Оқу ісінің меңгерушісі:
Күні:23.01.2020ж Сынып: 2 «В» | Қатысқандар саны: 26 Қатыспағандар саны:0 Мұғалім:Жолдыгулова А. | |
Сабақтың тақырыбы: | Сөз құрамы.Түбір мен қосымша | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.2.4.1. Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау. 2.4.2.1. Мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату. 2.1.4.1. Тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау. | |
Сабақтың мақсаттары: | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.Түбір мен қосымшаны ажыратады. Кейбірі: Мәтін мазмұнына қатысты жеке пікірін айтады.Алған білімді өмірде қолдана алады. | |
Жетістік критерийлері | 1.Тақырып пен тірек сөздерге сүйеніп,мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. 2.Түбір мен қосымшаны ажыратады. 3. Суреттегі зат атауларына қосымша қосып,сөз тіркесін құрайды. | |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |
Пәнаралық байланыс | Дүниетану, дене шынықтыру сабағы | |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба, таныстырылым,слайд | |
Тілдік құзыреттілік | Спорт жарысына қатысамын.Үш тілділік: Жүзгіштер – плавцы- swimmers,волейболшылар- волейболисты-volleyball players,парашютшылар-парашютисты- paratroopers | |
Сабақ барысы : | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут | Біз қандаймыз,қандаймыз Шұғыланы таңдаймыз Күлімдеген күндейміз Еш уайымды білмейміз – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш Топқа бөлу Қазір біз «Спорт жарысына қатысамын» бөлімін негізге ала отырып,үш топқа бөлінеміз. 1-топ: Жүзгіштер – плавцы- swimmers. 2-топ: Парашютшылар -парашютисты- paratroopers. 3-топ: Волейболшылар - волейболисты-volleyball players. 5Т ережесін еске түсіру Тәртіп,талап,тыныштық,тазалық,татулық Үй жұмысы 39-жаттығу Әр топ бір сөйлемнен оқып талдайды.
ТЖ Өткенді қайталау. «Қарлы кесек» ойыны арқылы жасырынған сөздерді табамыз. Шарты:Тапсырмаға барлық топ мүшелері қатысады.Тапсырмалардың сұрақтарын оқимын,бірінші болып қолын көтерген оқушы жауап береді.Әр топтан бір ғана жауап қабылданады.Егер жауап дұрыс болмаса,келесі топ мүшелері мүмкіндік алады. Сұрақтар
Берілген қызықты тапсырмаларды орындай отырып,жасырынған сөздерді табамыз. | Шаттық шеңбері Таныстыру |
Сабақтың ортасы
Белсенді оқу
Сергіту сәті Қызықты тапсырма | Жаңа сабақ. Түбір мен қосымша
Күннің жады. Көркем жазу Сс Спорт,спортшы,спортшылар (талдау) ТЖ Мәтінмен жұмыс. 43-жаттығу а) Мәтінді түсініп оқы. - Бұл не? - Мәтін - Бұл мәтіннің қай түріне жатады? - Пайымдау.Дәлелде. - Мәтін неліктен деген сұраққа жауап беріп тұр. - Мәтін неше бөліктен тұрады? (3 ) «Жүзгіштер» тобы : Мәтіннің бастапқы бөлігін тап. Сөз құрамына талдау: інім,достарым. «Парашютшылар» тобы : Мәтіннің негізгі бөлігін тап. Сөз құрамына талдау:компьютерде,далада. «Волейболшылар» тобы: Мәтіннің соңғы бөлігін тап. Сөз құрамына талдау:спортпен,капитаны ә) Жұптық жұмыс Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қой.
б) Мәтінге ат қой «Менің інім капитан»,«Компьютердің зияны», «Ағасы мен інісі» КБ «Бас бармақ» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалайды. ТЖ «Компьютердің пайдасы мен зияны» тақырыбында талқылау «Жүзгіштер» тобы : Компьютердің пайдасы «Парашютшылар» тобы : Компьютердің зияны «Волейболшылар» тобы :Компьютерді қолдану ережесі КБ «От шашу» Сергіту сәті «Бала,бала,балапан» Жеке жұмыс Дәптермен және тақтамен жұмыс 44-жаттығу Суреттегі зат атауларына қосымша қосып,сөз тіркесін құраймыз. Атқа мін,суға шомыл,парашютпен секір,волейболды ойна. Зат атауларын сөз құрамына талдау. -Суреттен артық затты тап. ( ат) - Атқа байланысты қандай ұлттық ойындар бар? «Көкпар», «Бәйге», «Қыз қуу», «Теңге ілу» Олай болса, бейнероликке назар аударайық. Ұжымдық жұмыс 45-жаттығу «Ойлан, тап» Әсет -1 орын, Марат-3 орын, Талғат- 2 орын Кері байланыс «От шашу» | Таныстырылым оқулықпен жұмыс суреттер Сызба Сергіту сәтіне арналған жинақ Дәптермен жұмыс Бейнеролик Суреттер слайд |
Аяқталуы 16 минут | Қорытындылау. «Жүзгіштер» тобы:Жүзгіш сөзіне дыбыстық талдау жасау. (Шынықсаң шымыр боласың.) «Парашютшылар» тобы :Парашют сөзіне қосымша жалға. (Денсаулық – зор байлық.) «Волейболшылар» тобы: Волейбол сөзіне мәтін құра. (Спорт - денсаулық кепілі.) Әр топ өз тапсырмасын орындай отырып,жасырынған мақалдарды табады. КБ « От шашу» Үй жұмысы: 46-жаттығу Ой ширату
|