Виховний захід на тему: "Хвиля безпечного Інтернету"
Виховний захід на тему: "Хвиля безпечного Інтернету"
Виховний захід "Хвиля безпечного Інтернету" покликаний дослідити позитивні і негативні сторони Інтернету; сприяти засвоєнню правил безпечної роботи в Інтернеті.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Виховний захід на тему: "Хвиля безпечного Інтернету"»
Роменська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5
Роменської міської ради Сумської області
Виховний захід на тему:
“Хвиля безпечного Інтернету”
Розробила:
учитель інформатики
Роменської загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів №5
Бакай Людмила Вікторівна
Ромни - 2017
ВИХОВНИЙ ЗАХІД НА ТЕМУ: “ХВИЛЯ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ”
Мета:
дослідити позитивні і негативні сторони Інтернету;
засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті;
розвивати логіку, кмітливість;
сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та про шляхи їх подолання;
виховувати інформаційну культуру учнів.
Обладнання: Соціальний ролик про безпечний Інтернет, клубок ниток, стікери до гри «Інтернет», картки до гри «Можливості Інтернету», 2-а аркуші паперу, кольорові маркери, мультимедійний проектор, буклет правила безпечного Інтернету для дітей.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
Вступне слово.
Учитель:
- Сьогодні ми поговоримо про дивовижний, неосяжний, захоплюючий світ, з яким ви стикаєтесь кожного дня – про світ Інтернету. Друзі, відомо, що в Україні 96% дітей віком від 10 до 17 років користуються Інтернетом. Як ви гадаєте, чому користувачів Інтернету з кожним роком стає все більше?
Учень 1: -А я знаю чому.
Інформацію корисну і новини про усе, фільми, книги, мапи, фото, Інтернет нам донесе. Із усіх куточків світу, друзів можеш тут знайти, спілкуватись, грати в ігри і писати їм листи.
Учень 2. –Я теж. Хтось придумав Інтернет, для дітей - це яд і мед. Він чарує і дивує, постійно щось нам пропонує: то рекламу, то роботу, і вже вивчені уроки, ігри, зустрічі, пісні - є усе у мережі.
Учитель: Так дійсно із розвитком глобальної мережі Інтернет наш звичний спосіб життя дуже змінився. Розширились межі наших знань і досвіду, у нас є доступ до величезного обсягу інформації. Давайте пригадаємо, які можливості надає нам Інтернет.
Гра «Можливості Інтернету»
Учитель кріпить на дошку Аркуш з написом Інтернет і діти використовуючи магнітики обирають і кріплять відповідні малюнки.
II. Повторення і закріплення вивченого матеріалу
Учитель: -А хто може сказати, що ж таке Інтернет?
Учень 3. - Інтернет – це всесвітня інформаційна мережа, яка складається з мільйонів комп’ютерів у всьому світі, з’єднаних між собою.
Сценка «ІНТЕРНЕТ»
Учитель: Давайте пограємо в гру. Кожен з вас отримає стікер, з написом, який ви поки що нікому не показуєте.
- Уявіть собі, що ось цей клубок – інформація. Передайте клубок тому учаснику, з ким би ви хотіли поділитися інформацією.
-Дорогі друзі, ви бачите наочно, що ми створили з вами комп’ютерну мережу
- Ви вже знаєте, що комп’ютерну мережу створюють комп’ютери, але керують ними – користувачі. Так ось, в комп’ютерній мережі ми знаємо не всіх користувачів. Давайте подивимось, хто утворив ось цю комп’ютерну мережу (діти зачитують написи на стікерах, які вони отримали)
Діти називають: дівчинка 10 років продавець мама дідусь шахрай учень 2 класу злодій наркозалежний студент психолог учитель чоловік 36 років учень 4 класу безробітний
Учитель: - Отже, ви повинні розуміти, що не завжди відомо, хто є вашим співрозмовником в глобальній мережі, адже нас можуть оточувати люди: хороші та погані, добрі та злі, розумні та не дуже. В Інтернеті як і в реальному житті, є позитивні та негативні сторони. Які негативні сторони Інтернету вам відомі?
Комп’ютерні віруси та шкідливі програми
Учень 4: Мені відомо, що Інтернет надає доступ практично до будь-якої інформації, що зберігається на мільйонах комп'ютерів у всьому світі. Але, з іншого боку, мільйони комп'ютерів отримують доступ до нашого комп'ютера.
Учень 5: - І не сумнівайтеся, вони скористаються цією можливістю. І не колись, а прямо зараз. Крім того, незахищеність вашого комп’ютера може призвести до зараження його вірусами.
Учень 6:
Хто володіє інформацією - той світом володіє,
Тож павутина Інтернету здійсняє наші мрії
Знайти тут можна все, що стане у нагоді,
бо технології прогресу завжди лишаться в моді.
Та про безпеку в мережі нам варто пам’ятати,
про антивірусні програми повинен кожен знати.
Троянські коні, хробаки та хакерські атаки
вам здатні шкоду нанести, тож знайте їх ознаки.
Від пошти логін і пароль нікому не давайте
аби від спаму вберегтись, на це завжди зважайте.
Безпеки заходи прості сприймайте, як закони
і в Інтернеті не страшні вам жодні перепони!
Учитель: Тож запам’ятайте, не завантажуйте нічого з сумнівних сайтів, не повідомляйте нікому логін і пароль від вашої пошти, і відразу видаляйте листи від незнайомців.
Безпека спілкування в спільнотах
Учитель: За допомогою Інтернету діти спілкуються між собою. Зазвичай спілкування може відбуватися в режимі он-лайн з використанням програми ICQ, соціальних мереж « Однокласники», «вКонтакті», «Фейсбук» та інші. Зазвичай ви розмовляєте з родичами, друзями, однокласниками, знайомими. Та коли ви не знаєте співрозмовника, або випадково відповіли на якийсь запит, то негайно треба вийти з чату. Це небезпечно.
Сценка « Спілкування в соціальній мережі»
( Приймають участь учениця 4 класу і старшокласник).
СТАРШОКЛАСНИК: -Привіт!
УЧЕНИЦЯ 4 КЛАСУ: - Привіт!
СТАРШОКЛАСНИК: - Як тебе звати?
УЧЕНИЦЯ 4 КЛАСУ: - Дарина. А тебе?
СТАРШОКЛАСНИК: - Мене звати Олена. Мені 10 років. Скільки тобі років?
УЧЕНИЦЯ 4 КЛАСУ: - А мені 9 .
СТАРШОКЛАСНИК: - Чим ти любиш займатися у вільний час?
УЧЕНИЦЯ 4 КЛАСУ: - Я люблю дивитися кіно.
СТАРШОКЛАСНИК: - Як чудово, і я теж. Давай сходимо у кіно!
УЧЕНИЦЯ 4 КЛАСУ: - Я згодна.
СТАРШОКЛАСНИК: - Зустрічаємося завтра о 17 годині біля кінотеатру ім. Шевченка.
УЧЕНИЦЯ 4 КЛАСУ: - Добре.
Під час зустрічі біля кінотеатру старшокласник розповідає Дарині про те, що це його молодша сестричка мала прийти на зустріч, але захворіла і попросила його запросити дівчинку до них у гості. Дарина погоджується на пропозицію і йде з незнайомцем.
Учитель: - Пригадайте правила поведінки з незнайомими людьми і зробіть висновок, чи правильно вчинила Дарина. Як би вчинили ви?
-Тож, ще раз нагадую, що з незнайомими користувачами Інтернету ніколи не можна спілкуватися, і ні за яких умов не погоджуватись на зустріч чи на розмови по телефону.
Крім того, запам’ятайте, перебуваючи в мережі, ні в якому разі не залишайте своїх особистих даних, номерів телефону, домашньої адреси, фотографій.
Комп'ютерні ігри.
Учитель: - Пригадайте, скільки часу дитина вашого віку може проводити перед комп'ютером? Чи може гра зашкодить вам?
Відповіді учнів.
Учень 7. Цікаво знати:
У Японії вчені досліджували наслідки багатогодинного перебування дітей у віртуальному інформаційному просторі, зокрема під час багатогодинної комп'ютерної гри. Результати цих досліджень вражають:
у дітей, які грають у комп'ютерні ігри, можуть виявлятися хронічні зміни у розвитку головного мозку;
комп'ютерні ігри стимулюють лише ті частини головного мозку, які відповідають за зір та пересування, і не допомагають у розвитку інших його важливих ділянок;
у дітей, які довго грають у комп'ютерні ігри, не розвиваються лобні долі мозку, що відповідають за поведінку, тренування пам'яті, емоції, навчання. Ці частини мозку повинні розвиватися до досягнення дорослого віку.
Учень 8. Для того щоб гра не нашкодила вам дотримуйтесь простих правил:
Уважно читайте угоду користувача, в якій повідомляється про правила, яких ти повинен дотримуватись.
Дізнайся, що думають про цю гру інші учасники( які проблеми в них виникають, як служба підтримки допомагає їх вирішити).
Обмежте своє перебування у грі, якщо втрачаєте лік часу і можете грати весь день.
Припиніть гру, якщо від вас вимагають використання грошей, щоб перейти до наступного рівня.
Припиніть грати в гру, якщо вона викликає в вас злість, роздратування, втому.
Пошук інформації у мережі Інтернет
Учитель: - Ви сказали, що за допомогою Інтернету можна знайти багато різної цікавої інформації. Але вона може бути корисною і шкідливою. А це є небезпечно.
Робота в групах « Безпечні і небезпечні сторони Інтернету».
Клас розбивається на 2 групи. Методом жеребкування учні отримують завдання:
Назвати всі безпечні або небезпечні сторони Інтернету.
Після презентації груп робиться узагальнення і роботи прикріплюються до магнітної дошки .
Безпечні сторони Інтернету
Небезпечні сторони Інтернету
Очікувані відповіді:
Безпечні сторони Інтернету: пошук цікавої інформації, музики, фільмів; листування та спілкування зі знайомими; можливість навчатись, читати книжки, використовувати корисні інформаційні джерела, веб-портали, інтернет-бібліотеки, грати в розвиваючі ігри, дізнатись про останні новини у світі.
Небезпечні сторони Інтернету: неправдива реклама, спам, агресивні, невиховані чи психічно хворі люди, віруси, шкідливі програми, сайти для дорослих, неперевірені дані, Інтернет шахраї, спілкування з незнайомими людьми, агресивні ігри, реклама.
Учитель робить висновок.
Інтернет-залежність
Учитель: -У чому ж полягає Інтернет-залежність?
Учень 9. –Я допоможу вам зрозуміти що ж це за проблема.
Одна сільська родина
Робить подарунок сину.
Задоволене дитя
Комп’ютер опановує щодня.
Так проходить день за днем,
Та ось хлопчик вже, як «пень».
Не читає, в м’яч не грає,
Пропадає апетит -
До комп’ютера біжить:
Хтось його вже там чекає.
Мама з татом ще не знають,
Що чатує їх біда,
Що єдина їх дитина,
Залишаючись сама,
Весь свій час сидить в он-лайні
Й не уроки він вивчає,
Він «стріляє», «убиває»,
Та жалю зовсім не знає.
І замкнувся хлопчик наш,
Блиск в очах його погас,
Світ навколо вже не вабить
Лиш Інтернетом весь час марить.
Й зрозуміла вся родина:
Рятувати треба сина!
Учитель: Зараз я пропоную переглянути вам Відео Інтернет-залежність, і потім подумати і дати відповідь на запитання - Як уникнути Інтернет залежності?
Відповіді учнів
IV. Підсумок уроку.
Учитель: В Інтернеті є дві сторони і щоб не потрапити у небезпечні ситуації в Інтернеті, вам слід завжди пам’ятати золоті правила користування Інтернетом. Допоможіть їх пригадати.
Шість правил розумного користувача Інтернету:
Учень 10 - Я буду поводитись в Інтернеті чемно і не ображати інших.
Учень 11 - Я буду залишати негарні веб-сайти.
Учень 12 - Я буду зберігати свій пароль в таємниці.
Учень 13 - Я буду розповідати своїм батькам про проблеми й користуватися їхньою підтримкою.
Учень 14 - Я буду шукати цікаві веб-сайти й ділитися посиланнями зі своїми друзями.
Учень 15 - Я знаю, що можна бути легко обманутим і не буду повідомляти реальні імена, адреси й номери телефонів незнайомцям.
Учитель: - Я вважаю, що користі від Інтернету більше ніж зла, особливо в сучасному світі, де життя вирує все швидше та швидше. Цілком ймовірно, що у найближчому майбутньому Інтернет повністю або майже повністю замінить всі інші засоби зв’язку. Та можливо багатьом людям треба просто замислитись, чи дійсно вони хочуть провести усе життя у віртуальному світі? Чи влаштовує їх таке існування? Але в решті решт, як та на що втрачати власний час - це вільний вибір кожного. Слід всім пам’ятати, що Інтернет - це лише інструмент, яким Ви користуєтесь, щоб отримати відповіді на свої питання. Вчиться користуватись Інтернетом із розумом, а краще – знайдіть себе в реальному житті та станьте в ньому авторитетною та вагомою людиною, справжнім громадянином своєї країни.