Қазақ тілі Мектеп: «Т.Рысқұлов атындағы орта мектебі және МЖИ» КММ Күні:15.05.2019ж Сынып:3 «Г» Мұғалімнің аты-жөні: Керимбаева Г.А Қатысқандар саны: 24 Қатыспағандар саны: 0 | ||
Сабақтың тақырыбы | Сөз және оның құрамы (3) | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.3.1.1 жоспар/сызбаны қолдана отырып тірек сөздер арқылы әңгімелеу мәтінін, салыстыра сипаттау мәтінін; көмекші сөздер арқылы пайымдау мәтінін құрап жазу; 3.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету; | |
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар: жоспар/сызбаны қолдана отырып тірек сөздер арқылы әңгімелеу мәтінін, салыстыра сипаттау мәтінін; көмекші сөздер арқылы пайымдайды, мәтінін құрап жазады;бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазады, жазу қарқынын жеделдетеді; сөзжұмбақты шешіп, оның қай мереке туралы айтылып тұрғанын болжайды; Оқушыларды басым бөлігі: жоспар/сызбаны қолдана отырып тірек сөздер арқылы әңгімелеу мәтінін, салыстыра сипаттау мәтінін; көмекші сөздер арқылы пайымдайды, мәтінін құрап жазады; қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талдайды, түбір мен қосымшаны тиісті белгімен белгілейді; Кейбір оқушылар: бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазады, жазу қарқынын жеделдетеді; тірек сөздерді пайдаланып, «Туған елім – мақтанышым» тақырыбында әңгіме құрап жазады; | |
Бағалау критерийлері | - сөзжұмбақты шешіп, оның қай мереке туралы айтылып тұрғанын болжайды; -Қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талдайды, түбір мен қосымшаны тиісті белгімен белгілейді; -тірек сөздерді пайдаланып, «Туған елім – мақтанышым» тақырыбындаәңгімеқұрапжазады; | |
Құндылықтарды дарыту | Өз елін, туған жерін қастерлеуге, құрметтеуге тәрбиелеу | |
Пәнаралық байланыс | Дүниетану «Менің елімнің нышандары» (3 сынып) | |
Тілдік құзыреттілік | Тәуелсіздік-независимость-independence Талқылауға арналған сұрақтар:
| |
Алдыңғы білім | Сөз және оның құрамы (2 сынып) | |
Сабақ барысы | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы 8 минут | Ынтымақтастық орта қалыптастыру Оқушылармен үш тілде амандасып, көңіл –күйлерін сұрау Оқушы назарын сабаққа аударып, сабаққа дайындығын тексеру. Қызығушылығын ояту Ойын: «Кім тапқыр?» Көпнүктенің орнына тиісті жалғауларды қойып айтып көр. 3 қатарға 3 мақал. Тапсырманы тексеріп, нәтижені жариялау. Осы тапсырмадан не үйрендік? Не білдік? Тапсырманы орындау не берді? Қай жерде қиналдық? Қалай жақсарту керек? Қандай қорытынды жасауға болады? «Сұрақ –жауап» әдісі: -Сөз құрамы нешеге бөлінеді? -Түбір сөз дегеніміз не? -Қосымша дегеніміз не? Олай болса, балалар біздің бүгінгі сабығымыздың тақырыбы қандай болмақ? Сабақтыңтақырыбын, мақсатын, бағалау критерийін хабарлау | Оқулық 109-110 беттер |
Сабақтың ортасы 9минут 8минут 2минут 7минут | 1-тапсырма. «Болжам» әдісі. Саралаудың «Қарқын» тәсілі.Ұжымдық жұмыс.Сөзжұмбақты шеш: 1.Мемлекеттік рәміз. 2. Әріптер қатары. 3. Үй құсы. 4. Мемлекеттік рәміз. 5. Ешкінің төлі. 6. Сұйық зат. 7. Сүттен жасалған тағам. 8. Мемлекет. 9. Музыкалық аспап. 10. Оқу пәндерінің бірі. 11. Түнде ұшатын құс.10 • Тәуелсіздік күні қай күні тойланады? • Биыл еліміздің тәуелсіздік алғанына неше жыл болды? • Елімізде тәуелсіздік құрметіне арналған қандай ескерткіштер бар? Дескриптор: -Сөзжұмбақты шешеді -Сұрақтарға жауап береді; Тәуелсіздік-независимость-independence(үш тілде айту) Бағалау: «Комментарий» әдісі Ынталандырушы бағалау «Жарайсың!». Тапсырманы тексеріп, нәтижені жариялау. Осы тапсырмадан не үйрендік? Не білдік? Тапсырманы орындау не берді? Қай жерде қиналдық? Қалай жақсарту керек? Қандай қорытынды жасауға болады? 2-тапсырма.Көркем жаз. «Қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талда. Түбір менқосымшаны тиісті белгімен белгіле. Дескриптор: -Көркем жазады -Қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талдайды. Түбір мен қосымшаны тиісті белгімен белгілейді; Бағалау: «Бағдаршам» әдісі Ынталандырушы бағалау «Смайлик». Тапсырманы тексеріп, нәтиженіжариялау. Осы тапсырмадан не үйрендік? Не білдік? Тапсырманы орындауне берді? Қай жерде қиналдық? Қалай жақсарту керек? Қандай қорытынды жасауға болады? Сергіту сәті. Компьютерлікгимнастика. «Күншуағы» 3-тапсырма: «Ойлан,тап» әдісі. Топтық жұмыс.Тірек сөздерді пайдаланып, «Туған елім – мақтанышым» тақырыбында әңгіме құрап жаз. Тірек сөздер: мемлекет, туған ел, Қазақстан, әлем, тәуелсіз, кең-байтақ, мақтан етемін, алтын дәнді. Дескриптор: -Тірек сөздерді пайдаланады; «Туған елім-мақтанышым» тақырыбына әңгіме құрап жазады;: Бағалау: «Түртіп алу» әдісі Ынталандырушы бағалау «Керемет!». Тапсырманы тексеріп, нәтижені жариялау. Осы тапсырмадан не үйрендік? Не білдік? Тапсырманы орындауне берді? Қай жерде қиналдық? Қалай жақсарту керек? Қандай қорытынды жасауға болады? | Оқулық 109-110 беттер Сөзжұмбақ сұрақтары Дәптермен жұмыс |
Сабақтың соңы 4минут 2 минут | Қортындылау. Түбірлес сөздердітопта. «Ойлан, жұптас, талқыла». Жұптық жұмыс
Дескриптор: -Түбірлес сөздерді топтайды; -Жұпта талқылайды; Рефлексия. «Бағдаршам» әдісі -Бүгінгі сабақтан не білдіңдер? -Не үйрендіңдер? Үйге тапсырма: 39-жаттығу, 110-бет | Таратпа материал Бағдаршам |