Пән: Дене шынықтыру Күні: 25.12.2018ж Сынып:8 «А» сынып | Мектеп: «О.Жандосов атындағы орта мектеп мектепке дейінгішағын орталықпен» КММ Мұғалімнің аты-жөні: Еспердинов С Қатысқандар саны: 10 Қатыспағандар саны: 0 | |
Сабақ тақырыбы | Баскетбол. Допты оң және сол қолмен алып жүру. Допты әріптесіне беру әдіс-тәсілдері. | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Тапсырмаларды орындауда олардың жеке өзгешеліктерін және әр-түрлі рөлдердің ерекшеліктерін түсіндіру | |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: - Допты алға дұрыс алып жүруді, допты әріптесіне шеберлікпен беру кезіндегі дағдылар мен реттілікті біледі және анықтай алады. Көпшілік оқушылар орындай алады: - Допты алға дұрыс алып жүруді, допты әріптесіне шеберлікпен беру кезіндегі дағдылар мен реттілікті біледі және анықтай алады және көрсетеді. Кейбір оқушылар орындай алады: - Допты алға дұрыс алып жүруді, допты әріптесіне шеберлікпен беру кезіндегі дағдылар мен реттілікті біледі және анықтай алады және басқа оқушыларға көрсетіп, үйрете алады. | |
Бағалау критерийлері | 1. Ойын тапсырмаларының орындалу өзгешеліктері мен ерекшеліктерін түсіндіреді. 2. Доппен ойналатын ойындар тапсырмаларын орындауда түрлі қиындықтарды жеңеді және қауіпсіздік шараларын сақтайды. 3. Жеке, жұптық және топтық тапсырмаларда бір-біріне,топқа, өз-өзіне әділ баға бере алады және топпен жұмыс жасайды. Кері байланыс жүргізеді. | |
Тілдік мақсаттар | Оқушыларға сабақ тақырыбына байланысты кейбір термин сөздерді үш тілде анықтамасын түсіндіремін. Кезең-тайм-taim, Себет-корзина-busket,Фол-фол-Fol Секіру-прыжок-jump | |
Құндылықтарды дарыту | Өзін-өзі жетілдіру мен дамыту қажеттілігін сезіну. Өз бетімен және топта жұмыс жасай білу. | |
Пәнаралық байланыстар | Бұл сабақта шет тілі және өзін-өзі тану пәнімен өзара пәнаралық байланыс орнатуға болады | |
АКТ қолдану дағдылары | Таныстырылым көрсету үшін проектор қолдану | |
Бастапқы білім | Жаттығу кезінде спорттық құрал-жабдықтарды тиімді пайдалану арқылы дене қимыл-қозғалыс икемділігін жетілдіреді және қалыптастырушы бағалаудың тәсілдерін, стратегиясын үйренеді | |
| ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы 15 мин | Сапқа тұрғызу. Шаттық шеңберге тұрғызу. Жаңа сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру, қауіпсіздік ережелерімен таныстыру. Бір –біріне деген қарым-қатынас нығая түсу үшін тілек. Жүру жаттығулары Жүгіру жаттығулары Арнайы дамыту жаттығулары Доппен орындалатын жаттығулар Тақырыпқа байланысты жаттығулар. | Баскетбол доптары,кедергілер (фишкалар), ысқырғыш, плакаттар. |
Сабақтың ортасы 20 мин | Оқушыларды жұпқа немесе топқа бөлу, жаттығуларды орындап көрсету. | доптар, ысқырғыш, плакаттар . |
Допты оң және сол қолмен бастан асыра беру және қабылдау әдісін орындап көрсету, қателіктерін түзету. | ||
Допты оң және сол қолмен иықтан беру және қабылдау әдісін орындап көрсету, қателіктерін түзету. | ||
Допты оң және сол қолмен астыдан беру және қабылдау әдісін орындап көрсету, қателіктерін түзету. | ||
Екі қолмен кеудеден беру және қабылдау әдістерін көрсету, қателіктерін түзету. | ||
Допты екі қолмен төменнен беру және қабылдау әдістерін көрсету, қателіктерін түзету. | ||
Сабақтың Соңы 5 мин |
Кері байланыс парағын толтыру арқылы өздерінің бүгінгі сабақ бойынша не білетіндерін, не үйренгендерінің, нені білгісі келетіндерін жазады, және сабақ соңындағы көңіл-күйлерін бас бармақ арқылы білдіреді және бағалайды. |
|
Саралау. Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
Қабілеті төмен оқушыларға -Допты оң, сол және кеудеден беруді қайталау Қабілеті орташа оқушыларға - Допты оң, сол және кеудеден беруді қыймыл үстінде орындайды Қабілеті жоғары оқушыларға: -Допты оң, сол және кеудеден беруді қыймыл үстінде орындайды басқа оқушыларға үйрете алады. | Бағалау –Сабақты бағалауды мұғалім төмендегі әдіс арқылы жүзеге асырады: Бас бармақ әдісімен. Оқушыларға сабақты қалай түсінгендерін бас бармақтары арқылы беріледі. | |
Кері байланыс парақшаларын беремін Білемін.... Үйрендім... Үйренгім келеді.... | Сабақ мақсаты/ оқыту шынайы болдыма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сабақтағы ахуал қалай болды? Менің жұмысқа деген саралау тәсілім тиімді болдыма? Мен жоспарыма қандай өзгеріс енгізгім келеді? | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |