kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тері аурулары. Шынығу. Күн өткенде, теріи күйгенде және үсіген кезд көрсетілетін алғашқы көмек.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қысқа мерзімді жоспар

САБАҚ:  биология.

Тері аурулары. Шынығу. Күн өткенде, теріи күйгенде және үсіген кезд көрсетілетін алғашқы көмек.

Мектеп: Көкшетау қаласы, (қазақ тілінде оқытылатын) дарынды балаларға арналған №3 облыстық мамандандырылған  мектеп –интернаты

Күні:

Мұғалім: Маженова Арайлым Айдарбековна

СЫНЫП: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

1. Тері аурулары, және олардың себептерін мәтінді оқып талқылайды.  

2. Тері жарақаттары:  үсу, күю кезінде көрсетілетін алғашқы көмек қалай беру керектігін  қоршаған ортамен байланыстыра отырып талқылайды.  

 

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Тері аурулары, және олардың себеп - салдарын біледі.

 

Оқушылардың басым бөлігі:

Тері жарақаттары:  үсу, күю кезінде көрсетілетін алғашқы көмек қалай беру керектігін  өмірмен байланыстырады Терінің атқаратын қызыметін біледі

Кейбір оқушылар:

Не себептен синтетикалық  матадан киім киген адам қыста тез тоңады, ал жазда қатты терлейді?

Тілдік мақсат

 

 

 

Оқушылар:

Оқушыларды өздігінен  жұмыс істеуге дағдыландыру.

Сыни тұрғысынан ойлауды дамыту.

Оқушыларды танымдық іс-әрекетінің мақсатын анықтауға дағдыландыру.

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Негізгі сөздер мен тіркестер: Безеу. Терінің үсуі. Терінің күюі. Су процедуралары. Киім гигиенасы. Шынығу. Витилиго. Қотыр.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

1 топ. Тері аурулары, олардың алдын алу және теріні күту.

2 топ.  Паразиттік саңырау құлақтарды тудыратын аурулар

3 топ. Күн өткенде, тері күйіп қалғанда және үсіген кезде көрсетілетін алғашқы көмек

Талқылауға арналған тармақтар:

А. 1. "Ойлан тап"

Неліктен теріні қоршаған орта мен организм арасындағы шектеуші мүше деп атайды

В. Биологиялық диктант

С. Кестені сәйкестендіру

1. Өрмекші торы.  2. Кім көп термин біледі? 3. Флипчарт жасау.

4. Деңгейлік тапсырмалар:

 А. 1. "Ойлан тап"

Не себептен синтетикалық  матадан киім киген адам қыста тез тоңады, ал жазда қатты терлейді?

В. Биологиялық диктант

С. Сұрақ жауап

5.  Жеке: Тест тапсырмалары

Алдыңғы оқу

Зәр шығару мүшелерінің аурулары және олардың алдын алу

Жоспар

Жоспарлан-ған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

Кіріспе.

 Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу

Психологиялық ахуалын қалыптастыруды

1,2,3 санау арқылы топқа бөлінеді

1. Диалогты әдіс:

 1. Жеке

Ыстық орындық

2. Топтық

1 топ Суретпен жұмыс

2 топ   Биологиялық диктант

3 топ   Сұрақ жауап

Топқа жұлдыз, төрт бұрыш, үш бұрыш пен бағалау

Жұмыс дәптері,

слайд

Ортасы

Жаңа сабақтың тақырыбы:

Тері аурулары. Шынығу. Күн өткенде, теріи күйгенде және үсіген кезд көрсетілетін алғашқы көмек.

3. АКТ

Ойлан- жұптас-бөліс

1,2,3 санау арқылы үш топқа бөлінеді.

ЖИКСО стратегиясын ала отырып бөлінген топтың ішінен А және В

1 топ. Тері аурулары, олардың алдын алу және теріні күту.

2 топ.  Паразиттік саңырау құлақтарды тудыратын аурулар

3 топ. Күн өткенде, тері күйіп қалғанда және үсіген кезде көрсетілетін алғашқы көмек

Көк - мазмұны ашылған

Жасыл - безендірулері

Сары - қосымша мәлімет енгізу

Флипчарт,

 түрлі - түсті қаламсаптар.  слайд, суреттер плакаттагы, үлестірмелі тапсырмалар

3.СТО. АКТ         

4. Деңгейлік тапсырмалар

 1. "Ойлан тап"

Не себептен синтетикалық  матадан киім киген адам қыста тез тоңады, ал жазда қатты терлейді?

Жұмыс дәптері,

үлестірмелі тапсырмалар бағалау парағы

Слайд.

Аяқталуы

5. Жеке: Тест тапсырмалары

Жауабы: 1.С  2.В   3.В  4.С   5.А  6.В  7.С  8. В   9. А   10.С

Сағаттың тілімен бірін бірі бағалайды.

Кері байланыс орнату

  

Қызыл алма - Маған сабақ  ұнады. Несімен ұнады

Сары алма - Мен өзіме керек мәлімет алдым

Жасыл алма- Бүгінгі сабақта алған әсерім

Үйге тапсырма: Тері аурулары. Шынығу. Күн өткенде, теріи күйгенде және үсіген кезд көрсетілетін алғашқы көмек. Эссе жазып келу

Қосымша ақпарат: 1. Биология, 8 сынып оқулығы –Е. Очкур Л. Аманжолова Р.Жұмабаева  Алматы «Мектеп» 2016.

 2. «Биолог анықтамалығы» №4, 2015ж, №2 2007 ж.

3. Интернет желісі

4. Видео ролик

Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

  •  

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс

  •  

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.  Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

  •  

Рефлексия

Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?









 

;

-

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тері аурулары. Шынығу. Күн өткенде, теріи күйгенде және үсіген кезд көрсетілетін алғашқы көмек.»

Қысқа мерзімді жоспар


САБАҚ: биология.

Тері аурулары. Шынығу. Күн өткенде, теріи күйгенде және үсіген кезд көрсетілетін алғашқы көмек.

Мектеп: Көкшетау қаласы, (қазақ тілінде оқытылатын) дарынды балаларға арналған №3 облыстық мамандандырылған мектеп –интернаты


Күні:

Мұғалім: Маженова Арайлым Айдарбековна

СЫНЫП: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

1. Тері аурулары, және олардың себептерін мәтінді оқып талқылайды.

2. Тері жарақаттары: үсу, күю кезінде көрсетілетін алғашқы көмек қалай беру керектігін қоршаған ортамен байланыстыра отырып талқылайды.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Тері аурулары, және олардың себеп - салдарын біледі.



Оқушылардың басым бөлігі:

Тері жарақаттары: үсу, күю кезінде көрсетілетін алғашқы көмек қалай беру керектігін өмірмен байланыстырады Терінің атқаратын қызыметін біледі

Кейбір оқушылар:

Не себептен синтетикалық матадан киім киген адам қыста тез тоңады, ал жазда қатты терлейді?

Тілдік мақсат




Оқушылар:

Оқушыларды өздігінен жұмыс істеуге дағдыландыру.

Сыни тұрғысынан ойлауды дамыту.

Оқушыларды танымдық іс-әрекетінің мақсатын анықтауға дағдыландыру.

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Негізгі сөздер мен тіркестер: Безеу. Терінің үсуі. Терінің күюі. Су процедуралары . Киім гигиенасы. Шынығу. Витилиго. Қотыр.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

1 топ. Тері аурулары, олардың алдын алу және теріні күту.

2 топ. Паразиттік саңырау құлақтарды тудыратын аурулар

3 топ. Күн өткенде, тері күйіп қалғанда және үсіген кезде көрсетілетін алғашқы көмек






Талқылауға арналған тармақтар:

А. 1. "Ойлан тап"

Неліктен теріні қоршаған орта мен организм арасындағы шектеуші мүше деп атайды

В. Биологиялық диктант

С. Кестені сәйкестендіру

1. Өрмекші торы. 2. Кім көп термин біледі? 3. Флипчарт жасау.

4. Деңгейлік тапсырмалар:

А. 1. "Ойлан тап"

Не себептен синтетикалық матадан киім киген адам қыста тез тоңады, ал жазда қатты терлейді?

В. Биологиялық диктант

С. Сұрақ жауап

5. Жеке: Тест тапсырмалары

Алдыңғы оқу

Зәр шығару мүшелерінің аурулары және олардың алдын алу

Жоспар

Жоспарлан-ған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы


Кіріспе.

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу

Психологиялық ахуалын қалыптастыруды

1,2,3 санау арқылы топқа бөлінеді

1. Диалогты әдіс:

1. Жеке

Ыстық орындық

2. Топтық

1 топ Суретпен жұмыс

2 топ Биологиялық диктант

3 топ Сұрақ жауап

Топқа жұлдыз, төрт бұрыш, үш бұрыш пен бағалау

Жұмыс дәптері,

слайд



Ортасы

Жаңа сабақтың тақырыбы:

Тері аурулары. Шынығу. Күн өткенде, теріи күйгенде және үсіген кезд көрсетілетін алғашқы көмек.

3. АКТ

Ойлан- жұптас-бөліс

1,2,3 санау арқылы үш топқа бөлінеді.

ЖИКСО стратегиясын ала отырып бөлінген топтың ішінен А және В

1 топ. Тері аурулары, олардың алдын алу және теріні күту.

2 топ. Паразиттік саңырау құлақтарды тудыратын аурулар

3 топ. Күн өткенде, тері күйіп қалғанда және үсіген кезде көрсетілетін алғашқы көмек

Көк - мазмұны ашылған

Жасыл - безендірулері

Сары - қосымша мәлімет енгізу

Флипчарт,

түрлі - түсті қаламсаптар. слайд, суреттер плакаттагы, үлестірмелі тапсырмалар


3.СТО. АКТ

4. Деңгейлік тапсырмалар

1. "Ойлан тап"

Не себептен синтетикалық матадан киім киген адам қыста тез тоңады, ал жазда қатты терлейді?

Жұмыс дәптері,

үлестірмелі тапсырмалар бағалау парағы

Слайд.

Аяқталуы


5. Жеке: Тест тапсырмалары

Жауабы: 1.С 2.В 3.В 4.С 5.А 6.В 7.С 8. В 9. А 10.С

Сағаттың тілімен бірін бірі бағалайды.

Кері байланыс орнату

Қызыл алма - Маған сабақ ұнады. Несімен ұнады

Сары алма - Мен өзіме керек мәлімет алдым

Жасыл алма- Бүгінгі сабақта алған әсерім


Үйге тапсырма: Тері аурулары. Шынығу. Күн өткенде, теріи күйгенде және үсіген кезд көрсетілетін алғашқы көмек. Эссе жазып келу

Қосымша ақпарат: 1. Биология, 8 сынып оқулығы –Е. Очкур Л. Аманжолова Р.Жұмабаева Алматы «Мектеп» 2016.

2. «Биолог анықтамалығы» №4, 2015ж, №2 2007 ж.

3. Интернет желісі

4. Видео ролик


Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Рефлексия

Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?




;


-











Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Биология

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Автор: Маженова Арайлым Айдарбековна

Дата: 15.05.2017

Номер свидетельства: 415376
