: Кабиева Айнаш Амантаевна

Дата: 23.01.2017

Номер свидетельства: 382868
