Методична розробка уроку з біології у 6 класі Різноманітність і видозміни кореня. Лабораторне дослідження. Будова кореня.
Методична розробка уроку з біології у 6 класі Різноманітність і видозміни кореня. Лабораторне дослідження. Будова кореня.
Впровадження наскрізних змістовних ліній: «Екологічна безпека та сталий розвиток» орієнтувати дітей на усвідомлення ролі рослин в екосистемах. «Здоров`я і безпека» сприяти глибокому усвідомленню значення зелених насаджень для створення сприятливого середовища життя. «Підприємливість і фінансова грамотність » - сприяти забезпеченню кращого розуміння молодими українцями практичних аспектів фінансових питань: овочівництво, садівництво, біотехнології.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Методична розробка уроку з біології у 6 класі Різноманітність і видозміни кореня. Лабораторне дослідження. Будова кореня.»
Україна
Департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації
Відділ освіти виконавчого комітету Зайцівської сільської ради
Майська філія І-ІІ ступенів
КОЗО «Кислянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»
Методична розробка уроку
з біології у 6 класі
Різноманітність і видозміни кореня. Лабораторне дослідження.
Будова кореня.
Вчитель біології:
Ніколенко С.П.
Тема : Різноманітність і видозміни кореня. Лабораторне дослідження. Будова кореня.
Навчальна мета: розглянути різні типи кореневих систем, навчити визначати та відрізняти різні типи кореневих систем, продовжити вивчення особливостей кореня.
Розвивальна мета: розвивати практичні вміння і навички дослідництва, вдосконалювати вміння учнів працювати з мікроскопом при виконанні лабораторного дослідження.
Виховна мета: прививати естетичні смаки до флори і фауни своєї місцевості, виховувати любов до своєї родини, Батьківщини.
Обладнання і матеріали: мультимедійний проектор, комп`ютер, світлові мікроскопи, лупи, гербарні зразки, таблиця «Видозміни кореня», презентація з теми.
Методи та прийоми навчання: словесні, наочні, практичні, інтерактивні вправи, презентація, робота із збільшувальними приладами, лабораторне дослідження.
Впровадження наскрізних змістовних ліній: «Екологічна безпека та сталий розвиток» орієнтувати дітей на усвідомлення ролі рослин в екосистемах. «Здоров`я і безпека» сприяти глибокому усвідомленню значення зелених насаджень для створення сприятливого середовища життя. «Підприємливість і фінансова грамотність » - сприяти забезпеченню кращого розуміння молодими українцями практичних аспектів фінансових питань: овочівництво, садівництво, біотехнології.
Тип уроку: урок отримання нових знань з відпрацюванням практично – лабораторних вмінь та навичок.
Форма проведення уроку: урок – дослідження.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Підготовка учнів до уроку, привітання вчителя
ІІ. Актуалізація опорних знань
Команда учнів на дошці складає схему будови кореневої системи (магнітна розбірна модель).
Прийом «Науковий доказ»
Робота в групах (Дослідники, Екологи, Ботаніки)
Напишіть наукову статтю і доведіть, що корінь є органом, без якого рослина не може повноцінно існувати.
Перевірка:
творчого завдання;
наукового доказу;
завдання по картках та схеми на дошці.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель демонструє дві рослини (з різними типами кореневих систем).
Прийом «Порівняння»
Робота із гербарними зразками
Учні порівнюють типи кореневих систем.
Учитель. Сьогодні на уроці ми визначимо, на які типи можна поділити кореневі системи.
IV. Вивчення нового матеріалу
Прийом «Біологічний практикум»
Учні описують ознаки кореневих систем із запропонованих гербарних зразків, користуючись інструкцією.
Як розвинутий головний корінь, бічні й додаткові?
Виступи спікерів груп (Дослідники, Екологи, Ботаніки)
Висновки: кореневі системи можна поділити на дві групи
Кореневі системи
Ті, що не мають чітко вираженого головного кореня
Ті, що мають чітко виражений головний корінь
Мичкувата
Стрижнева
Лабораторне дослідження
Тема. Будова кореня
Мета: дослідити будову кореня, навчитися розрізняти головний, бічні та додаткові корені; кореневі системи.
Обладнання: живі рослини або гербарій рослин з різними типами кореневих систем, коренеплоди моркви або буряка.
Хід роботи
1. Розгляньте корені запропонованих вам рослин. Знайдіть головний корінь, бічні і додаткові корені. Позначте їх на малюнку.
1 – ________________________________
2 – ________________________________
3 – ________________________________
2. Розгляньте рослини, що мають стрижневу кореневу систему. Стрижнева коренева система складається з_____________________________, ___________________, та _____________________________________коренів.
3.Розгляньте рослини, що мають мичкувату кореневу систему. Мичкувата коренева система складається з_____________________________ та ___________________________________________,коренів.
4.* Які рослини, із запропонованих вам вчителем, мають стрижневу і мичкувату кореневу системи? Заповніть таблицю: