Күні:13.04.2018ж Сынып: 8А,8Б | Мектеп: «А.Қарсақбаев атындағы орта мектебі» КММ Мұғалімнің аты-жөні: Авдарсоль А. | ||||||||
Сабақ тақырыбы | Диаграммаларды құру.Кестені баспаға дайындау | ||||||||
Сабақ мақсаттары | MS Excel-дің графиктік мүмкіндіктері туралы оқушыларға түсінік беру, Диаграмма шеберінің көмегімен диаграммалар тұрғызуды және әртүрлі типті диаграммалар құруды үйрету. | ||||||||
Жетістік критерийлері |
| ||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пәндік лексика және терминалогия: Графиктік бейнелеу, аңыз, колонтитул. Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер; Сілтеме-бұл басқа ұяшыққа үндеу | ||||||||
Ойлау дағдылары | түсіну, қолдану | ||||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды ұқыптылыққа,жұппен жұмыс жасаған кезде ұйымшылдыққа және бір-бірінің пікірін сыйлауға тәрбиелеу. | ||||||||
Пәнаралық байланыс | Алгебра,орыс тілі | ||||||||
Бастапқы білім | Кесте сызу біледі. | ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақтың жоспар ланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
| Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал орнату. Психологиялық дайындық. Мейірімді жүрекпен(жүректерін ұстайды) Ақ пейілді тілекпен(қолдарын көкке көтереді) Амандасып алайық(бір-бірінің қолдарын ұстайды) Бір жадырап қалайық( бір-біріне қарап күлімдейді) Еңбек етіп ерінбей, Жақсы баға алайық!( бас бармақтарын көрсетеді) Сабаққа көңілді,жағымды әсермен кіріседі. Диаграмма -деп кестедегі мәліметтерді графиктік түрде ұсынуды айтады. Диаграмма құру үшін кестедегі мәлеметті белгілегеннен кейін аспаптар панелінен немесе Вставка-Мастер Диаграмм командасын таңдаймыз. Содан кейін мынандай терезе шығады. Диаграмма тұрғызудың: 1-ші қадамы – диаграмма типін тандау. Диаграмманың 14 типі бар. 2-ші қадамы – диаграммадағы мәліметтер аралығын енгізу 3-ші қадамы – диаграмманың тақырыбын, мәнін енгізу 4-ші қадамы – диаграмманы қайда орналастыру керек екендігін таңдап аламызДөңгелек диаграммалардан басқа диаграммалардың барлығының екі осі:
Диаграмма мынандай элементтерден тұрады. Тор тақырып және аңыз. 1 тапсырма. Төмендегі y=x 2 функцияға график типін таңдап диаграмма тұрғыз. Дескриптор: График типін қолданып диаграммалар құрады. Оны сақтайды 2 тапсырма. Қазақстан халқының ұлттық құрамы (%) Дөңгелек диаграмма құрыңыз 1. Дөңгелек диаграмма құрыңыз 2. Құрылған диаграмманың типін сақиналық типке ауыстырыңыз. 3. Енгізілген диаграмманы қалауыңызша форматтаңыз. 4. Жасалынған жұмысты «Ақпарат» деген атпен сақта. Дескриптор: Дөңгелек диаграмма құрады 2. Құрылған диаграмманың типін сақиналық типке ауыстырады 3. Енгізілген диаграмманы форматтайды 4. Жасалынған жұмысты «Ақпарат» деген атпен сақтайды. | Е.А.Вьюшкова, Н.В.Параскун, Б.Қ.Әбенов Жалпы білім беретін мектептің 8-сыныбына арналған оқулық | |||||||
Үлестірмелі материалдар | |||||||||
Сабақтың соңы | Кері байланыс «3-2-1» әдісі бойынша төмендегі сөйлемнің бірін таңдап, сөйлемді толықтыр.
Үйге тапсырма §29оқып келу. Қазақстан Республикасының тұрғындарын ұлттары бойынша талдап, тиісті диаграмма құру | ||||||||
Тексерілді....... |