kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Мәтінге графикалық нысандар мен көркем жазуды кірістіру. Суреттер мен жазуларды пішімдеу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ жаңа технологияға сәйкес құрылған. 6-сыныпқа арналған.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Мәтінге графикалық нысандар мен көркем жазуды кірістіру. Суреттер мен жазуларды пішімдеу»

Пән:информатика

Сынып: 6-сынып

Өткізілген уақыты:

Сабақтың тақырыбы: Мәтінге графикалық нысандар мен көркем жазуды кірістіру. Суреттер мен жазуларды пішімдеу

Сабақтың мақсаты:

1) Білімділік: Оқушыларға мәтінге графикалық нысан және көркем жазуды кірістіруді, түрлендіруді үйрету.

2) Дамытушылық:Оқушылардың мәтінді компьютерде пішімдей білу дағдыларын дамыту.

3) Тәрбиелік: Оқушыларды топта бір-бірін тыңдай білуге, бірлесе жұмыс істеуге тәрбиелеу.

Табыс критерийлері:

С

-Оқушылар графикалық нысан және көркем жазу не екенін біледі.

-Мәтінге графикалық нысанды және көркем жазуды кірістіру алгоритмін біледі.

-Мәтінге графикалық нысанды және көркем жазуды кірістіруді біледі.

B

-Сурет әсерлерін орната алады.

-Мәтінді түрлендіре алады.

А

-Сурет әсерлерін қойып, мәтінді түрлендіруді бағалай алады

Сабақтың түрі: жаңа тақырып

Сабақта қолданылатын құрал-жабдықтар: интербелсенді тақта, кітап, компьютер, бағалау парағы

Ұйымдастыру формалары: дара, жұптық, топтық

Қолданылған әдіс-тәсілдер:аяқталмаған сөйлем, карта, мозаика әдісі


Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Ұйымдастыру формалары

Бағалау

Қолданылған модульдер

Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.

Топқа бөлу.

Психологиялық ахуал тудыру, «Тілек қаламын» өткізу.

Оқушыларды мозаика әдісімен бөлу.(бірінші мозаика-сурет, екінші мозаика-сөз, үшінші мозаика – көркем жазу)

Бағалау парағын таратып, түсіндіру

Топ ережелерін оқушылардың есіне түсіру

Жаңа тақырыпқа шығу «Ертегі» мәтіні беріледі, суреттермен безендірілген. (оқушылардан біз жұмыс жасаған мәтіннен берілген мәтін арасындағы айырмашылықты сұрау).

Шеңберге тұрып, көршісіне бүгінгі сабаққа тілек айтып қалам береді.

Топқа бөліну.

Топ басшысын сайлау.


Топ ережесін сақтайды.



Оқушылар тақырыпты анықтайды, мақсат қояды.

Бірлескен жұмыс










Бірлескен жұмыс

Формативті бағалау(мадақтау)












Оқыту үшін бағалау

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

АКТ

Жаңа тақырып

Оқушыларға тапсырма беру.

1-топ. Тапсырмалар

1. Сызықтар салу.

2. Сызық қалыңдығы

3. Сызық түсі

4. Бағыттарын салу

2-топ. Тапсырмалар

1. Тіктөртбұрыш және шеңбер салу

2. Ішін бояңыз

3. Шекарасын қалыңдатып, басқа түске бояңыз

4. Штрихтаңыз

3-топ. Тапсырмалар

1. WordArt батырмасын таңдап, сөзін жазыңыз

2. Түсін және шекарасын өзгертіңіз

3. стилін өзгертіңіз

Кітаппен жұмыс арқылы тапсырманың орындалу барысын анықтайды.


Әр топ өз тапсырмаларын интерактивті тақтада орындап, түсіндіреді.

Топтық жұмыс









Формативті бағалау (кері байланыс)

Оқытуды басқару және көшбасшы

Талантты және дарынды балаларды оқыту

АКТ

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер


Бекіту

Деңгейлік тапсырмалар














Компьютерге жұппен отырып орындайды


Оқушылар талқылайды, өз ойларын ортаға салады, бір шешімге келеді, ойын жинақтайды.

Топтың пікірін бағалайды.

Жұптық жұмыс














Формативті бағалау


Оқушылар-

дың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер АКТ

Оқыту үшін және оқу үшін бағалау



Рефлексия

«Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы оқушылардың ойын білу.

«Менің білгім келгені..»,

«Маған бүгінгі сабақта маңыздысы және қызықтысы...»,

«Менің бүгін сабақта түсінгенім...».

Толтырып, конвертке салады

Ұжымдық жұмыс

Формативті бағалау (аяқтамал-

ған сөйлем)

Сыни тұрғыдан ойлау

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Оқыту үшін және оқу үшін бағалау

Бағалау

Оқушыларды бағалау парағы

бойынша бағалату.

Өз бағасын айту.

Өз бағасын, топ басшысының бағасын дауыстап айтады


Қорытынды баға(бағалау парағы)

Оқыту үшін және оқу үшін бағалау

Үй тапсырмасын беру

Оқулықтағы сұрақтарға жауап беру








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Автор: Сапина Зульфия Койшигалиевна

Дата: 27.01.2017

Номер свидетельства: 384422


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства