Сабақтың мақсаты:ет тағамдарының жіктелуі жөнінде білім қалыптастыру.
Білімділік:Оқушыларды ет тағамдарының тағамдық құндылығымен,жіктелуімен,екінші ет тағамдарын әзірлеу технологиясымен таныстыру.
Дамытушылық:ойлауды,танымдық қабілеттерді дамыту.
Тәрбиелік:жеке және топта жұмыс істей білуге,азық-түліктерге ұқыптылықпен қарауға тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыстар:математика,қазақ тілі.
Сабақ барысы
1.Ұйымдастыру кезеңі
2.Жаңа материалды зерделеу.
Мұғалім ет тағамдарының азықтық құндылығы,жіктелуі туралы әңгімелейді.
Ет құрамында алмастыруға болмайтын нәруыздардың негізгі көзі болып табылатын амин қышқылдары бар.Майлы еттің калориялығы жоғары және тойымды.Ет тағамдарының құрамында В және РР тобындағы дәрумендер,сондай-ақ калий мен фосфор көп болады.Етте қайнатқан кезде сорпаға шығатын көптеген сығынды заттар бар.Олар организмді сергітеді,ішек жұмысын жақсартады.
Аспаздық және жылулық өңдеу тәсілдеріне қарай ет тағамдары:қайнатылған,бұқтырылған,қуырылған,көміп пісірілген болып бөлінеді.
3.Оқулықпен жұмыс.
Мұғалім екінші тағамдарды әзірлеу технологиясымен таныстырады.Қазақтың ұлттық екінші тағамдары және бефстроганов аспаздық тағамының тарихы туралы әңгімелейді.
4.Кіріспе.
Оқушыларды сарамандық тапсырманы орындауға жұмылдыру.
Сабақтың мақсаты:ет тағамдарының жіктелуі жөнінде білім қалыптастыру.
Білімділік:Оқушыларды ет тағамдарының тағамдық құндылығымен,жіктелуімен,екінші ет тағамдарын әзірлеу технологиясымен таныстыру.
Дамытушылық:ойлауды,танымдық қабілеттерді дамыту.
Тәрбиелік:жеке және топта жұмыс істей білуге,азық-түліктерге ұқыптылықпен қарауға тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыстар:математика,қазақ тілі.
Сабақ барысы
1.Ұйымдастыру кезеңі
2.Жаңа материалды зерделеу.
Мұғалім ет тағамдарының азықтық құндылығы,жіктелуі туралы әңгімелейді.
Ет құрамында алмастыруға болмайтын нәруыздардың негізгі көзі болып табылатын амин қышқылдары бар.Майлы еттің калориялығы жоғары және тойымды.Ет тағамдарының құрамында В және РР тобындағы дәрумендер ,сондай-ақ калий мен фосфор көп болады.Етте қайнатқан кезде сорпаға шығатын көптеген сығынды заттар бар.Олар организмді сергітеді,ішек жұмысын жақсартады.
Аспаздық және жылулық өңдеу тәсілдеріне қарай ет тағамдары:қайнатылған,бұқтырылған,қуырылған,көміп пісірілген болып бөлінеді.
3.Оқулықпен жұмыс.
Мұғалім екінші тағамдарды әзірлеу технологиясымен таныстырады.Қазақтың ұлттық екінші тағамдары және бефстроганов аспаздық тағамының тарихы туралы әңгімелейді.
4.Кіріспе.
Оқушыларды сарамандық тапсырманы орындауға жұмылдыру.