kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Судың қайнау үдерісін зерттеу, қыздыру қисығын салу және оны талдау

Нажмите, чтобы узнать подробности

Судың қайнау үдерісін зерттеу,қыздыру қисығын  салу және оны талдау

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Судың қайнау үдерісін зерттеу, қыздыру қисығын салу және оны талдау»

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы.

Мектеп «Т Қабылов атындағы орта мектеп КММ»

7.1.В.Заттардың агрегаттық күйінің өзгеруі

Мұғалім есімі Манапбаева Қаракөз Заркумовна

Күні 02.06.2017

Сынып 7


Қатысқандар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы

Қайнау үдерісі.

№ 5 зертханалық жұмыс.Судың қайнау үдерісін зерттеу»


Оқу мақсаты

7.1.1.6.Судың қайнау үдерісін зерттеу, қыздыру қисығын салу және оны талдау, бөлшектердің кинетикалық теориясына сай өз бақылауларын түсіндіру.


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар

1.Бөлшектердің кинетикалық теориясына сай судың қайнау, процесін зерттеу, қыздыру қисығын салу, талдау.

Көпшілігі

2.Зертханалық тәжірибе бойынша өз бақылауларын түсіндіру

Кейбіреулері

3.Қыздыру процесі туралы мысалмен келтіріп, өз ойларын айту, дәлелдеу.

Бағалау критерийі


1.Эксперимент нәтижелері бойынша , судың қайнау қисығын салады.

2.Қайнау қисығының бөліктерін талдайды.

3.Бөлшектердің кинетикалық теориясын пайдаланып , қайнау процесін түсіндіреді.


Тілдік мақсаттар

судың қайнауын зерттеу, қыздыру қисығын салу, . Суреттермен сипаттау. Термометр , секундомер, спирт шам, штатив, шприц, шыны стақан.


Жазылым: зертханалық жұмыс бойынша ретімен дәптерлеріне жазады.

Ойлау дағдыларының деңгейі.


Зерттеу , талдау, түсіну, қолдану.

Құндылықтарға баулу

Қарым –қатынас жасау қабілеті, жауапкершілік, денсаулық , достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Пәнаралық байланыс

Физика, жаратылыстану


Алдыңғы білім

7.1.1.5.Салқындау үдерісі.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Дереккөздер

Ресурстар

Сабақтың басы




Ұйымдастыру кезеңі.

(Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу)

Оқушылардың көңіл ахуалын бағалау.Суреттер арқылы топқа

біріктіріледі.

1 – топ 2-топ

3- топ

Сабақтың тақырыбы ашылады


АКТ ны пайдалану


Сабақтың ортасы



Эксперимент әдісі: топтық жұмыс

1-топ

1.Судың қайнау температурасы массаға байланысты ма ?

2.Қайнағаннан кейін судың температурасы өзгереді ме ?

2-топ

1.Температура жоғарылағанда судың молекулаларының кинетикалық энергиясы арта ма, кеми ме ?

2.Су температурасы немен өлшенеді ?

3-топ

1.Табиғатта су қандай күйде кездеседі ?

2. Су заттың қандай күйіне жатады ?


Кері байланыс:

Екі жұлдыз, бір тілек

Сабақтың мақсатын анықтайды.

Қайнау үдерісі арқылы қыздыру қисығын салады.






Кестемен жұмыс (Жеке жұмыс)

Химиялық эксперимент әдісі бойынша сараланған тапсырмалар бердім.

Судың қайнау уақыты судың құрамына байланысты екенін зерттеу


Су құбы-рынан алынған су

Қайнаған су (1 рет)

Қайна-ған су (2 рет)

Қайнау уақыты

16 0С ден 100 0 С дейін




Кері байланыс:

Бас бармақ

Күтілетін нәтиже: қайнау үдерісін қолданады, қыздыру қисығын салады, қайнау процесінің маңызын талдайды.


Сабақтың соңы

Рефлексия


Бағалау критерийлері

Дескрипторлар



Ұпайы

1.Эксперименттік нәтижелері бойынша қыздыру қисығын салады.

2.Қыздыру қисығының бөліктерін талдайды.

3.Бөлшектер теориясын пайдалана отырып қыздыру, қайнау, булану процесін түсіндіреді.

-тәжірибе жүргізгенде эксперименттің жүйелі құрылуын ұстанады, қайнау қисығын салады.

-суды қыздырғанда температураның өсуі термометрдің орналасу биіктігіне байланысты өзгеруін түсіндіріп, кестеге және графикке түсіреді.

-судың қайнау уақыты судың құрамына байланысты екенін айтып кестені толтырады.

-абсцисса және ордината осьтерінде шамаларды көрсетеді.

-бөлшектер теориясы тұрғысынан қайнау процесін түсіндіріп қорытынды айтады.

1




1






1













































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Химия

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Судың қайнау үдерісін зерттеу, қыздыру қисығын салу және оны талдау

Автор: Манапбаева Каракоз Заркумовна

Дата: 01.06.2017

Номер свидетельства: 420025


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
1690 руб.
2110 руб.
2100 руб.
2620 руб.
1900 руб.
2370 руб.
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства