Сабақтың тақырыбы: «Санның бөлігіне және бөлігі бойынша санды
табуға есептер шығару»
Сабақтың мақсаты: а) Өткен тақырып бойынша білімдерін тиянақтау;
Өз бетінше есептер шығаруға дағдыландыру.
ә) Белсенділіктерін және оқушылардың пәнге
қызығушылығын арттыру, дамыту;
б) танымдық қызығушылыққа, жолдастық сезім,
ұқыптылық, мақсатқа жете білуге тәрбиелеу
Сабақтың түрі: дәстүрлі
Әдісі: ойын элементтерін қолдану арқылы есептер шығару
Көрнегілігі: интерактивтік тақта, топшама
Сабақ барысы:
І.Ұйымдастыру
а) амандасу
б) түгендеу
ІІ. Үй тапсырмасы (ауызша еске түсіріледі)
ІІІ. Есептер шығару
«Сиқырлы балықтар» әлемі
№812, 813 ауызша орындалады.
=8 =15
=50 =42
=15 =15
=20 =20
Оқулықпен жұмыс
№815.
75 м матаның 2/5-сінен көйлек тігілді. Балаларға тігілген көйлекке неше метр мата жұмсалды?
- №816
- Киіз үйде 125 уық бар. Оның 1/25-і киіз үйдің есігінің үстіне шаншылды.Киіз үйдің есігінің үстіне неше уық шаншылады?
- №817
- Жайық өзенінің Қазақстан Республикасы территориясынан өтетін ұзындығы 1700 км.Оның 16/25-дей. Жайық өзенінің Қазақстан Республикасы территориясынан өтетін ұзындығы неше километр?
«Қызғалдақ» гүлін құрастыру
- Тамыр:
- Өркен қарындасымен екеуі ақшаларын қосып, 275 теңгеге кітап сатып алды. Оның 3/5 –ін Өркен төледі. Қарындасы неше теңге төледі?
- Сабағы:
- Шамалардың бөлігін тап =6
=7.1/2
- Жапырақ:
- 160:8*6:4=30 320:16*5:10=10
Жапырақ:
- 2/5*3/4*5/6=1/4 480:20*8:6=32
Қызғалдақ гүлі: Қосындының бөлігін тап:
1/6
½
Қорытынды: 1. Санның бөлігін қалай табамыз?
2.Бөлігі бойынша санды ше?
Үйге тапсырма: № 884, 885
Бағалау