Мектеп: | №273 орта мектеп |
Күні: | 20.02.2017ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: | Есбаева Ақерке Аблахатовна |
Сынып: 4 «Ә» сынып 4«Б»21.02 ,4«А», 4«В»25.02 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы: | Композициядағы қарама-қайшылық (контраст) |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | Контрастпен танысады. Өз бетінше ізденеді,ойлау қабілетін арттырады. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: |
Композиция,контрасттың не екенін түсінеді. |
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
сурет салады, шығармалардың қандай қарама-қайшылықтарды бар екенін анықтай алады. |
Кейбір оқушылар орындай алады: |
Оқушылар өз бетімен жұмысты бастайды. |
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: |
Шығармашылық жұмыс істеуге дағдыланады,ойларын еркін жеткізе алады.Сөздік қоры көбейеді. |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
Контраст,композиция |
Жетістік критерийлері | Қарама-қайшылықты анықтап үйренеді. |
Алдыңғы оқу | Жиһаздар. Ат әбзелдері. |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу жұмыстары | Ресурстар |
Басы 10 минут | 1.Ұйымдастыру кезеңі. 1.Амандасу 2.Үй тапсырмасын еске түсіру: 1)Қазақ ер адамдарының ұлттық киімдерінің атауларын айт. 2)Тон дегеніміз не? Қай мезгілде киеді? 3)Бас киімнің түрлерін ата. 4) Сәукеле дегеніміз не? 5)Белгі символдары дегеніміз не? 6)Пейзаж дегеніміз не? 7) Ат әбзелдерін айт. | Сергіту сәті: Ал балалар, тұрайық, Алақанды ұрайық. Оңға қарай бұрылып, Солға қарай бұрылып, Бір отырып, бір тұрып, Бой сергітіп алайық. |
Ортасы 30 минут | Жаңа сабақ: Мынау-геометриялық денелерден құрылған композициялар. Біріншісінде сүйір қырлары жоқ жұмсақ денелерді – сопақ және дөңгелекті көріп отырсың. Екінші құрылымда қатты денелер – үшбұрыштар. Денелер өлшемі жағынан шамамен біркелкі. Бұлардың қайсысы саған көбірек ұнайды? Екі құрылым да аса көз тартарлықтай емес, жалықтыратын әсер қалдыратыны сөзсіз. Ал енді үшбұрыштар, доғал мен дөңгелектер аралас орналасқан үшінші құрылымға незар аударайық. Ол әлдеқайда көңілдірек, қызықтырақ көрінеді. Әр түрлі пішіндер бір-бірінің ерекшеліктерін айқындай түседі.өзің де байқаған боларсың,үшінші құрылымдағы үшбұрыштар сүйірлеу, ал дөңгелек пен доғалдар жұмсағырақ әрі нәзіктеу көрінеді емес пе? Сергіту сәті (әуен ырғағымен қимылдар жасайды) Кері байланыс: Рефлексия: Үйге тапсырма беру: Мазмұнын оқу. Еркін тақырыпта сурет салу. | |