kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Практическая работа на тему Табиғат құбылыстарын бақылауды ұйымдастыру

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы: Табиғат құбылыстарын бақылауды ұйымдастыру

Сабақтың мақсаты: 1. Өлі табиғат құбылыстары туралы білімдерін тиянақтау, табиғатты бақылауға деген қызығушылықтарын арттыру.
2. Бірлесе жұмыс істеуге деген ынталарын қалыптастыру.
Күтілетін нәтиже:

 1.Өлі табиғатта бақылау жұмыстарын жүргізе алады.

 2. Бірлесе жұмыс істеуге үйренеді. 

Сабақтың барысы

№1 «Бұлттарды бақылау»
Мұғалім сұрақтары
- Бұлт дегеніміз не?
- Бұлттардың түсі қандай болады?
- Бұлттар неден тұрады? (сан жетпейтін су тамшыларынан немесе мұз түйіршіктерінен)
- Бұлттардың қандай түрлерін білесіңдер? (түйдек бұлттар, шарбы бұлттар, қат – қабат бұлттар, түнерген найзағайлы бұлттар)
- Неге түйдек бұлттар дейміз? (олар аспанда түйдек – түйдек болып тұрады)
- Шарбы бұлттар неге ұқсайды? (ақ ұлпаға, мамыққа, жақсылап аңғарып қарасаң олардан таныс бейнелерді көруге болады)
- Ең үлкен бұлттар қай бұлттар? (түнерген найзағайлы бұлттар)
- Қандай бұлттар жаңбыр әкеледі? (түйдек бұлттар, түнерген бұлттар)
- Бұлттар неліктен аспанда жүреді? (оларды жел қуады)
Зерттеу жұмысы:
Аспандағы қандай бұлттар екенін анықтау. Бір нәрсеге (өлі және тірі табиғатқа жататын) ұқсайтын бұлттарды табу.
Еңбек: Алаңды егу жұмыстарына дайындау. Қоқыстарды жинау, сыпыру.
Қимылды ойын: «Қасқыр қақпан»
Мақсаты: Ойын ережесін түсініп, шартын сақтап ойнауға, ептілікке, алғырлыққа баулу.
Жеке жұмыс: Математикалық жаттығулар
Мақсаты: Тақ және жұп сандарды санай білу дағдыларын жетілдіру.
№ 2 «Желді бақылау»
Бақылау барысы: Мұғалім балаларға жұмбақ жасырады.
Ағаштарды шайқайды
Көзге көрінбейді
Шарлағанда сай – сайды
Бір сәт ерінбейді (Жел)
Мұғалім балаларға айналаны бақылауға, ағаш бұтақтары қалай шайқалып тұрғанын байқауға ұсынады.
Сұрақтар қояды: Желдің қандай түрлері болады? Жел неге соғады?
Атмосферада ауа әртүрлі қызады: жылы ауа жеңіл болады, сондықтан жоғары көтеріледі, ал суық ауа ауыр болады, ол төмен тартылады. Осыдан ауада қозғалыс пайда болады. Желдің күші жылы және суық ауаның температурасының айырмашылығына байланысты.
- Қатты желдің атын ата? (дауыл, құйын, бұрқасын, боран)
- Әлсіз желді қалай атайды? (самал жел деп атайды)
- Желдің ізін көруге болады ма?
Зерттеу жұмысы: Компас арқылы желдің бағытын анықтау.

-Рефлексия    Сабақта мен………….1. Білдім

                                                               2.Түсіндім

                                                               3.Үйрендім

Үйге тап-ма:  §4 оқу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Практическая работа на тему Табиғат құбылыстарын бақылауды ұйымдастыру»

Бекітемін_______________

Пәні: Физикалық география Сыныбы: 6 Күні: 08.09.2016ж.

Сабақтың тақырыбы: Табиғат құбылыстарын бақылауды ұйымдастыру

Сабақтың мақсаты: 1. Өлі табиғат құбылыстары туралы білімдерін тиянақтау, табиғатты бақылауға деген қызығушылықтарын арттыру.
2. Бірлесе жұмыс істеуге деген ынталарын қалыптастыру.
Күтілетін нәтиже:

1.Өлі табиғатта бақылау жұмыстарын жүргізе алады.

2. Бірлесе жұмыс істеуге үйренеді.

Сабақтың барысы

№1 «Бұлттарды бақылау»
Мұғалім сұрақтары
- Бұлт дегеніміз не?
- Бұлттардың түсі қандай болады?
- Бұлттар неден тұрады? (сан жетпейтін су тамшыларынан немесе мұз түйіршіктерінен)
- Бұлттардың қандай түрлерін білесіңдер? (түйдек бұлттар, шарбы бұлттар, қат – қабат бұлттар, түнерген найзағайлы бұлттар)
- Неге түйдек бұлттар дейміз? (олар аспанда түйдек – түйдек болып тұрады)
- Шарбы бұлттар неге ұқсайды? (ақ ұлпаға, мамыққа, жақсылап аңғарып қарасаң олардан таныс бейнелерді көруге болады)
- Ең үлкен бұлттар қай бұлттар? (түнерген найзағайлы бұлттар)
- Қандай бұлттар жаңбыр әкеледі? (түйдек бұлттар, түнерген бұлттар)
- Бұлттар неліктен аспанда жүреді? (оларды жел қуады)
Зерттеу жұмысы:
Аспандағы қандай бұлттар екенін анықтау. Бір нәрсеге (өлі және тірі табиғатқа жататын) ұқсайтын бұлттарды табу.
Еңбек: Алаңды егу жұмыстарына дайындау. Қоқыстарды жинау, сыпыру.
Қимылды ойын: «Қасқыр қақпан»
Мақсаты: Ойын ережесін түсініп, шартын сақтап ойнауға, ептілікке, алғырлыққа баулу.
Жеке жұмыс: Математикалық жаттығулар
Мақсаты: Тақ және жұп сандарды санай білу дағдыларын жетілдіру.
№ 2 «Желді бақылау»
Бақылау барысы: Мұғалім балаларға жұмбақ жасырады.
Ағаштарды шайқайды
Көзге көрінбейді
Шарлағанда сай – сайды
Бір сәт ерінбейді (Жел)
Мұғалім балаларға айналаны бақылауға, ағаш бұтақтары қалай шайқалып тұрғанын байқауға ұсынады.
Сұрақтар қояды: Желдің қандай түрлері болады? Жел неге соғады?
Атмосферада ауа әртүрлі қызады: жылы ауа жеңіл болады, сондықтан жоғары көтеріледі, ал суық ауа ауыр болады, ол төмен тартылады. Осыдан ауада қозғалыс пайда болады. Желдің күші жылы және суық ауаның температурасының айырмашылығына байланысты.
- Қатты желдің атын ата? (дауыл, құйын, бұрқасын, боран)
- Әлсіз желді қалай атайды? (самал жел деп атайды)
- Желдің ізін көруге болады ма?
Зерттеу жұмысы: Компас арқылы желдің бағытын анықтау.

-Рефлексия Сабақта мен…………..1. Білдім

2.Түсіндім

3.Үйрендім

Үйге тап-ма: §4 оқу.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Практическая работа на тему Табиғат құбылыстарын бақылауды ұйымдастыру

Автор: Зейдалиева Сабира Ермаганбетовна

Дата: 19.05.2017

Номер свидетельства: 417040


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства