Күні :09.04-12.04. 2018ж Сыныбы: 9 «А», 9 «Ә»,9«Б» | Мектеп: «А.Қарсақбаев атындағы орта мектебі» КММ Мұғалімнің аты-жөні:Авдарсоль А |
Сабақтың тақырыбы: | Видео ақпаратты өндеу,видео файлдардың пішімі,видеоны құру және өндеу юойынша программалары, программа интерфейсі |
Сабақтың мақсаты | Windows Movie Maker бағдарламасының интерфейсімен таныстыру, фильм құруды, сақтауды үйрету |
Жетістік критерийлері | Windows Movie Maker бағдарламасының интерфейсімен танысады, фильм құруды, сақтауды үйренеді. |
Ойлау дағдыларының деңгейі | түсіну, қолдану |
Тілдік мақсаттар | Лексика мен терминология: Аудиофайлдар: AIF, AIFC, AIFF, ASF, AU, MP2, MP3, MPA, SND, WAV, WMA. Кескін файлдары: BMP, DIB, EMF, GIF, JFIF, JPE, JPEG, JPG, PNG, TIF, TIFF, WMF. Бейнефайлдар: ASF, AVI, M1V, MP2, MP2V, MPE, MPEG, MPG, MPV2, WM, WMV.ъ Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер |
Құндылықтарға баулу | Оқушыларды ұқыптылыққа, жұппен жұмыс жасаған кезде ұйымшылдыққа және бір-бірінің пікірін сыйлауға тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі, ағылшын тілі, математика |
Акт –ны қолдану | Bilimland, компьютер, |
Алдыңғы оқу | Сынып оқушыларының деректер қорын құру. |
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы
| Оқушылармен сәлемдесу Жағымды психологиялық ахуал туғызу Өтілген тақырып бойынша тапсырма 1-тапсырма Жұптық жұмыс Дескриптор: 1.Шкала времени режимін анықтайды. 2.Фильм жариялауды көрсетеді 2-тапсырма
«Табиғат көрінісі» тақырыбында 5 суреттен тұратын видео даярлау.
Дескриптор:
| компьютер https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/9-synyp/lesson/ компьютер | ||||||
Сабақтың соңы | Кері байланыс «3-2-1» әдісі бойынша төмендегі сөйлемнің бірін таңдап, сөйлемді толықтыр.
Үйге тапсырма 180 бет оқу, фильм құру үшін материалдар жинақтау. | |||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақтау | ||||||
Сабақтың мақсатына қарай тапсырма беремін. « Астана» тақырыбында 5 суреттен тұратын видео даярлау.
|
Мадақтау | Оқушыларға компьютер алдында отыру кезінде және онымен жұмыс жасауда қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіледі | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||
Тексерілді........